Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do bramy - poszukiwany schemat elektroniczny

TheRadzio198 23 Cze 2017 23:31 366 10
  • #1 23 Cze 2017 23:31
    TheRadzio198
    Poziom 7  

Witam.
    Jak piszę w złym dziale proszę o przeniesienie.
    Poszukuje schematu do sterowania bramą dwuskrzydłową. Posiadam sterownik (radiowy) 2-kanałowy który na swoim wyjściu po "kliknięciu" ma dodatni sygnał +12V lecz sygnał trwa około 3s. Potrzebuje więc schematu który w połączeniu z sterownikiem będzie sterował bramą. Siłowniki na napięcie 12V i każdy z nich posiada 2 wyłączniki krańcowe typu NC. Myślałem o dołożeniu kilku przekaźników do aktualnego sterownika ale nie wiem jak to podłączyć. Nie chce aby siłowniki były sterowane czasowo tylko żeby zatrzymywały się po reakcji wyłącznika krańcowego.
    Jest dużo podobnych problemów jak mój ale nie mogłem znaleźć odp.
    Z góry dziękuje za odp.

• #3 24 Cze 2017 07:40
    Daro1003
    Poziom 16  

A w centrali nie masz wejście typu PP do sterowania przewodowego lub właśnie do podłączenia innych sterowników ? Czy wogle nie posiadasz centrali do tych siłowników ?

• #4 24 Cze 2017 08:55
    1 PAWEL
    Poziom 39  

Daro1003 napisał:
    Czy wogle nie posiadasz centrali do tych siłowników ?

Nie posiadam.
    Spróbuj przeszukać elektrodę.

• #5 24 Cze 2017 11:35
    Daro1003
    Poziom 16  

Gdzieś miałem sterownik radiowy od siłowników echo star z pilotami gdzie sygnał z pilota był podany na przekaźnik przez określony czas więc pewno by Ci to wystarczyło. Jeśli jest kolega zainteresowany mogę poszukać.

• #6 24 Cze 2017 12:31
    TheRadzio198
    Poziom 7  

chodzi o to że mam sam sterownik radiowy który nie służy do sterowania bramą. Jest to chyba sterownik centralnego zamka. Chciałbym wykorzystać zdalne sterowanie tylko trzeba jakoś wykorzystać sygnał wychodzący z sterownika który by sterował siłownikami. Sam sygnał miałby tylko włączać napęd a "dorobiony" układ podtrzymać zasilanie i rozłączyć je poprzez krańcówkę. Nie interesują mnie nowe sterowniki, tylko pomysły jak to zrobić

• Pomocny post
    #7 24 Cze 2017 12:43
    Daro1003
    Poziom 16  

Podłączyć przekaźnik z podtrzymaniem a krańcówkę wpiąc jako stop i potrzebujesz dwa takie moduły na otwarcie i zamkniecie do każdego skrzydła.
    To jest mój pomysł.
    Możesz też pokombinować na czasów w ne555 są za grosze gotowe moduły z płynna regulacją od 0 do 60 sekund.

• #8 24 Cze 2017 13:46
    TheRadzio198
    Poziom 7  

Czy ten układ ma prawo działać? schemat dla jednego silnika.

• #9 24 Cze 2017 17:08
    Daro1003
    Poziom 16  

Schemat stycznika z podtrzymaniem na tym bazuj:
    P1 jako krańcówka zatrzymania
    P2 jako przekaźnik załączając

I robisz po dwa takie moduły do jednego skrzydła.
    Myślę że już wiesz co i jak.

• #10 24 Cze 2017 20:02
    TheRadzio198
    Poziom 7  

@Daro1003 Twój schemat nie będzie przypadkiem taki sam jak mój? Jak się mylę proszę dodaj do swojego schematu odbiornik(silnik) i sygnał załączający. Ps. na moim schemacie k1,k2 to krańcówki typu NC które podtrzymują zasilenie na przekaźnikach. Najgorsze jest to że potrzebne jest aż 8 przekaźników.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME