Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szlifierka taśmowa dobór materiałów

filipcio 28 Cze 2017 22:10 483 10
  • #1 28 Cze 2017 22:10
    filipcio
    Poziom 10  

Z jakiego materiału najlepiej zastosować kółka/rolki napinające od paleciaka a:stalowo-poliuretanowe
    b:poliamidu
    c: aluminiowego korpusu trwale połączonego z bieżnią z pełnej gumy

Co wybrać na koło napędowe :
    A:KOŁO do wózka paletowego paleciaka 200 mm 200x50mm koło do wózka paletowego o średnicy 200 mm.
    Koła są z żeliwa, mają poliuretanowy bieżnik (PU) i podwójne łożyska o średnicy otworu 20 mm.
    Szerokość koła to 50 mm.

b: koło do wózka paletowego o średnicy 200 mm.
    Koła są wykonane z poliamidu, mają podwójne łożyska o średnicy otworu 20 mm.
    Szerokość koła to 50 mm.

C:Koła guma/aluminium("felga" fi.200 mm
    Szerokość piasty 60 mm
    szerokość bieżni 50 mm
    średnica otworu mocującego 20 mm

Czy może coś typowo od takiej szlifierki ale wtedy cena np: razy trzy,albo pozostaje wytoczenie wtedy najlepiej z czego ? aluminium inny materiał ?
    I na koniec czy rolki albo która z nich musi mieć zatoczenie/korytko pod taśmę celem niezeskakiwania z rolek pozdrawiam !

Co wybrać na koło napędowe :
    A:KOŁO do wózka paletowego paleciaka 200 mm 200x50mm koło do wózka paletowego o średnicy 200 mm.
    Koła są z żeliwa, mają poliuretanowy bieżnik (PU) i podwójne łożyska o średnicy otworu 20 mm.
    Szerokość koła to 50 mm.

b: koło do wózka paletowego o średnicy 200 mm.
    Koła są wykonane z poliamidu, mają podwójne łożyska o średnicy otworu 20 mm.
    Szerokość koła to 50 mm.

C:Koła guma/aluminium("felga") fi.200 mm
    Szerokość piasty 60 mm
    szerokość bieżni 50 mm
    średnica otworu mocującego 20 mm

Czy może coś typowo od takiej szlifierki ale wtedy cena np: razy trzy,albo pozostaje wytoczenie wtedy najlepiej z czego ? aluminium inny materiał ?
    I na koniec czy rolki albo która z nich musi mieć zatoczenie/korytko pod taśmę celem niezeskakiwania z rolek pozdrawiam ![/quote]

• #2 29 Cze 2017 07:36
    zimny8
    Poziom 33  

Do czego będzie służyć ta szlifierka?, coś wąska taśma.

• #3 29 Cze 2017 17:30
    filipcio
    Poziom 10  

zimny8 napisał:
    Do czego będzie służyć ta szlifierka?, coś wąska taśma.

Ostrzenie noży,nożyczek, szlifowanie rurek, profili drobnica myślę kilkucentmetrową taśmę 40-50 mm... hm najszersza najlepsza...?

• #4 29 Cze 2017 18:01
    zimny8
    Poziom 33  

Nie o to chodzi, kiedyś zbudowałem szlifierkę taśmową do stolarni więc nie ta skala, nie ta konstrukcja. Można było szlifować duże płaszczyzny przesuwając materiał na wózku. Koło napędowe i drugie stanowiące naciąg miały niewielki profil podobny do wałka napędowego pasa transmisyjnego, to rozwiązanie powodowało że taśma nigdy nie spadała, taka podpowiedz. Obydwa wytoczone z kilkunastu skręconych/sklejonych kawałków sklejki, łożyskowane jak bęben pralki.

• #5 29 Cze 2017 18:34
    wojtek1234321
    Poziom 28  

filipcio napisał:
    Ostrzenie noży,nożyczek, szlifowanie rurek, profili drobnica myślę kilkucentmetrową taśmę 40-50 mm... hm najszersza najlepsza...?

Jak tylko hobbystycznie to kupił bym zwykłą "taśmówkę" (czołg) mocowaną do stołu "do góry nogami", no chyba że to zła propozycja, to przepraszam, każdy ma swoje ambicje. Coś podobne do tego, no może trochę lepszej jakości.

https://www.najlepszenarzedzia.pl/pl/p/1850W-...-TASMOWA-MOCOWANA-DO-STOLU-EUROTEC-BS111/1184

I można wykorzystać na dwa sposoby w razie potrzeby.

• #6 29 Cze 2017 19:54
    pawelradomsko
    Specjalista Automatyk

Witam!
    Pierwsza sprawa - koło od "paleciaka" nie jest wykonane najdokładniej, będzie niewyważone i wprowadzi drgania - lepiej dać coś mniejszego a trochę wyższe obroty aby zachować odpowiednią szybkość taśmy.
    Spojrzyj na to: http://www.zabi.pl/pl/kolka-oferta/336/rolki-i-ko--a-do-posuwu/
    te są trochę dokładniejsze.
    Co do samoróbki to jeżeli ma być dobrej jakości to i tak musisz wydać na materiały i obróbkę sporą sumę więc może tak jak proponuje kolega Wojtek kup taką taśmówkę (tego co wydałbyś spokojnie starczy ma makitę czy inną dobrą).
    A jeżeli chodzi o profile to często posługuję się czymś takim: http://www.megaobrabiarki.pl/glob-przystawka-...fowania-i-polerowania-rur-gs01-00,id2723.html
    A to już bardzo prosto zrobić (z drobną pomocą tokarza) jeżeli masz lub kupisz szlifierkę kątową jako przystawkę do niej.
    Pozdrawiam.

• #7 29 Cze 2017 23:20
    filipcio
    Poziom 10  

wojtek1234321 napisał:
    filipcio napisał:

Jak tylko hobbystycznie to kupił bym zwykłą "taśmówkę" (czołg) mocowaną do stołu "do góry nogami", no chyba że to zła propozycja, to przepraszam, każdy ma swoje ambicje. Coś podobne do tego, no może trochę lepszej jakości.

https://www.najlepszenarzedzia.pl/pl/p/1850W-...-TASMOWA-MOCOWANA-DO-STOLU-EUROTEC-BS111/1184

A wiesz myślałem o takim rozwiązaniu też.....

• #8 01 Lip 2017 23:16
    filipcio
    Poziom 10  

wojtek1234321 napisał:
    filipcio napisał:

" Coś podobne do tego, no może trochę lepszej jakości."-czyli ?

• #9 02 Lip 2017 02:20
    WędkarzStoLica
    Poziom 28  

pawelradomsko napisał:
    Spojrzyj na to:
    Rolki po 150zł mu proponujesz do takiego projektu? ;o Odwiedź ze dwa warsztaty samochodowe i dostaniesz za darmo piękne rolki różnej maści. Będą wąskie ale darmowe, zawsze można pokombinować i je połączyć.
    A to, że taśma będzie wąska nie powinno w niczym przeszkadzać, do ostrzenia noży nie potrzeba szerokiej taśmy.

• #10 02 Lip 2017 10:14
    wojtek1234321
    Poziom 28  

filipcio napisał:
    " Coś podobne do tego, no może trochę lepszej jakości."-czyli ?

To już musisz sam poszukać i zdecydować, (wszystko zależy od budżetu). Ja zajmuje się takimi pracami tylko bardzo rzadko "hobbystycznie". Kiedyś kupiłem z przypadku w Lidlu (a może się przyda do czegoś) "pseudoszlifierkę" taśmową Parkside za 119 zł.
    http://fanlidla.pl/gazetka/2016.08.20.narzedzia/30715,Szlifierka,tasmowa
    Jak na razie, jak na moje potrzeby, czasami wykorzystywana, pracuje już 2 rok. Na razie się nie psuje, taśmy dostępne (standard wszystkich szlifierek) i jak na moje, minimalne, potrzeby wystarcza w zupełności taka zabawka.

A jaka "Klasa" (i wielkość oraz obciążenie pracą) maszyny jest Tobie potrzebna to już tylko ty wiesz sam i ty musisz zdecydować co tobie potrzebne i do jakich celów.

• #11 02 Lip 2017 10:41
    pawelradomsko
    Specjalista Automatyk

No właśnie z rolkami do prowadzenia nie ma kłopotu (można założyć i samochodowe) ale ta napędowa musi być precyzyjna i pokryta czymś co zapewni napęd a nie ślizganie pasa i to jest koszt, którego w dobrej konstrukcji nie unikniemy - sam popełniłem taki błąd stosując rolkę z ertacetalonu i szybciutko zmieniałem.
    Dlatego napisałem o sporych kosztach jeżeli ma być dobrze - jak tanio to kupujemy najtańszą marketówkę np DED7809 około 300PLN i po problemie a właściwie zaczyna się problem jak chcesz popracować.
    Kolego Filipcio jak chcesz sprzęt do wydajnej pracy to polecam Makitę i to taką z regulacją prędkości - no ale tu cena..
    Z tanich, które przewinęły mi się przez warsztat Ryobi (taka za 300,- nie pamiętam modelu) też dosyć dobrze się sprawowała jednak starałem się jej nie przeciążyć.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme