Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B575e - nie boot-uje - Brak odczytu DVD oraz Pen drive z systemem.

SMYKI 16 Lip 2017 18:17 150 5
  • #1 16 Lip 2017 18:17
    SMYKI
    Poziom 2  

Witam,
    Chciałbym poprosić a jakieś wskazówki do mojego problemu.
    W lapku Lenovo B575e z systemem windows 8.1 muszę wymienić dysk ( bad sektory) Zakupiłem używany Seagate SATA III 500GB ( obecnie był TOSHIBA MQ01ABF050) ale po zamontowaniu i rozpoznaniu go w BIOS komputer przechodzi do menu z wyborem źródła odczytu systemu. Podaje mu DVD z systemem lub przygotowanego Pen Drive z systemem a tu nic się nie dzieje. Znika tylko ekran po naciśnięciu Enter i za chwile powraca do tego samego menu. Niby coś tam napęd DVD startuje ale zero reakcji, podobnie z Pen-em. Ustawiałem już wiele rzeczy w Biosie i nic nie daje. A jak wkładam uszkodzony dysk to system normalnie startuje.
    Nie mam pojęcia już za co się złapać.
    Jeśli może ktoś podpowiedzieć coś konstruktywnego to poproszę jeśli trzeba więcej info to nie ma problemu.
    PS. mój level informatyczny oceniam pomiędzy podstawowym a średnim więc w opisach proszę o wyrozumiałość ;)

• #2 16 Lip 2017 18:26
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wylaczyles secure boot w biosie?

• #4 16 Lip 2017 19:12
    SMYKI
    Poziom 2  

qs300 napisał:
    W opcji bootowania musisz wyłączyć UEFI i zaznaczyć LEGACY, wtedy będziesz mógł zainstalować system z pyty lub pendriva.

LEGACY jest tylko przy włączonym UEFI jeśli dobrze czytam Menu biosu.
    A można jakoś sprawdzić czy w BIOS jest widoczny dysk bo nie mogę tego odszukać.

• #6 16 Lip 2017 20:51
    SMYKI
    Poziom 2  

Wymagało to trochę poklikania w menu bo opcje Legancy były wyszarzone ale udało się, dzięki wielkie za pomoc.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme