Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa prasy do płytek kolczastych.

Katoo 16 Lip 2017 21:51 1200 14
  • #1 16 Lip 2017 21:51
    Katoo
    Poziom 17  

Witam , chciałbym zbudować niedużą prasę do płytek kolczastych . Mam już siłownik (wymiary na foto). Czy taki się nada?
    Budowa prasy do płytek kolczastych. Budowa prasy do płytek kolczastych. Budowa prasy do płytek kolczastych. Budowa prasy do płytek kolczastych.

Do tego myślałem nad pompą z jakiegoś ciągnika , np NSZ10 , oraz rozdzielacz hydrauliczny 1 jedno sekcyjny, no i oczywiście jakiś pojemnik na olej. Posiadam silnik 1,5 kW 230 V. Stelaż będzie w kształcie litery C z ceownika . Jak myślicie czy taki zestaw zadziała? Chcę go użyć na budowie domu.

• #3 20 Sie 2017 00:23
    Katoo
    Poziom 17  

Tak, tylko są różne wielkości. Cały czas się zastanawiam czy ten siłownik da rade.

• #4 20 Sie 2017 11:18
    MACIEK_M
    Poziom 27  

Cytat:
    Mam już siłownik (wymiary na foto)

Cytat:
    Do tego myślałem nad pompą z jakiegoś ciągnika
    - około 180-200 bar,

da to około 5,5 - 6 ton nacisku, wystarczy Ci tyle?

• #5 24 Sie 2017 00:55
    Katoo
    Poziom 17  

Tak powinno wystarczyć, czyli muszę jakiejś innej pompy szukać? No bo te z ciągnika to trocha słabe.

• #7 24 Sie 2017 23:33
    Katoo
    Poziom 17  

Sorki pomyłka , źle doczytałem. Na stronie mietka wyczytałem że oni używają 30T. Przepraszam za błąd.

• #9 25 Sie 2017 20:46
    ociz
    Moderator Samochody

Chcesz sam robić wiązary? Dlaczego nie zamówisz gotowych?
    Do płytek kolczastych to już musi być konkretna prasa.

• #10 26 Sie 2017 12:39
    wnoto
    Poziom 30  

Pewnie chodzi o koszty.
    Wiązary z płytkami jest łatwo zrobić - o ile ma się prasę. Jest z tym trochę roboty - ale właśnie na tym można zaoszczędzić. m3 drewnakosztuje 800 zł . A m3 gotowej więżby w postaci wiązarów ? Nie wiem. Ale coś mi świata ponad 100 zł za m2 powierzchni dachu. Ale nie wiem jak to przeliczyć.

• #11 26 Sie 2017 22:09
    Katoo
    Poziom 17  

Wiązary firmy mitek, napisane jest na ich stronie że jest napisane że używaj prasy o nacisku 30T, nie wiem czy tylko ręcznej czy takiej stacjonarnej dużej. Wonto dlatego mam parę rzeczy ale nie wiem jak to dobrać, najgorsza pompa. Wiadomo że można zaoszczędzić. Ale czy taki zestaw da rade?

• #12 26 Sie 2017 22:59
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Katoo napisał:
    Witam , chciałbym zbudować niedużą prasę do płytek kolczastych

ALe co chcesz je wytłaczać czy montować do więźby?

Bo tu jest niejasność?

Dodano po 1 [minuty]:

Katoo napisał:
    No bo te z ciągnika to trocha słabe.

Hehe one mają typowe ciśnienie , ty masz szukać odpowiedniego siłownika a nie pompy.

• #13 26 Sie 2017 23:28
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark

Katoo napisał:
    Ale czy taki zestaw da rade?

Żeby uzyskać 30T nacisku, to przy 200bar potrzebujesz siłownika o średnicy wew około 14cm.

• #14 27 Sie 2017 11:49
    Katoo
    Poziom 17  

No dobra teraz już wiem że jest za mały, ale czy faktycznie trza 30T? Oczywiście chciałbym Płytki kolczaste montować w więźbie .

Znalazłem jeszcze taką informacje

"Płytki kolczasta jest nowoczesnym elementem łączenia konstrukcji drewnianych. Jest to blacha stalowa (ocynkowana lub nierdzewna) z wytłoczonymi z, jednej strony kolcami. Po wciśnięciu płytki, za pomocą pras o dużym nacisku (od 18 do 50 ton) w drewniane elementy konstrukcji, łączy je ona na trwale"

Dziekuje za odpowiedzi

• #15 27 Sie 2017 12:09
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

To jest nieopłacalne bo za parę zł tego nie ogarniesz sam siłownik 1000zł w używce.

I czemu chcesz użyć tych płytek skoro nie masz urządzeń do ich montażu?

W ogóle to masz projekt domu czy samoj.bka.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme