Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Tonsil - co to za model, parametry?

mariuszec 26 Cze 2017 19:57 639 12
  • #1 26 Cze 2017 19:57
    mariuszec
    Poziom 2  

Witam,
    mam pytanie co to za model kolumny, parametry i ewentualnie czym to zasilić, żeby poprawnie zagrało. Najbardziej zależy mi, żeby dźwięk nie był zniekształcany. Kolumny nie będą grały głośno, bo pomieszczenie ma może 18 m2 wolnej przestrzeni. Mam już monitory aktywne Eve, a te Tonsile chciałbym używać jako kolejny odsłuch testowy oraz ogólnie do słuchania muzyki.
    Wymiary: W 75 / S 44 / G 32 cm / masa z maskownicą: 28,5 kg

Unitra Tonsil - co to za model, parametry? Unitra Tonsil - co to za model, parametry?

Z góry dzięki za podpowiedź.

• Pomocny post
    #2 26 Cze 2017 21:00
    Sanjose
    Poziom 25  

To jest Tonsil Altus 120. Czyli ZG886.
    Moc tych szaf to 80W 8R. Dość efektywne bo mają 93dB.

Głośnik niskotonowy oraz średnio mają nieoryginalne membrany.

• #4 26 Cze 2017 21:39
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

mariuszec napisał:

mam pytanie co to za model kolumny, parametry i ewentualnie czym to zasilić, żeby poprawnie zagrało.
    Wzmacniaczem.
    Sanjose napisał:

Głośnik niskotonowy oraz średnio mają nieoryginalne membrany.
    Wysokotonowy też. Tonsil nie robił ich w takim kolorze.
    Jeżeli chcesz żeby grały dobrze, to cały komplet głośników nadaje się do całkowitej regeneracji.

• #5 26 Cze 2017 22:22
    mariuszec
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc! Słyszałem jak grają. Dla mnie wystarczy, jeśli usłyszę jakieś problemy to wtedy będę myślał o regeneracji.
    To, że wzmacniaczem to się domyśliłem, chodziło mi o moc wyjściową, ale skoro już sosarek podał namiar to wiem co nieco. Zdrówka życzę.

Dodano po 15 [minuty]:

Jeszcze przy okazji zapytam czy lepiej zastosować wzmacniacz o mocy 80W czy trochę większej, bo różne teorie słyszałem.

• Pomocny post
    #6 26 Cze 2017 22:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Wzmacniacz najlepiej trochę mocniejszy niż moc, jaką mogą znieść kolumny. Jeśli nie przekroczysz clipu, to nie masz szans na spalenie głośników przesterem.

• #7 27 Cze 2017 13:46
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

telecaster1951 napisał:
    Wysokotonowy też. Tonsil nie robił ich w takim kolorze.
    A nie jest to przypadkiem GDWT 9/40?

• #8 27 Cze 2017 21:24
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jest. Może to zdjęcie jest takie, ale membrana wydaje mi się zbyt brązowa.

• Pomocny post
    #9 27 Cze 2017 22:08
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Pierwsze GDWT (zresztą GWWK również) miały membranę z płótna nasączonego żywicą. Bywały jaśniejsze i ciemne.

• #10 29 Cze 2017 02:18
    mariuszec
    Poziom 2  

Wysokotonowy jest czarny i wygląda z bliska jak GDWT 9/40 ze strony tonsilproducent.

W średnio i niskotonowych były wymieniane membrany. Czy po dobrze wykonanej naprawie ma to szansę być trwałe? Widzę, że nieoryginalne membrany to nie rzadkość.

• #11 29 Cze 2017 12:21
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

mariuszec napisał:
    Czy po dobrze wykonanej naprawie ma to szansę być trwałe?
    Na tyle na ile wytrzyma pianka (oczywiście zakładam, ze naprawę wykonasz prawidłowo*).
    mariuszec napisał:
    Widzę, że nieoryginalne membrany to nie rzadkość.

Większość "młodych zdolnych" nie widzi różnicy w masie i sztywności membrany a że wygląda PODOBNIE... W efekcie nieoryginalne części (nie tylko membrana, zdarzają się i cewki i zawieszenia - szczególnie górne!) powodują, że głośnik po takiej "naprawie" (cudzysłów zamierzony!) gra... ale o wiele gorzej niż powinien.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8636668#8636668

* Polecam wyżej zamieszczony poradnik. Robiłem według niego regenerację kilkunastu głośników i wyszły idealnie.

• #12 29 Cze 2017 21:37
    mariuszec
    Poziom 2  

Dużo pracy jak widzę włożyłeś, taka zegarmistrzowska robota. Na razie prawdopodobnie mnie nie czeka, bo człowiek, który to robił miał zdolności manualno-artystyczne, ale może mi się przyda. Zobaczę jak się będą sprawdzały w czasie codziennych obowiązków.

Mam za to przy okazji inne pytanie. Czy jest sens wykorzystać obudowę oraz głośniki monitora aktywnego, w którym uszkodzeniu uległy zasilacze, tak żeby zrobić z niego wersją pasywną? Czy jest to w ogóle możliwe? Pamiętam, że kiedyś miało to dobrą moc. Nastąpiło kilka prób naprawienia zasilaczy przez speców, ale za każdym razem pojawiało się więcej dymu. Czy zabawa wymaga wymiany całych głośników czy da radę wykorzystać oryginalne?

• #13 29 Cze 2017 21:47
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Ja bym raczej poszukał fachowca który nie będzie puszczać znaków dymnych...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME