Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano SlimTab Pro2 MS - Instalacja innego sys.Win i błąd przy resecie systemu...

gothic77 16 Lip 2017 17:17 627 10
  • #1 16 Lip 2017 17:17
    gothic77
    Poziom 14  

Panowie. Proszę o pomoc, bo nie mam w tym doświadczenia...

Posiadam od paru dni tablet Kiano SlimTab Pro2 na Windowsie 10 po aktualizacji od producenta. Jest to Windows 10 w wer. HOME i doszedłem do wniosku posiadając wer. bogatszą tegoż Windowsa, że zainstaluję.

Podpiąłem hub z myszką oraz klawiaturą. Zrobiłem bootowanie z pendrive z wgranym systemem. System się zainstalował, ale niestety bez sterowników + zero reakcji na dotyk... (za pewnie przez to...) Brak karty wifi w opcjach zmusił mnie do podpięcia modemu z kartą sim do tabletu i zacząłem go aktualizować. Niestety nie udało się go doprowadzić do obsługi dotykiem jak i system nie odszukał sobie sterowników.

Postanowiłem, że przywrócę go do ustawień fabrycznych, ale po paru min. i klikaniu, aby usunął moje pliki, wyczyścił dysk itd. pokazuje się komunikat o błędzie przywracania, bo nie wybrano jakiś ustawień o których nic mi nie wiadomo.

Proszę o pomoc, aby można było przywrócić taki sam windows, co był od producenta. W jaki sposób można to zrobić z ukrytej partycji?

Dziękuję za informację.

• #2 16 Lip 2017 17:47
    nutergsm
    Moderator - GSM

Trzeba było zrobić sobie kopię sterowników i dopiero wtedy wgrywać system na nowo. Teraz to już po ptokach i musisz szukać sterowników.
    Szukaj sterowników pod Chuwi Hi8 Pro bo to identyczne modele.

• #3 16 Lip 2017 19:58
    gothic77
    Poziom 14  

Próbowałem zainstalować sterowniki za pomocą programów, co szukają automatycznie.
    Zabieg poszedł "niby" ok, ale to i tak nie zmieniło faktu, że dotyk nie działa... karta WiFi niby poszła, ale ma wykrzyknik pod sterownikiem itd. Proszę mi powiedzieć, czy ew. jest to np. kwestia, aby coś uaktywnić na sterowanie dotykiem, bo nie jestem w tym biegły...

- najlepiej jak jakiś posiadacz, by się podzielił swoimi sterami z tego tabletu :D czy też obrazem z win10... :D

• #4 16 Lip 2017 20:22
    nutergsm
    Moderator - GSM

gothic77 napisał:
    czy też obrazem z win10...

I tak by Ci to nic nie dało.
    Potrzebujesz odpowiednich sterowników.
    W systemie włączyłeś tryb tabletu?

• #5 16 Lip 2017 20:42
    gothic77
    Poziom 14  

nutergsm napisał:
    gothic77 napisał:
    czy też obrazem z win10...

I tak by Ci to nic nie dało.
    Potrzebujesz odpowiednich sterowników.
    W systemie włączyłeś tryb tabletu?

Tak... tryb tabletu mam włączony, ale jedna rzeczy...
    - patrzyłem jak włączyć i wyłączyć dotykowy wyświetlacz i nie wiem, ale nie posiadam w menadżerze urządzeń, czegoś takiego jak: - ekran dotykowy zgodny z HID

• #6 16 Lip 2017 20:51
    nutergsm
    Moderator - GSM

gothic77 napisał:
    ale nie posiadam w menadżerze urządzeń, czegoś takiego jak: - ekran dotykowy zgodny z HID

Powinieneś mieć coś takiego: Urządzenia interfejsu HID -> KMDF HID minidriver for touch I2C Device

• #7 16 Lip 2017 22:06
    gothic77
    Poziom 14  

nutergsm napisał:
    gothic77 napisał:
    ale nie posiadam w menadżerze urządzeń, czegoś takiego jak: - ekran dotykowy zgodny z HID

Powinieneś mieć coś takiego: Urządzenia interfejsu HID -> KMDF HID minidriver for touch I2C Device

...ano właśnie nigdzie nie widzę, aby coś takiego było.
    Nie wiem, czy bierze np. się to przez to, że w czasie instalacji win z pena muszę mieć podpiętą klawiaturę oraz mysz i np. nie dogrywa sobie tego system?

Znalazłem pliki odpowiedzialne za HID minidriver..., ale znowu problem, bo nie wiem, gdzie to wrzucić, aby widziało :)

• #8 16 Lip 2017 22:32
    nutergsm
    Moderator - GSM

Jak instalować sterowniki znajdziesz poradnik na elektrodzie.

• #9 22 Lip 2017 13:10
    gothic77
    Poziom 14  

Niestety... nie obeszło się bez wysłania tabletu do serwisu :)
    Pościągałem wiele sterowników i różnych kombinacji, ale bez pożądanego skutku.

Napisałem na serwis i otrzymałem wiadomość, że mogłem uwalić przez takie wgranie Win system i dlatego nie wrócił do ustawień fabrycznych. Sama przyjemność takiej głupoty to 80zł. i mają wgrać od nowa system + sterowniki.

Przy tej pięknej okazji spytam od razu - jak zgrać sobie obraz takiego systemu, aby przy ew. wywaleniu z powodu błędu przywrócić taki oryginalny system ze sterownikami?

• Pomocny post
    #10 22 Lip 2017 13:25
    nutergsm
    Moderator - GSM

Najlepszym wyjściem będzie zrobienie kopi zapasowej systemu. W systemie są do tego odpowiednie funkcje.
    Możesz też zrobić kopie sterowników np. programem Double Driver.

• #11 22 Lip 2017 13:45
    gothic77
    Poziom 14  

Super. Dziękuję Ci za rzeczowe informację.

Czekam, aż tablet do mnie wróci i od razu zabieram się za kopię bezpieczeństwa + sterowniki, aby oszczędzić w czasie kolejnych 80zł. :)

Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme