Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 Microsoft Compatibility Telemetry - 100% użycia dysku

szpoak 16 Lip 2017 19:43 216 6
  • #1 16 Lip 2017 19:43
    szpoak

Poziom 9  

Windows 10 Microsoft Compatibility Telemetry zjada dysk. Dopóki nie wyłączę tego w procesach to nie da się używać PC. Użycie dysku = 100% i będzie to trwało minimum 12min. Dalej nie sprawdzałem bo tylko tyle wytrzymałem patrząc jak usługa orze dysk. Można się tego w jakiś łatwy sposób pozbyć? Nie rozumiem tylko co ten szajs skanuje! Gdy siedziąłem na ssd to tego tak nie czułem a teraz HDD rozwala mi głowę.

• #3 17 Lip 2017 13:39
    kukiz87
    Poziom 9  

Też się z tym męczę różne rzeczy próbowałem już , i w rejestrze też zmieniałem jakieś tam właściwości bo tak gdzieś wyczytałem , a i tak się włącza ta telemetria , po prostu zakańczam proces i tyle

• #4 18 Lip 2017 08:31
    szpoak

Poziom 9  

Uruchomić PowerShell jako admin i zapodać:

stop-service diagtrack /enter
    set-service diagtrack -startuptype disabled /enter

Pomogło na 3,4 godziny. Telemetria włączyła się automatycznie w procesach (dwa procesy) nawet pomimo tego że jest w usługach wszystko wyłączone ale...

CMD jako admin i kolejno:

sc delete DiagTrack
    sc delete dmwappushservice

echo “” > C:\ProgramData\Microsoft\Diagnosis\ETLLogs\AutoLogger\AutoLogger-Diagtrack-Listener.etl

reg add “HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection” /v AllowTelemetry /t REG_DWORD /d 0 /f

Szajs nie włączył się od godziny i w tym czasie 4 restarty. Mam nadzieję że w końcu się uda.

Do w/w trzeba jeszcze wyłączyć:
    Windows 10 Microsoft Compatibility Telemetry - 100% użycia dysku

• #5 18 Lip 2017 21:30
    tzok
    Moderator Samochody

...czy aby podczas instalacji nie wystarczyło odznaczyć chęci uczestnictwa w "Programie poprawy jakości obsługi klienta firmy Microsoft"?

• #6 18 Lip 2017 23:01
    szpoak

Poziom 9  

Odznaczone było wszystko.

• #7 25 Lip 2017 06:27
    szpoak

Poziom 9  

Nie udało mi się tego pozbyć. Nie wiem jak u innych ale Windows 10 strasznie niszczy zasoby komputera. Ten sam sprzęt na Windows7 okazuje się rakietą. Nad niczym się nie zastanawia. Windows7 bootuje na Samsungu 960EVO w zaledwie 3 sekundy. Nawet logo startowe nie wgrywa się w całości a samo "Zapraszamy" wcale nie pojawia. Wszystko uruchamia się w czasie do 1sek łącznie z IDE Visual Studio. Nie wiem co dokładnie czyni z dyskiem Windows 10 lecz strasznie spowalnia cały system. Od 4 dni siedzę testowo na Windows7 i chyba przy nim juz zostanę. Bardzo zależało mi na Visual Studio 2015 z dodatkiem Windows Phone 8 ale tylko dla jednego programu nie będę się męczył. Pisać przecież mogę w czymkolwiek a testować nie wirtualnie lecz w prawdziwym fonie.
    W windows10 zrobiłem wszystko co mozna było zrobić. Dziesiątki godzin na różnych forach i setki porad. Nic nie zdało egzaminu. Jak windows10 skanował tak skanuje do dziś a wyłączyłem lub pozbyłem się prawie że wszystkiego. Po czasie testy zacząłem wykonywać na czystej instalacji W10 by wykluczyć działania innych programów.
    Wyłączyłem telemetrię wszędzie gdzie się dało. Od konfigu systemu w msc po rejestr, zadania i wszystko to co mozna było w necie znaleźć. Wyłączyłem defendera, animalvare, update, zblokowałem W10 kilkoma zaporami to "gad" przestał je po 2 dniach uruchamiać z automatu przy starcie systemu. Były w autostarcie, były w plikach w rejestrze, były w msconfig - a i tak nie uruchamiały się. Powyłączałem wszystko z gpedit.msc. Przekombinowałem raportowanie, hibernację, nawet z plików stronicowania zrezygnowałem (mam 32GBram). I nic, jak skanował tak skanował. Najpierw kilkanaście minut średnio co 2,3h skanowania dysku systemowego (C,D) = 100% uzycia i zamulony PC a po czasie inne dyski i tak bez końca. Dałem na luz z tym smieciem. Inaczej nazwać tego nie idzie. Tzok, te zaznaczanie i odznaczanie ptaszków przy instalacji to tylko wodotryski mające na celu uspokoić użytkownika bo połowy i tak nie da się wyłączyć. Czujniki, geolok i inne mam wyłączone wszędzie gdzie się da a i tak lokalizacja i inne są sprawnie zczytywane.
    Powiedz kolego - jakim cudem Windows10 kompletnie "po blokowany" że tak brzydko powiem zczytał poparawną lokalizację GPS z modułu Holuxa M215? Co do metra!
    Po zmianie W10 na W7 wszystko jak ręką odjął. Sprawdzałem dyski zaraz po starcie Windowsa, istna cisza. Gdy Windows się załaduje to potem dysk mruga sobie leciutenko raz na kilka sekund i zużycie wynosi 0%. Nawet zużycie pamięci ram jest mniejsze w W7 jak W10. Testy robiłem na jednej kostce 8GB. W W7 mam ponad 5.5GB wolnej pamięci i w W10 tylko 2,3GB na włączonym tylko i wyłącznie systemie i niczym innym. Postanowiłem na koniec odczekać jeszcze kilka lat, niech Windows 7 "skończy się". Sprzęt mi działa a z oprogramowaniem które wymaga nowszych systemów jakoś sobie poradzę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME