Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić, do ok 5000zł

jacek.zoo 06 Lip 2017 09:25 2364 41
  • #1 06 Lip 2017 09:25
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Witam, przymierzam się do zakupu tv, polecicie jakiś rozsądny sprzęt?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 plus czasami dwoje dzieci
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć, ok 1m nad podłogą
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Dużo słońca, drzwi tarasowe od strony zachodniej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic kineskopowy :)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? małe wymagania, internet, jakąś iple czy youtube
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tv naziemna
    10 .Jakie urządzenia? Przy naziemnej chyba żadne
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w ciągu dnia sibie brzdąka, wieczorem z 2-3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Sporadycznie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Ogólne, fakty, filmy. Sportu praktycznie w ogóle
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Rzadko od tego ma laptopa i komorke
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Nie
    17. Preferencje co do wielkości? W media expercie polecił mi min65 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Rozmazany obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5 tys
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko, a nawet bardzo rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak ale na laptopie i telefonie

Oglądałem dzisiaj jakiegoś panasonica 58" ale nie znam modelu, sprzedawca bardzo mnie zachęcał do sony 65w855c bo tylk odwie stówy droższy od tego panasonica a większy i ma android. Z zalet w stosunku do tego panasonica to większy, półmatowa matryca i ten android. Macie może jakieś inne oropozycje?

Tak myślę czy jest sens taki drogi tv do odbioru naziemnej, czy nie wystarczy mi jakiś samsung czy lg?

Zmartwiło mnie troche bo sprzedawca powiedział że teraz telewizory żyją przeciętnie 5 lat, czasami dłużej czasami krócej i raczej się nie naprawia, prawda to?

• Pomocny post
    #2 06 Lip 2017 10:57
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

jacek.zoo napisał:
    bo sprzedawca powiedział że teraz telewizory żyją przeciętnie 5 lat, czasami dłużej czasami krócej i raczej się nie naprawia, prawda to?

Niestety bardzo często prawda.

Generalnie jesteś typowym "oglądaczem telewizyjnym" :)
    Nie ma sensu wydawać dużych pieniędzy, bo przy sygnale z DVB-T i tak nie zobaczysz różnicy.
    Jest dość duży przeskok cenowy pomiedzy 55-60 cali, a 65 cali.

Moje propozycje:
    Samsung 60J6240 - 60 cali VA, 120Hz za 3k PLN
    LG 58UH635V - 58 cali VA, 60Hz, 4K za 3,5k PLN
    Panasonic TX-58EX700E - 58cali, VA, 60Hz za 5k PLN

A jak chcesz 65 cali to Samsung UE65KU6400 - VA, 60 Hz 4K za 5,1k PLN

Ja bym do Twojego oglądania kupił Samsung 60J6240 za 3k pln.
    A za pozostałe 2k pln pojechał z rodziną gdzieś na fajny weekend :)

• #3 06 Lip 2017 14:03
    jacek.zoo
    Poziom 10  

O taką konkretną odpowiedź mi chodziło :) musze podjechać do jakiegoś media i popatrzeć na te propozycje. A jest jakas duza roznica między led a oled? Wiem że między ledami a plazmą była, plazma miała ładniejszy i przyjemniejszy dla oka obraz

• #4 06 Lip 2017 14:15
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

jacek.zoo napisał:
    A jest jakas duza roznica między led a oled?

Kolosalna :)
    OLED to nieskończony kontrast, idealna czerń - inny wymiar oglądania. Zerknij przy okazji jak będziesz w sklepie.
    Najtańszy aktualnie OLED FHD to LG 55EG910V za niecałe 5tys pln.

Minusem starszej generacji OLED (tak jak plazm) jest możliwość wypalania się np. loga stacji na matrycy.
    Są takie przypadki, więc jeśli non-stop oglądasz np TVN 24 to raczej nie bierz pod uwagę starszych modeli OLED.

Ogólnie OLED to obraz zblizony do plazmy (nawet dithering jest podobny ;)
    No ale OLEDy oferują lepszą jakość obrazu niz plazmy.

• #5 06 Lip 2017 14:39
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Bo ten sony co mi sprzedawca polecał to ponoć oled, 65" za 5200zl

• #6 06 Lip 2017 15:09
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

jacek.zoo napisał:
    sony 65w855c

jacek.zoo napisał:
    Bo ten sony co mi sprzedawca polecał to ponoć oled, 65" za 5200zl

Nie, to nie OLED. To LCD, na matrycy VA, 120Hz, z Androidem na pokładzie.
    Dobry telewizor ale do OLEDa to mu duuuuużo brakuje.

• #7 06 Lip 2017 16:13
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Zadam może głupie pytanie. Rozumiem że każdy z tych poleconych tv ma wifi, prosty internet, youtube, ipla itp? Podłączyć iphona przez wifi żeby zdjęcia przeglądać?

Tak właśnie myśle czy jest sens dopłacać mi 2k do tego soniaka czy wziąć samsunga.

2k i dużo i niedużo, jak mam być duuużo bardziej zadowolony to wole dopłacić, jak mam nie zauważyć różnicy to bez sensu

• #8 06 Lip 2017 16:18
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Przy oglądaniu DVB-T nie bedzie dużej różnicy , bo sygnał jest marny.
    To nawet nie jest pełne 1080p tylko "wykastrowane" 1080i (przeplot)

Gdybys kupował TV pod filmy z BluRay lub chocby streaming 4K, to wtedy mozna kombinować. Inaczej po prostu nie ma sensu.

jacek.zoo napisał:
    Rozumiem że każdy z tych poleconych tv ma wifi, prosty internet, youtube, ipla itp? Podłączyć iphona przez wifi żeby zdjęcia przeglądać?

Tak, to potrafi kazdy TV ze smartem.
    LG = WebOs
    Samsung = Tizen
    Panasonic = SmartHome
    Są tez modele na Android TV (wersja Androida na telewizory)

• #9 06 Lip 2017 17:04
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Na pw dostałem jeszcze takie propozycje, co sądzisz?
    Thomsona 65UC64 za 4999 zł
    TCL 65 S7906 za 4599 zł
    Philipsa 65PUS6262 za 4999 zł
    TCL 65P60 za 4799 zł
    TCL 55C70 za 5299 zł
    Do tego kalibracja gratis i pilot do obsługi Głosowej gratis

• #10 06 Lip 2017 17:41
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Thomson/TCL (to to samo - roznia sie wyglądem) - tzw. chińska mysl techniczna składana w Polsce ;) brak upłynniaczy w modelach na 2017 (np. P60), matryce 60Hz, dużo drobnych problemów z softem (dzwięk, słuchawki etc), problemy z listą kanałów (nie dotyczy jak masz zewnętrzny dekoder np. NC+). Plus to matryce VA z dobrym kontrastem do wieczornego oglądania.
    Ja bym nawet taki TV kupił, bo lubię kombinować , zmieniać softy w TV, telefonach etc. Musisz sam ocenić jak się czujesz w takich sprawach. No albo poczekać z 6-7 miesięcy i wtedy zobaczymy co TCL ponaprawia w sofcie i jak te telewizory wypadną w profesjonalnych testach.
    Ceny są bardzo dobre jak na takie duże przekątne.

Model 2016 czyli TCL 65 S7906 zdecydowanie nie. Efekt "teatru telewizji". Praktycznie nie ma go tylko w trybie gra, a wtedy wszystko przejaskrawione etc.

Philips 6262 - matryca IPS, słaby kontrast - nie polecam z zasady. Nie nadaje się do wieczornego oglądania. W dzień jest ok.

• #11 06 Lip 2017 18:55
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Czyli podsumowując rozważania i porównania. Tlc i spółka odpada bo nie będę się bawił w softy. Dobry i tani, jak dla mnie wystarczający to samsung 60J6240, a jak chce zaszaleć i mieć fajny, a nawet lepszy jak potrzebuje to sony 65w855c? Dobrze zrozumiałem?

Do moich 4m może ciutke więcej 60" nie będzie za mały?

• #13 06 Lip 2017 19:30
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Ok, dziękuje. Pojade obejrzeć, pomacać i popatrzeć, jak mnie jakoś specjalnie nie odrzuci to go wezmę. Czasu jeszcze ciutke mam bo meble mają nyć dopiero za ponad miesiąc, a jak nie zdążą przed moim urlopem to początek września. Ale jak będę zdecydowany to będę obserwował sklepy i może trafię jakąś promocję

• #14 08 Lip 2017 02:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie kupuj starego modelu. Nie bierz Fullhd bo to już idzie do lamusa.
    Tcl gra extra masz modele 55c70 z za 3299 zł i nie musisz przepłacać bo masz wszystko.
    Słuchasz na słuchawkach ????
    Wiecej problemów nie ma !
    Poczytaj tych co kupili.
    Masz Glosniki JBL , extra płynność, gadasz sobie do pilota, extra czerń i bardzo równe podświetlenie matrycy, Android 6,0 z zapasem pamięci. We wrześniu będzie 7,0.
    Nie jest tak ubogi jak Samsung bo ma tysiące aplikacji i wygląd - szczotkowane aluminium.

• #15 08 Lip 2017 09:28
    ar2d2
    Poziom 10  

LOCOLOCO napisał:
    Słuchasz na słuchawkach ????
    Więcej problemów nie ma!

Użytkownicy piszą również o problemach z segregowaniem kanałów. Jaką kupujący ma gwarancje, że TCL usunie problemy? Może jak w przypadku Philipsów serii 6500 przez lata nie uda się naprawić niedociągnięć (niedziałające 3D, restarty).Klienci przez lata muszą się użerać z niedopracowanym a tak polecanym TV (teraz wymieniają im na nowe modele).
    Nie zawsze modele posiadający wszystko w najniższej cenie jest najlepszym rozwiązaniem. Osobiście posiadam 60J6240 i mogę go polecić, płynność w sporcie jest bardzo dobra (można sobie wyregulować poziom upłynniacza), obraz w FHD wygląda bardzo dobrze (oglądam z 3m), smart działa bardzo płynnie. A jeśli chcesz korzystać z Kodi to ja zainstalowałem na tablecie i nie ma problemu z przesyłaniem obrazu na TV, (chociaż głównie najczęściej korzystam z YT na TV).

• #16 08 Lip 2017 11:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Firma pracuje jak każda firma .
    Przyjęli zgłoszenie i naprawią .
    Wszystkie firmy rownież robią UpDate i komputerowe rownież.
    Liczy się zawsze obraz i ten jest bardzo dobry.

• #17 08 Lip 2017 20:14
    jacek.zoo
    Poziom 10  

To mi zabiłeś ćwieka :/ nie będę używał żadnych bajerów typu android a już na pewno gadanie do pilota. Zależy mi tylko na dobrym obrazie przy dvbt i żeby nie zdechł zaraz po gwarancji.

A tego tcl w rozmiarze 60-65" jakiego byś polecił? Porównam sobie z samsungiem.

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

Sytuacja trochę się zmieniła, będę podłączał jaką platformę tv, jak do mojego osiedla dochodzi kablówka to kablówke a jak nie to jakąś tv z plusa. Dwa pytania, czy w tej sytuacji w polecanych modelach coś byście zmienili? Czy jest jakaś opcja, optócz kablówki żeby nie było dwóch pilotów? Od tv i dekodera? Teraz tak mam i jest to mega irytujące

• #18 08 Lip 2017 21:44
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Logitech Harmony.
    I masz jednego pilota do wszystkiego.

Podlaczenie kablowki nic nie zmienia. Nadal max 1080i i zenujacy bitrate sygnalu w okolicach 3-5 mbit :(

• #19 08 Lip 2017 22:20
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Ale podłączenie jakiegokowliek dekodera, czy to plusa czy innego ncplusa już coś zmieni? W ofertach widze że chwalą się różną ilością kanałów hd

Dodano po 2 [minuty]:

Co do tego logitecha, wystarczy taki za 130zl? Bo widze że są i takie po 700, a tyle za pilota nie dam

• #20 09 Lip 2017 01:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zależy jakie masz potrzeby regulacji ale wystarczy Ci za 130 zł .
    Chcesz dołożyć ok ale Ten Tcl ma - tak jak zapytałeś - wszystko w komplecie .

• #21 09 Lip 2017 05:44
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Tak nie bardzo pokumałem, napisałeś że ma wszystko w komplecie, tzn co? Pilot do obsługi dekodera?

• #22 09 Lip 2017 07:08
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Niestety jakosc kanalow HD w polskiej tv jest zenujaca.
    Nawet HBO HD ma 2,5 mbit. Wyglada to fatalnie, szczegolnie w czerniach.

Netflix, Amazon - tutaj jest lepiej.

• #24 09 Lip 2017 23:09
    Pablo1964
    Moderator

Usunąłem posty nie związane z tematem. Jeżeli ktoś ma odmienne zdanie od innego użytkownika forum, proszę o merytoryczną dyskusję. Od przekazywania uwag nie związanych z tematem wątku jest system prywatnych wiadomości. Wszelkie pomówienia na forum karane będą ostrzeżeniem lub blokadą konta. Dziękuję za zrozumienie.

• #25 15 Lip 2017 18:34
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Witam ponownie, byłem dzisiaj popatrzeć te telewizory. Sprzedawca bardzo mi polecał lg60uh605 w sumie tylko 800zł droższy od samsunga także do przełknięcia, jedną z bardziej liczących się zalet to wbudowany dekoder, ponoć podłączam satelite prosto do tv, bez dodatkowego dekodera. Co myślicie?

• #26 15 Lip 2017 22:06
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

jacek.zoo napisał:
    lg60uh605

Moim zdaniem przecietny TV. Panel IPS, dobry domoglądania w dzien, wieczorem bardzo marnie.
    Smart fajny, bo webos.

• #27 15 Lip 2017 22:18
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Ale bedzie lepszy od samsunga 60j6240?
    Gosc mowil ze w tym samsungi jest pierwszy tizen ktory tragicznie dziala. A w tym lg przekonuje mnie to ze nie bede mial osobnego dekodera

Dodano po 1 [minuty]:

W czym ta marnosc bedzie sie objawiala wieczorem? Za mocno swieci czy co?

• #28 15 Lip 2017 22:29
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Matryca IPS ma bardzo slaba czern. Wieczorem bedziesz mial zamiast czerni szarawy kolor.
    W dzien problemu nie ma.

Tizen w 60j6240 jest faktycznie stary, no ale to tez nie nowy tv...

• #29 16 Lip 2017 00:25
    jacek.zoo
    Poziom 10  

Czyli ktory wziąć? :) lg czy samsunga?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme