Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

naped do bramy dwuskrzydłowej nice wingo 2024 podłączenie 4 fotokomórek

jony 469 15 Lip 2017 11:31 294 8
  • #1 15 Lip 2017 11:31
    jony 469
    Poziom 3  

Proszę o pomoc jak podłączyć 2 pary fotokomórek, 1 para jest założona i działa prawidłowo, czy przypuszczam właściwie aby 2 parę podłączyć tak samo jak 1 (powielić połączenia z istniejących już fotek) założoną mam zworkę na 11 do 12 w centralce.

Foto z 5 zaciskami tak jest u mnie:

zacisk 1 do 9 w centralce
    zacisk 2 do 10 w centralce
    zacisk 4 do 13 w centralce
    zacisk 5 do 11 w centralce nie zdążyłem zweryfikować jak jest z foto z 2 zaciskami
    taki schemat znalazłem na forum

Foto z 2 zaciskami:

zacisk 1 co 10 w centralce
    zacisk 2 do 9 w centralce

Foto z 5 zaciskami:

zacisk 1 do 10 w centralce
    zacisk 2 do 9 w centralce
    zacisk 4 do 11 w centralce
    zacisk 5 do 13 w centralce

Znalazłem wzmiankę na forum aby zacisk z 2 pary foto - foto z 5 zaciskami zacisk 5 podpiąć do 14 w centralce. Proszę o weryfikacje moich spostrzeżeń co do rozbieżności w opisie dotyczących foto z 5 zaciskami proszę o w miarę prosty schemat na adres januszpolak469(malpa)wp.pl lub pomoc na forum. Z góry dziękuje wszystkim za okazaną pomoc w rozwiązaniu problemu.
    ps. napęd nice wingo 2024 foto nice bf centralka mc 424[/i]

• Pomocny post
    #2 15 Lip 2017 13:36
    janek ie
    Poziom 12  

Witam, w jednej fotokomórce masz NC i Com, w drugiej masz tak samo. To z jednej fotokomórki NC podłącz pod centrale, drugi kabel połącz z kablem z drugiej fotokomórki z NC a kabel co zostanie ci podepnij do centrali Com. Ok one muszą być połączone szeregowo, ok.

• Pomocny post
    #3 15 Lip 2017 13:43
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Podłączenie działających fotek - pierwszy opis podłączeń pięciozaciskowej błędny, drugin( a właściwie trzeci) dobry - ma być 1 do 10, 2 do 9 ( tak samo jak w dwuzaciskowych) ale to na marginesie.
    Zacisk 5 drugiej pary fotek tak jak napisałeś - do 14 centrali (reszta zacisków tak samo jak pierwszej pary - równolegle do nich) - tylko ta druga para to mają być fotki na osobnych słupkach od strony podwórka poza zasięgiem skrzydeł (bo działanie wejścia Foto1 różni się od działania Foto - zabezpiecza nieco obszar za skrzydłem przed najechaniem przez skrzydło na otwieraniu kogoś za bramą).
    Jeśli nie przewidujesz 3 i 4 pary fotek za skrzydłami zabezpieczających wyłącznie otwarcie, zworka COM - ALT czyli 11-12 ma zostać.
    Do postu powyżej - po to jest wejście Foto1 działające na otwieraniu/ zamykaniu żeby z niego korzystać a nie kombinować z szeregowym łączeniem RXów.

• #4 15 Lip 2017 15:15
    jony 469
    Poziom 3  

więc reasumując muszę przestawić przewody w istniejących fotokomórkach według opisu z forum drugi zestaw podłączyć identycznie jak pierwszy za wyjątkiem drugiej foto z 5 zaciskami gdzie 5 idzie do 14 w centrali proszę o potwierdzenie

Dodano po 17 [minuty]:

jeszcze 1 spostrzeżenie skoro moje podłączenia foto z 5 zaciskami jest błędne a brama pracuje prawidłowo to może coś jest ustawione w logice centrali inaczej a nie chciałbym kopać w ustawieniach ponieważ programowanie nice nie należy do przyjaznych.czy mogę powielić połączenia z mojej pierwszej foto z 5 zaciskami a zacisk 5 podpiąć do 14 w centralce czy takim podłączeniem nie uszkodzę centralki

Dodano po 2 [minuty]:

przepraszam za pomyłkę zacisk 4 do 14 w centralce

Dodano po 21 [minuty]:

sprwdziłem 2 bramę w której mam zainstalowany taki sam napęd wingo 2024 tam także mam takie połączenia-foto z 5 zaciskami;
    1 do 9 w centrali
    2 do 10 w centrali
    5 do 11 w centrali
    4 do 13 w centrali dodam tylko żę oba zestawy montował ten sam instalator i nie zawracałbym ,,gitary,, na forum gdyby nie fakt żę instalator nie chce przyjechać ponad 40 km tylko po to żeby założyć drugą parę foto
    proszę o rozwianie moich wątpliwości z góry dziękuje za okazaną pomoc

• Pomocny post
    #5 15 Lip 2017 15:50
    janek ie
    Poziom 12  

Kazdy podlacza jak chce ja tam podlaczam szeregowo i nigdy nie mialem problemu, ale jak kolega tak pisze to tak musi widocznie byc pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 15 Lip 2017 17:29
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Do autora tematu.
    Tak jak napisałeś - było trochę pomyłek rozpiskach więc maksymalnie upraszczając i nie wchodząc znowu w - co gdzie: powiel podpięcie fotek, czyli drugie podepnij tak jak pierwsze tyle że ten zacisk fotek, który w pierwszych działających jest podpięty do 13 centrali , w drugich podepnij do 14 centrali ( oczywiście likwidując mostek 11-14 który musiał tam być).
    Co do 9 i 10 to wg instrukcji powinno być tak jak napisałem - 9 to minus zasilania fotek, 10 - plus zasilania a zaciski zasilania w fotce nadawczej i odbiorczej są w kolejności 1 - plus, 2 - minus więc logiczne że powinny być tak samo podpięte. To że u ciebie podpięcie takie, jakie jest działa (czyli fotka odbiorcza ma zasilanie podpięte odwrotnie niż nadawcza) zawdzięczasz tylko mostkom prostowniczym wbudowanym w fotki i dla tego kolejność plusa i minusa zasilana jest dla nich obojętna ( z np fotkami Faac Safebeam , które na zasilaniu mają tylko po jednej diodzie prostowniczej - takie podpięcie by nie przeszło).

Do janka ie - są napędy które mają tylko jedno wejście fotek i wtedy aby założyć dwa zestawy chcąc nie chcąc musimy je łączyć szeregowo tak jak piszesz, ale jeśli centrala ma specjalnie dedykowane wejścia fotek dla konkretnego ich rozmieszczenia - po co iść naokoło i na dodatek ograniczać funkcjonalność zabezpieczeń?
    No a z tym że każdy podłącza jak chce to jak w powiedzeniu: jeden woli piękne panie, drugi jak mu nogi śmierdzą - wolna wola...

• #7 15 Lip 2017 18:17
    janek ie
    Poziom 12  

O tym to ja juz wiem od 20 lat nie jestem poczatkujacym w automatycznych bramach .Ale tak jak kolega napiszal Kazdy lubi to co robi pozdrawiam

• #8 15 Lip 2017 18:59
    jony 469
    Poziom 3  

wszystkim dziękuję za poświęcony czas i udzielenie swej wiedzy która dla mnie jest bardzo pomocna mam położoną instalacje na posesji fotki powinny przyjść kurierem około środy podłączenie po waszych naukach to tylko formalność jak wszystko połączę wrzucę fotki na forum może jeszcze komuś ten temat pomoże jak będzie miał instalatora który tylko liczy na ,, grube,, zlecenia bo mój nawet do awarii miał ,,pod górę pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME