Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 64 Plus i GSM-LT1 - wysyłanie sms z dziennika zdarzeń...

Voder 16 Lip 2017 17:56 294 4
  • #1 16 Lip 2017 17:56
    Voder
    Poziom 10  

Witam,
    mam pytanie odnośnie konfiguracji integry 64 plus z gsm-lt1. Wersja plus potrafi wysyłać sms`y o tresci z dziennika zdarzeń ale nijak nie mogę tego uruchomić.
    O ile powiadamianie via Pager/SMS działa ok, to nie mogę zmusić integry by jednak słała nie personalizowane komunikaty a po prostu co się w dzienniku zdarzeń pojawi.

Czegoś mi brakuje albo coś źle robie :/ Czy dobrze myślę ze w tym przypadku interesuje mnie zakładka w DLOADX - Powiadamianie SMS i tam konfiguruje nr telefonu plus zaznaczam jakie zdarzenia z dziennika zdarzen chcialbym aby byly przesylane via sms. Zaznaczyłem wszystko. Format nr telefonu - wpisalem dla pewnosci 2 telefony jeden z nr pagera, drugi bez -- format 111148123456789 i 48123456789 (oczywiscie zamiast 123456789 jest wpisany moj nr telefonu ;)

W opcjach Powiadamianie SMS włączone (w zasadzie teraz to już włączone wszystko bo próbowałem każdej opcji).

Modem zewnetrzny/Modem ISDN/GSM/ETHM/Odpowiadanie GSM/ETHM wlaczone (probowalem zdalnej konfiguracji via dloadx nie wiem czy potrzebne)

Plyta głowna spięta RS-232 miedzy GSM-LT1 (pin5 lt-1 - zlaczka telefoniczna centrala)

w GSM-LT1 - centrum sms ustawione poprawnie - zreszta wysylanie via Pager zdefiniowanych SMS w Przydziale Zdarzeń dziala - smsy sa wysylane.

O czym zapomniałem ? Mam wrażenie, że centrala nie gada po rs-232 w ogole z GSM-LT1 :/ diody RX/TX transmisji nie pokazuja jej stanu.

W sumie to zdalne programowanie po gprs tez mi nie poszlo ale testowalem na routerze z przekierowaniem portow i firkiem wiec zwalilem na to.

Ktoś pomoże ? W pierwszej kolejności chciałbym odpalić wysyłanie sms z trescia z dziennika zdarzen, w dalszej kolejnosci zdalny dloadx i guardx po gprs (sms inicjujacy połaczenie do serwera uruchmionego na kompie)

EDIT:
    Zdalne programowanie samego GSM-LT1 przez sms inicjujacego i polaczenie GPRS zwrotne dziala - stawiam wiec ze mam jakis dupny kabelek laczacy RS-232 RJ12 na plycie z PIN5 na GSM-LT1. Czy ktoś ma pewny schemat ? W sieci znalazlem poki co jeden do podlaczenia ethm-1 (wydaje sie ze to jest taki sam jak dla gsm-lt1) oraz drugi do programowania. Przetestowalem obydwa bez rezultatow :/ :/

Pozdrawiam.

• #2 17 Lip 2017 08:24
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Voder napisał:
    Plyta głowna spięta RS-232 miedzy GSM-LT1 (pin5 lt-1 - zlaczka telefoniczna centrala)

Jaki dokładnie kabel zastosowano?
    Jeżeli kupiony, to czy czerwona czy zielona tasiemka na kablu?
    Jeżeli robiony, to wg którego dokładnie schematu (źródło).

• #3 17 Lip 2017 10:41
    Voder
    Poziom 10  

Hej, niestety robiony.

Obecnie mam zrobiony według tego schematu:

Satel Integra 64 Plus i GSM-LT1 - wysyłanie sms z dziennika zdarzeń...

Teraz czasami na GSM-LT1 - dioda RX mignie. Wczoraj udało się przez moment wywołać transmisję do serwera GuardX zaraz po restarcie wszystkiego. Pozniej transmisja umiera i nie ma zadnej reakcji.

Klucze GuardX ustawione takie same zarowno w centrali, w module gsm-lt1 jak i w samym programie.

FAX/Modem w GSM-Lt1 wylaczone.

Monitorowanie wyłączone zarówno w Centrali jak i w GSM-LT1

Skonczyły mi się pomysły :( I stawiam na ten kabelek choc przedzwoniony i wszystkie linie przejscie maja. Chyba, ze to nie ten schemat.

EDIT

Ale robilem tez testy na tym z tej instrukcji:
    https://www.satel.pl/pl/download/instrukcje/db9frj_io_pl_0108.pdf
    1 pin5 - 6 RJ12
    2 pin5 - 5 RJ12
    3 pin5 - 4 RJ12
    4 pin5 - 3 RJ12
    5 pin5 - 1 RJ12

i tez bez sukcesow :/

Stały dostep DLOADX wlaczony, Staly dostep serwisu (z i bez wlaczania przetestowane).

• Pomocny post
    #4 17 Lip 2017 11:16
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Kabel wg zamieszczonego schematu poprawny. Poniższy opis kabla (od db9f) nie jest do tego połączenia.
    Sprawdzić wersje oprogramowania centrali, modułu LT-1. Moduł powinien mieć firmware od 1.14.

• #5 17 Lip 2017 12:06
    Voder
    Poziom 10  

centrala 1.17, moduł ma wersje 1.15
    sprzet na biurku - wiec wyczyszcze do ustawien fabrycznych i centrale i gsm i zaczne od zera...

EDIT.

Po resecie do ustawien fabrycznych zarowno GSM-LT1 jak i Centrali ustawilem:
    1) w module GSM-LT1 - nr centrum powiadamiania, parametry dla połączenia GPRS (apn itp.)

2) w Centrali włączyłem Powiadomienie SMS - ustawiłem nr w formacie xxyyyyyyyyy -xx kierunkowy PL, yyyyyyyyy nr telefonu i zaznaczyłem które zdarzenia mają być wysyłane (czytaj wszystkie bo sms darmowe ;P)

I powiadomienia SMS z trescia dziennika zdarzen pięknie się wysyłają

Stawiam, że coś w monitoringu naklikałem wczesniej i nie wszystko być moze wyczyscilem.

W alarmach pojawiał się błąd inicjalizacji modemu - wczesniej jakos to przeoczylem :/ :/

Po resecie juz tego błędu nie widze.

Temat można zamknąć. Powoli będę dodawał pozostałe opcje (zdalny dloadx, guardx, dload10), transmisje testowe i sprawdzał czy powiadamianie nadal działa.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme