Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiego użyć manometru do zmierzenia ciśnienia w klimatyzacji?

keseszel 26 Cze 2017 10:30 483 9
  • #1 26 Cze 2017 10:30
    keseszel
    Poziom 26  

Witam.
    Szukam manometru do pomiaru ciśnienia. Ciśnienie od 0 do 20 bar w instalacji klimatyzacji. Chcę zmierzyć LP i HP. Mam zamiar wpiąć się w porty serwisowe. Czy manometry do 20 PLN z Allegro się nadają? Pomiar nie musi być bardzo dokładny.

• #2 26 Cze 2017 10:36
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Jeden 10bar drugi 30bar.

Dodano po 56 [sekundy]:

A jak się wepniesz w porty serwisowe bez szybkozłączek, i po co?

• #3 26 Cze 2017 10:45
    keseszel
    Poziom 26  

Szybkozłączki mam zamiar kupić, podobnie jak węże. Ustrojstwo ma mi służyć, bo jeżdżenie po mechanikach od klimy robi się czasochłonne i kosztowne. Wiem, wiem dobry klimatyzator, a nie nabijacz..:-)

• #4 26 Cze 2017 10:46
    Poziom 43  

keseszel napisał:
    bo jeżdżenie po mechanikach od klimy robi się czasochłonne i kosztowne.

Klimę robi się raz na parę lat.
    Jakie masz auto?

• #5 26 Cze 2017 10:54
    keseszel
    Poziom 26  

Borykam się z klimą od 2-3 lat. ;-) a mam Picasse, płakałem nad klimą już jakiś czas. Zrobię to zrobię. Jak nie to wentylatory..kryzys jest, trzeba ciąć koszty. ;-)

Z tego co widzę, gotowe zestawy można na Allegro kupić za 150 PLN. Kupno " po trochu " może przedrożyć imprezę. Manometr do 10barów czy czegoś tam , może psi jest w cenie ok 25 PLN do kupienia. Sądzę, ze potrzebowałbym 2 manometrów czyli jakieś 40 PLN. ( LP i HP ). Do tego 2 szybko złączki to też już powyżej 50 PLN i przewody by nie męczyć się przy króciznach ;-) Koszty robią się porównywalne. Trzeba się zastanowić.

Co zyskuję? Jeżdżąc starym szrotem z klimą mam wgląd do ciśnienia kiedy zaczyna się coś dziać, a zacznie zapewne. Słabe chłodzenie, umawianie się z majstrem, cudowanie = czaaaaas. Uwagi typu: zmień auto na nowsze, jedź do dobrego zakładu niemile widziane.

• #7 26 Cze 2017 22:58
    Poziom 43  

keseszel napisał:
    Uwagi typu: zmień auto na nowsze, jedź do dobrego zakładu niemile widziane.

Co do auta to róbta co chceta, co do warsztatu to wskazane.

• #8 27 Cze 2017 08:48
    keseszel
    Poziom 26  

Linkową stronę przejrzałem już zanim zadałem pytanie.. też korzystam z Google ;-)

• #9 27 Cze 2017 19:41
    p.obelix
    Specjalista urządzeń chłodniczych

To teraz pokaż Ty co tam sobie znalazłeś bo tak szczerze nie chce mi się przewalać allegro żeby znaleźć jakiś tani manometr ;)

• #10 27 Cze 2017 20:00
    keseszel
    Poziom 26  

Niestety nic ciekawego . Opis masz we wcześniejszych postach ;-) Ceny są zbyt wysokie by samemu robić. Szybkozłączki kosztują, węże też.. Niestety, chyba muszę się poddać lub szukać po giełdach :-(.. Chyba, ze znajdę parę osób co które skasuje później i sprzęt się zwróci..
    Generalnie- wiem już co kupić i składać..Nieopłacalne w sztukach..

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme