Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymuszenie zmiany nadajnika LTE

tomtomczak 16 Lip 2017 21:35 153 2
  • #1 16 Lip 2017 21:35
    tomtomczak
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam antenę signaflex/antena-panelowa-dual-mimo-2x22dbi-4g-lte
    i modem/router Huawei E5573s-320.
    Jestem obecnie poza Polską i mam problem z złapaniem dobrego sygnału. Tzn. łaczy się z LTE, ma 5 kresek zasięgu, ale transfer na poziomie 1MB/s download i paradoksalnie 12MB/s upload. Ping 18-20ms.
    Moje pytanie:
    Czy można jakoś ręcznie wymusić, żeby modem/router łączył się z inną anteną niż najbliższa?
    Przemieszczając się ok. 500m łapie inny sygnał na telefonie i tam śmiga nie najgorzej.
    Czy znamy jakiś program do znajdowania bts-ów poza btsearch.pl? Żeby znaleźć coś poza Polską?

• #2 16 Lip 2017 23:08
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Ty nie posiadasz żadnej anteny tylko tłumik, ten szajs sprzedawany przez handlarza tanią chińszczyzna na to miano nie zasługuje. Nie napisałeś jaki to kraj, jaki operator i z jakiej częstotliwości LTE korzysta. Parametry w kreskach nic nie mówią, sygnał LTE ma konkretne parametry. testy na telefonie z LTE i aplikacją Network Cell info je pokażą, do tego dane BTS-a. Mając E5573 trzeba korzystać z programow http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h i https://www.dropbox.com/s/x3f5jxw89rjk0i9/E5186%20Toolbox_latest.zip?dl=0 po zalogowaniu w nich na e5573 pokażą parametry sygnału LTE i CID BTS-a, dodatkowo pozwalają wymuszać konkretne pasma LTE. W Europie operatorzy korzystają głównie z LTE1800, LTE2600 i LTE800. warto zrobić testy wymuszają te pasma po kolei z routerkiem na zewnątrz bez tego szajsu z Signaflexa. Test prędkości wskazuje żr BTS jest masakrycznie przeciążony, DL kilkanaście razy mniejszy od UL o tym świadczy. Może w pobliżu jest mniej obciążony ale trzeba go zlokalizować i przetestować pod względem prędkości/obciążenia. Jeśli taki się znajdzie i będzie na innym kierunku niż ten przeciążony to dysponując anteną kierunkowa na wybrane pasmo można wymusić połączenie z nim. Oczywiście nie za pomoca tego plastikowego g.. z Signaflex. Masz telefon, E5573 . Do nich podałem programy diagnostyczne to postaraj się sam zlokalizować ten lepszy BTS. Przynajmniej podaj kraj, miasto, ulice i operatora moze coś się znajdzie w internecie,.

• #3 17 Lip 2017 15:09
    tomtomczak
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedź. Zastosowałem twoje porady i udało mi się zmienić f na 800Mhz. Teraz mam transfer na poziomie 14Mb/s dowload i 15 Mb/s upload z antenką, która bardziej służy jako lepsze umiejscowienie odbiornika, ze względu na pobliskie budynki. I na poziomie 8 Mb/s i 3 Mb/s bez antenki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME