Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faza na przewodzie zerowym (niebieskim) w liczniku jednofazowym

dziusiox 16 Lip 2017 20:12 297 6
  • #1 16 Lip 2017 20:12
    dziusiox
    Poziom 2  

Dwa tyg. temu ściągnąłem licznik podczas wymiany instalacji w garażu stary podlicznik jednofazowy. Po ponownym zalozeniu licznika po podaniu fazy na pierwszy zacisk w miejscu gdzie trzeba podłączyć przewod zerowy (3ci zacisk) rowniez pojawia faza. Jest ona wtedy obecna we wszystkich zaciskach licznika. Licznik podłączony wg schematu, instalacja z pominięciem licznika funkcjonuje bez zastrzeżeń. Czy w liczniku cos moglo sie zepsuć samo z siebie?Wykluczam tutaj mój błąd bo inaczej podłączyć sie nie da. Prosba o pomoc.

• #2 16 Lip 2017 20:14
    kozi966
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

To wynika z budowy tego licznika.
    Wszystkie wyjścia w tym liczniku są niejako ze sobą połączone. Stąd przy podpięciu jedynie fazy do zacisku L licznika, we wszystkich innych zaciskach pojawi się potencjał fazowy.

• #3 16 Lip 2017 20:22
    dziusiox
    Poziom 2  

Ok, ale jeśli podepnę się tym neutralnym pod listwe zero wyskakuje rożnicówka, wiec coś jest nie tak i nie bardzo wiem gdzie popełniam błąd?

• #4 16 Lip 2017 20:24
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

dziusiox napisał:
    Dwa tyg. Temu ściągnąłem licznik podczas wymiany instalacji w garażu stary podlicznik jednofazowy. Po ponownym zalozeniu licznika po podaniu fazy na pierwszy zacisk w miejscu gdzie trzeba podłączyć przewod zerowy (3ci zacisk) rowniez pojawia faza. Jest ona wtedy obecna we wszystkich zaciskach licznika. Licznik podłączony wg schematu, instalacja z pominięciem licznika funkcjonuje bez zastrzeżeń. Czy w liczniku cos moglo sie zepsuc samo z siebie?Wykluczam tutaj mój błąd bo inaczej podlaczyc sie nie da. Prosba o pomoc.

Twój błąd jest taki, że źle zabierasz się do roboty.
    Szanujący się elektryk zawsze postępuje odwrotnie.

• #5 16 Lip 2017 20:31
    dziusiox
    Poziom 2  

Staram sie czytać ze zrozumieniem i ... najpierw zero na końcu fazowy?

• #7 16 Lip 2017 20:34
    karolark
    Poziom 39  

dziusiox napisał:
    Staram sie czytać ze zrozumieniem i ... najpierw zero na końcu fazowy?

Tak jest :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME