Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cobra 19 DX IV - Funkcja PA zbyt mocny sygnał.

Novile 16 Lip 2017 19:04 681 6
  • #1 16 Lip 2017 19:04
    Novile
    Poziom 31  

Witam ponownie.
    Nadal pracuję nad radiem Cobra 19 DX IV opartego o układ m.cz. KIA7217AP.
    Chcę zapytać użytkowników tego radia o funkcję PA. W moim egzemplarzu nie ma totalnie regulacji wyjściowej z PA i przez to, jak dam mikrofon blisko radia to się mocno sprzęga z głośnikiem. Nie widzę na schemacie aby była tu jakaś regulacja?
    Sprawdziłem całą drogę sygnału od mikrofonu do KIA7217AP i każdy element jest dobry i trzyma parametry! No centralnie nie mam pomysłu na to. Sygnał wejściowy wali mi we wzmacniacz m.cz. na maksa a głośnik podłączony do wyjścia PA mało nie odfrunie przy sprzężeniu. A jeszcze jak dam mikrofon pojemnościowy to jest szok, na oryginalnym "dynamiku" też niedużo lepiej. Regulacja głośności na sygnale radiowym Volume działa elegancko, to samo modulacja. Tylko na PA nie ma regulacji mocy tylko jest na maksa. Może w tym radiu tak ma być? Nie mam pojęcia.Pomoże ktoś? :not:

• #2 16 Lip 2017 20:58
    gumisie
    Poziom 29  

Zwróć uwagę na nie typowe połączenie VR1 oraz na to że sygnał z MIC połączony jest RR44.
    Pozdrawiam.

• #3 16 Lip 2017 22:24
    Novile
    Poziom 31  

gumisie napisał:
    Zwróć uwagę na nie typowe połączenie VR1 oraz na to że sygnał z MIC połączony jest RR44.
    Pozdrawiam.
    Nie wiem co masz na myśli? VR1-A jest tu typowe, sygnał z odbiornika na suwak a potem na m.cz . przez RR44 leci.Ale w przypadku sygnału z MIC nie jest odprowadzany przez VR1-A do masy, bo nie jest na suwaku. VR1-A pracuje prawidłowo przy odbiorze jest ładna regulacja głośności.Dlatego wiem, że jest sprawny. :roll: . Zaraz,zaraz chyba że by tak przepiąć ten potencjometr odwrotnie tak? O to chodzi? Faktycznie w innych radiach jest odwrotnie. Czy o tym myślałeś?

• #4 16 Lip 2017 23:58
    gumisie
    Poziom 29  

Novile napisał:
    Zaraz,zaraz chyba że by tak przepiąć ten potencjometr odwrotnie tak?
    Nie bardzo ponieważ wpływało by to tak na głośność jak i na i czułość mikrofonu w funkcji RX. Sprawdź PW.

• #5 17 Lip 2017 00:08
    Novile
    Poziom 31  

Ja ma wpływać , przecież to bez znaczenia czy sygnał leci suwak-odczep czy odczep suwak!Ja tylko końce zamienię,regulacja będzie taka sama. Trzeci będzie do masy jak jest. Poza tym mikrofon jest w funkcji RX odłączony.

• Pomocny post
    #6 17 Lip 2017 00:17
    gumisie
    Poziom 29  

Spójż na połączenie RM10 i RR44 po połączeniu ze ślizgaczem będzie on również zwierał wyjście wzmacniacz mic.

• #7 17 Lip 2017 00:23
    Novile
    Poziom 31  

Oj, faktycznie! Racja Roch. Jestem chyba zbyt zaspany i już nie myślę.Chyba sobie odpuszczę tę regulację PA.Skoro jej nie ma to jej nie ma być w tym radiu i tyle. Nie chcę tego na siłę przerabiać. Zostawiam jak jest fabrycznie. Nie jest moim celem modyfikacja tego układu, nie ma regulacji to nie ma widocznie tak ma być.Dziękuję za udział w temacie koledze "gumisie". Temat zamykam bo wszystko już jasne.Pozdrawiam.Novile

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme