Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki silnik elektryczny do go-karta wybrać? Jakie zasilanie?

ZakosiliMiPeCeta 03 Lip 2017 11:30 393 5
  • #1 03 Lip 2017 11:30
    ZakosiliMiPeCeta
    Poziom 2  

Witam. Mam w planach zrobienie go-karta. Mam już plany co do ramy, podwozia itp, itd. Mam jeden problem, mianowicie nie wiem, jaki silnik, o jakim Watt'ażu i Volt'ażu wybrać. Ja mam na nim jeździć (ważę ok. 55kg) + materiały: drzwi drewniane od szafy z Ikei, metalowy układ kierowniczy, ośki, akumulatory, siedzenie (krzesło z ukróconymi nogami), na przytrzymanie kół kostki z palet :D. Tylko jaki silnik wybrać??? Za odpowiedzi z góry dziękuję :D

• #2 03 Lip 2017 12:42
    sanfran
    Poziom 32  

Jakie akumulatory? Jakie napięcie, pojemność? Od tego zależy rodzaj silnika.
    Do tego trzeba jeszcze dodać przetwornicę sterującą silnikiem.
    Najlepiej by było dorwać uszkodzony elektryczny wózek inwalidzki i potraktować go jako dawcę części.

Ps. Hmmm. Rama z drzwidrewnianych z szafy z IKEI. Szybkośc tego pojazdu ograniczyłbym do szybkości galopującego żołwia.

• #4 03 Lip 2017 13:53
    ZakosiliMiPeCeta
    Poziom 2  

Platforma, na której wszystko będzie, będzie z jakiejś płyty wiórowej, coś, żeby było lekkie i w miarę szybkie :). Plan jak i co zrobić już mam. Czy silniki wkrętarek dałyby radę?? Jakiej pojemności akumulator jeżeli silnik będzie 18V'owy?

EDIT:
    Na Allegro znalazłem gotowca na pedały. Czy przerobienie go ma jakikolwiek sens?
    LINK: https://allegro.pl/gokart-na-pedaly-pompowane-kola-guma-sp0152-i6805115280.html

• #6 03 Lip 2017 14:21
    ZakosiliMiPeCeta
    Poziom 2  

Tak około godzinę, średnia prędkość ok 15 km/h :) Trasa nieokreślona

EDIT: Jak ktoś znajdzie coś na Allegro, będę wdzięczny :D :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme