Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stłumienie pasma visatonfrs 8 m

Hubson100 02 Lip 2017 13:52 471 6
  • #1 02 Lip 2017 13:52
    Hubson100
    Poziom 2  

Witam. Mam głośniki visaton frs 8 m i obudowy około 1L z bass reflexem od satelitek z creative g500 i chciałbym stłumić pasmo w nich żeby ładnie współgrały z subwooferem od creative g500. Pytanie jaki kondensator wstawić, oryginalnie jest 150uf ale chciałbym je trochę bardziej odciążyć z niskich tonów.

• #2 02 Lip 2017 14:10
    dominator8
    Poziom 20  

Hubson100 napisał:
    Pytanie jaki kondensator wstawić oryginalnie jest 150uf ale chciałbym je trochę bardziej odciążyć z niskich tonów.
    Witam. Rozrysuj konfigurację swojego systemu. Rozumiem, że w Twoim systemie kolumny przód/tył zasilane są ze wzmacniaczy znajdujących się w subwooferze? Wedle tego co na zdjęciu.
    Jeśli tak to proponuję korekcję aktywną albo na poziomie softu bez ruszania tego co masz wewnątrz kolumn - zbyt wiele jest niewiadomych ze strony sprzętu jak - charakterystyka przenoszenia kolumn/subwoofera brak patametrów T/S głośników.

• #3 02 Lip 2017 14:57
    Hubson100
    Poziom 2  

Głośniki najczęściej używam jako zestaw 2.1 i zabieram go na imprezy itp. Więc korekcja aktywna odpada bo jest podlaczony najczęściej pod źródłem bez zarządzania basami czy też regulacją cięcia pasma dla subwoofera na wyjściu ze wzmacniacza jest raczej całe pasmo bez korekcji bo dopiero w satelitkach są kondensatory 150uf

• #4 02 Lip 2017 21:08
    dominator8
    Poziom 20  

Hubson100 napisał:
    Głośniki najczęściej używam jako zestaw 2.1
    Rozumiem. Zauważ, że każda z sekcji systemu ma swoje osobne wejście - nic nie stoi na przeszkodzie by na poziomie PC przy pomocy odpowiedniego softu wspierającego wtyczki DSP dowolnie je sobie skonfigurować. Mam tutaj np. wtyczkę Fabfilter PRO-Q, która jest profesjonalnym equalizerem i nie tylko.
    Hubson100 napisał:
    na wyjściu ze wzmacniacza jest raczej całe pasmo bez korekcji bo dopiero w satelitkach są kondensatory 150uf
    Tak właśnie jest jak mówisz więc jak najbardziej ma sens aby przednie i tylne głośniki
    Hubson100 napisał:
    odciążyć z niskich tonów
    Uważam jednak, że modyfikowanie tego kondensatora to droga trochę po omacku. Jeśli jednak nadal jesteś zdecydowany na jego wymianę na mniejszą wartość (zakładam, że nie dysponujesz mikrofonem pomiarowym) to możesz spróbować pomierzyć swój sprzęt przy ogólnodostępnej aplikacji smartfonowej o nazwie: Advanced Spectrum Analyzer.
    Wtedy na drodze eksperymentu dobierzesz taką wartość pojemności przy której uzyskasz możliwie liniową charakterystykę przenoszenia Twojego zestawu (w konfiguracji 2.1 oczywiście).

• #5 03 Lip 2017 20:25
    Hubson100
    Poziom 2  

Dzięki za radę, zdecydowałem się że kupię wkładkę mikrofonową philipsa i zrobię sobie mikrofon pomiarowy ale to na razie musi poczekać. Ten kondensator 150 uf jest szeregowo wlutowany do wejścia + i potem wychodzi z niego kabel + i idzie do głośnika jaki to ma wpływ?

• #6 03 Lip 2017 22:56
    dominator8
    Poziom 20  

Hubson100 napisał:
    Ten kondensator 150 uf jest szeregowo wlutowany do wejścia + i potem wychodzi z niego kabel + i idzie do głośnika jaki to ma wpływ?
    A żaden. To czy kondensator podlutowany jest do + czy do - głośnika jest bez znaczenia - z elektrycznego punktu widzenia oba przypadki są takie same.

• #7 03 Lip 2017 23:11
    Hubson100
    Poziom 2  

chodziło mi jaki ma wpływ ten kondensator na działanie głośnika jak jest szeregowo bo oryginalnie był głośnik cambridge soundworks (nic specjalnego) a teraz wstawię tego visatona frs 8 m i myślę czy całkiem go nie usunąć.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme