Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne zamykanie bramy garażowej Schellenberg GTA 2000S

mlodymazur 06 Lip 2017 18:47 369 4
  • #1 06 Lip 2017 18:47
    mlodymazur
    Poziom 2  

Witam!
    Czy ktoś się orientuję czy jest możliwość ustawienia silnika Schellenberg GTA 2000S żeby sam zamykał bramę po jakimś czasie?? Mam dziadków już po 70 -tce i czasem zapomina im się nacisnąć na pilota po wyjeździe z garażu chciałbym im pomóc i ustawić jakoś żeby brama zamykała się w razie czego jak zapomną. Szukałem trochę ale nic się nie dowiedziałem niestety.
    Pozdrawiam

• #2 06 Lip 2017 22:30
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Niestety nie ma takiej możliwości..

• #3 07 Lip 2017 20:31
    mlodymazur
    Poziom 2  

A nie ma nic takiego żeby zamontować do tego co da impuls na zamykanie??

• #4 07 Lip 2017 22:13
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Dołożyć krańcówkę (np. kontaktronową - może być kontaktronowa czujka otwarcia okna/drzwi stosowana w alarmach domowych - magnesik na wózek, czujkę na szynę) i wyzwalać z niej przekaźnik czasowy, który z kolei po upływie określonego czasu zewrze na chwilę styki 5 i 6 (przycisk ścienny) napędu.

Konkretnie nada się przekaźnik czasowy F&F PCS 516 UNI w tybie E, w tym przypadku krańcówka może być na otwarciu a zwarcie styków przekaźnika na 0,5 sek po zadanym czasie pauzy będzie wyzwolone przez osiągnięcie przez drzwi otwarcia, czyli podania zasilania na przekaźnik z kontaktronu podpiętego jedną stroną do źródła zasilania z napędu, drugą do wejścia zasilania przekaźnika.
    Zasilanie przekaźnika można wziąć z zacisków 28V AC napędu.

• #5 08 Lip 2017 10:07
    lamerb
    Poziom 15  

Nie dodałeś, że dla bezpieczeństwa automat musi być wyposażony w fotokomórki! Autor wątku nie napisał czy je ma.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme