Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 455D + FAAC RP 868 SLH - Ustawienie drugiego kanału

resound 25 Cze 2017 10:56 357 3
  • #1 25 Cze 2017 10:56
    resound
    Poziom 10  

Witam,

Posiadam stacje jak w temacie FAAC 455D do tego odbiornik FAAC RP 868 SLH, zaprogramowałem piloty i niby wszystko działa. Mam jednak pytanie odnośnie 2 przycisku, czy nie powinno być tak ze jednym przyciskiem otwieram a drugim zamykam bramę? W moim przypadku jednym i tym samym przyciskiem otwieram, zatrzymuje i zamykam bramę.

Drugi przycisk pomimo ze zaprogramowany jest bezużyteczny. Drugi przycisk to tylko funkcja furtki?

Do tego doczytałem ze bez odbojów mechanicznych bądź gatecoderów nie da sie dobrze ustawić tej bramy i faktycznie tak jest z tego co widzę. Czy jest możliwość dokładnego zaprogramowania TL bez odbojów bądź gatecoderów?

Jestem nowy w temacie bram i stad te moje pytania, a nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi co do tego przycisku na pilocie.

• #2 25 Cze 2017 11:15
    janek ie
    Poziom 12  

Witam zazwyczaj drugi przycisk jest bezuzyteczny chyba ze masz druga brame wjazdowa .Ja osobiscie mam piloty z 4 przyciskami a uzwyam tylko jednego zazwyczaj ,czasem sie trafi ze klijent ktory ma 2 bramy albo 3 wtedy ma jeden pilot do 3 bram

• Pomocny post
    #3 26 Cze 2017 23:01
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Cytat:
    czy nie powinno być tak ze jednym przyciskiem otwieram a drugim zamykam bramę? W moim przypadku jednym i tym samym przyciskiem otwieram, zatrzymuje i zamykam bramę.

Dla wygody większość użytkowników tak ustawia i wtedy pierwszy kanał obsługuje normalne otwieranie/zamykanie a drugi kanał obsługuje furtkę (czyli otwieranie/zamykanie jednego skrzydła), a do tego (przynajmniej w egzemplarzach które zakładałem) w tej centrali na szpilkowym złączu jest podpięty tylko kanał 1 a kanał 2 jeśli używasz musisz podpiąć kabelkami z listwy śrubowej odbiornika ((COM) i (NO)) do (-) i (OPEN_B) centralki.
    Jeśłi ci bardzo zależy na otwieraniu i zamykaniu osobnymi guzikami to musisz przestawić centralkę w logikę B (programowanie basic, pozycja LO) no i podpiąć drugi kanał odbiornika j/w.
    Cytat:
    Do tego doczytałem ze bez odbojów mechanicznych bądź gatecoderów nie da sie dobrze ustawić tej bramy i faktycznie tak jest z tego co widzę. Czy jest możliwość dokładnego zaprogramowania TL bez odbojów bądź gatecoderów?

Odpowiedź jest w pytaniu.
    Możesz osiągnąć nieco precyzyjniejsze czasy używając ustawiania ręcznego- "kompletnego", ale i tak musisz dawać czasy z zapasem i to dalej będzie dość przybliżone - i musi być odbój przynajmniej na zamykaniu - nie licz że ci się skrzydła bez niego zejdą.

• #4 26 Cze 2017 23:19
    resound
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję za szczegółową i wyczerpującą odpowiedź. Problem rozwiazany - wszystko wyjasnione w odpowiedzi powyżej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME