Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Black&Decker Quatro KC2000F nie ładuje, jak odczytać, naprawić.

pajkos 16 Lip 2017 22:30 189 4
  • #1 16 Lip 2017 22:30
    pajkos
    Poziom 2  

[b]Witam serdecznie i proszę o wyrozumiałość, ponieważ jestem laikiem w elektronice i jedyne co mi wiadomo to napięcie, natężenie i inne proste rzeczy.

Sprawa dotyczy zakupionego zestawu Black&Decker Quatro KC2000F, który jak zapewnił sprzedawca jest w idealnym stanie, a między innymi baterie i ładowarka.
    Wygląda to następująco baterie oznaczone 12v mają napięcie około 4v po długiej przesyłce około 2 tyg. Po podłączeniu do ładowarki brak sygnalizacji diodami :cry: (są dwie czerwona-ładowanie i zielona-naładowane), podczas wyciągania baterii na ułamek sekundy zapala się zielona. Po sprawdzeniu miernikiem prądu na wyjściu ładowarki jest 18,2v ale dioda zapala się tylko zielona podczas pomiaru czyli naładowane i myślę że jest ok. Podłączając kablami + ładowarki do + baterii i podobnie - ładowarki do - baterii sytuacja podobna jak z miernikiem, zielona dioda wskazuje pełen poziom naładowania baterii natomiast naładowanie minimalnie większe po 0,5 godz. o około 0,2v. Poszedłem krok dalej i rozkręciłem ładowarkę, zdemontowałem obudowę, wsadziłem baterie do ładowania i ponownie dioda zielona zapaliła się (czyli jest trochę lepiej :D , wcześniej nie było kontaktu + z + itp.).

Teraz pytań kilka:
    Czy stan baterii jest normalny?
    Czy są sprawne ? i czy to normalne że ich napięcie spada tak ?
    Czy ładowarka jest sprawna ?
    Czy odpowiedzialne jest za to "coś" co bada faktycznie stan naładowania baterii? i co mogę zdziałać?

Proszę o poradę i wskazówki.

Bardzo dziękuję z góry i pozdrawiam Marcin.

• #2 17 Lip 2017 14:38
    PeCeZu
    Poziom 12  

pajkos napisał:
    Czy stan baterii jest normalny?

Nie bardzo rozumiem co dla kolegi oznacza stan normalny?

pajkos napisał:
    Czy są sprawne ? i czy to normalne że ich napięcie spada tak ?

Jeżeli bateria jest wyeksploatowana to tak

pajkos napisał:
    Czy ładowarka jest sprawna ?

Wg Twojego opisu to jest sprawna

pajkos napisał:
    Czy odpowiedzialne jest za to "coś" co bada faktycznie stan naładowania baterii? i co mogę zdziałać?

prosze po polsku bo nie rozumiem zdania

• #4 17 Lip 2017 19:27
    pajkos
    Poziom 2  

No dobrze rozumiem że się nie jasno wyraziłem ale chodzi mi o to że:

Jeżeli akumulator 12v podczas używania godzinnej pracy bez ładowania to do ilu jego napięcie spada volt ?

Jaka jest granica spadku do ilu może spaść te napięcie ?
    Czy jeżeli akumulator 12v jego napięcie spadnie do 4v to jest to ok, czy napięcie ma się utrzymywać poziomie 12v?

Co do pytania z ładowarką myślę że : Napięcie mierzone w ładowarce na + i - miernikiem jest ok, tak jak w oznaczeniu ładowarki Output DC 14,5v-18,5v mam 18,2v. Kontrolka zielona wg. oznaczeń: Battery Full; i czerwona: Battery Loading, ale zapala się tylko zielona zarówno przy pomiarze multimetrem jak i po wsadzeniu baterii. Jak zauważyłem i co nieco przeczytałem jest trzeci "pin" czy też biegun odpowiedzialny za pomiar ładowanej baterii w trakcie Loadin Battery- kontrolka czerwona i ona powinna sygnalizować pracę. Sprawdziłem tą "diodę" kontroli pracy czy też ładowania i zarówno w jedną jest przesył prądu jak i w druga a chyba nie powinno być tak ?

No i jeszcze jedno pożyczyłem od znajomego ładowarkę bardzo podobną 15v 280mA naładowała baterie i jest chyba ok wiec celuje że ładowarka.

Jak coś źle nazwałem albo źle zrobiłem to proszę o poprawienie a poza tym dziękuje za zainteresowanie.
    Pozdrawiam Marcin

• #5 20 Lip 2017 16:28
    gumisie
    Poziom 26  

pajkos napisał:
    No i jeszcze jedno pożyczyłem od znajomego ładowarkę bardzo podobną 15v 280mA naładowała baterie i jest chyba ok wiec celuje że ładowarka.
    Marcin i tym sam sobie odpowiedziałeś na pytania które zadałeś w tym temacie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią, sprawną ładowarkę do danego akumulatora (nie ładuje się akumulatora np.12V "ładowarką automatyczną" gdy nie mamy pewności że ta ładowarka jest w pełni sprawna)
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME