Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja monitoringu - 4 różne kamery jeden soft.

Albatun 16 Lip 2017 22:35 285 7
  • #1 16 Lip 2017 22:35
    Albatun
    Poziom 8  

Witam
    Pisze do wszystkich o pomoc bo ja dziś już się poddałem.
    Chodzi o „skompletowanie”, sklecenie mojego amatorskiego monitoringu domu.
    Napisze za chwilkę cos więcej jak to wygląda ale najpierw przedstawię problem.
    Mam 4 kamery IP, WiFi, P2P z tym jedna nie ma WiFi jest ONVIF. Niestety monitoring to zlepek kamer 3 różnych firm ( Chińskich ). Kamery były kupowane w różnym odstępie czasu dlatego może i mój błąd z tego wynika. Była by jedna firma jeden soft i zero problemów.
    Jedna kamera jest świeżo kupiona to : GANVIS GV-T553F-SD jest to kamera 360 stopni 5Mp ONVIF P2P, IP połączona z moim routerem kablem skrętką. Pozostałe kamery to dwie kamery firmy Holdoor typu bullet 2Mp WiFi, P2P, IP także z protokołem ONVIF. Na koniec najbardziej kłopotliwa kamera i najstarsza : kamera obrotowa z systemem PTZ firmy RTX 1Mp także WiFi, P2P. Wszystkie kamery obsługują i mają wbudowane karty SDHC Samsung klasy 10 i 32G.

Tutaj zaczyna się problem. Wiadomo jak każda firma mająca swoje kamery daje swój soft do kamer. Ja potrzebuje takiego który będzie widział wszystkie te kamery oraz był na tyle rozbudowany bym mógł zastosować tryb wykrywania ruchu i zapisać wideo na karcie SD kamery. Tyle i az tyle bo każdy soft który mam do kamer widzi albo tylko tą kamerę z której pochodzi soft lub jedna dodatkowo z moich 4 kamer ;/
    Najlepszy soft dołączyła firma z kamery GANVIS GV-T553F-SD jest bardzo rozbudowany wykrywa ruch idzie ustawić okna wykrywania ruchu, zapisuje obraz lub zdjęcia na karcie owej kamery SUPE… tylko ze wykrywa kamery w systemie ONVIF a ja potrzebuje WiFi. Dwie kamery mogę pociągnąć kable niestety obrotowa RTX oraz jedna z Holdoor są na domku gospodarczym i nie mam możliwość pociągnięcia kabla bo mam wszystkie budynki otynkowane oraz wyłożona jest kostka brukowa;/

Pozostaje opcja szukać innego programu. Znalazłem darmowy IP Camera Viever 4 i o dziwo wykrywa 3 kamery ( poza obrotową firmy RTX ) super jakość obrazu tylko brak wykrywania ruchu i nagrywania na kartę SD
    Potem zainstalowałem darmowy iSPY i jest SUPER trochę jest w nim zabawy z konfiguracja ale udało mi się połączyć z 3 kamerami prócz obrotowej RTX ( ale o tym potem ). Wszystko ładnie pięknie jest wykrywanie ruchu i nagrywanie ..ale niestety z tego co widzę można tylko nagrywać obraz do wybranej ścieżki na PC ;/ Szkoda ale to także odpada bo nie mam możliwości ciągle mieć załączonego kompa by nagrywał no i szkoda mi tracić ok. 100GB z dysku dla obrazów. Program iSPY jako jedyny wykrył 4 moje kamery. Co prawda tylko 3 odpaliły ale to kwestia mojego ustawienia. iSPY ma specyficzny tryb wyszukiwania kamer bo szuka protokołów w zakresie danego IP i na danym porcie. Dla mojej kamery RTX wykrywa o dziwo dwa jedno dla portu 80 a inne dla 8080. Niestety gdy zaznaczam którykolwiek port program dalej skanuje widzę ze z czytuje jakieś protokoły ale lista do wyświetlenia jest pusta ( w innych kamerach wyświetliły się protokoły zaznaczałem ten z dopiskiem WiFi i kamera śmigała ). Jedno co w programie mnie także trochę odrzucało to jakość nagrywanych filmów oraz samego obrazu na podglądzie. Kamery są 5Mp, 2Mp i 1Mp a obrazy były słabej jakości.

Tak jak już wyjaśniłem od softu wymagam by widział wszystkie moje kamery , miał opcje wykrywania ruchu i zapisywania filmów na karte SD… tutaj ogromne BŁAGANIA W WASZYM KIERUNKU KOLEDZY I KOLEŻANKI, czy znacie jakiś soft który to ma może być i płatny ale by była to gra warta świeczki ?

Dodam także ze na smartfonie mam aplikacje płatna tinyCAM PRO i o dziwo udało mi się nawiązać połączenie z wszystkimi 4 kamerami :D. Jak widzicie siec jest na WiFi i tez to trochę mi kuleje bo pomimo ze mam łącze światłowodowe do routera a siec WiFi mam wzmocnioną trzema wzmacniaczami TL-WA850RE firmy TP link to mimo pokrycia całego domu i podwórka kamery często zrywają połączenie. Testując jakość sieci moim smart fonem przy każdej kamerze mam ok. 3 „kreski” siły sygnału ..tak samo na wzmacniaczach…
    W ostateczności zaczynam już kombinować czy nie lepiej kupić jakiś rejestrator obrazu z opcją WiFi ? Mieć święty spokój z softem bo będę go mieć jeden w rejestratorze, tak samo jak i opcja nagrywania na wewnętrzny HDD rejestratora nie bawiąc się opcja nagrywania na SD. Tylko jestem tu zielony i nie mam pojęcia z czym to się je i czy jest to warte kasy i czasu.

Czekam na gorąca dyskusje i pomocne komentarze..z góry dzięki :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam ponownie.
    Widzę, ze nie ma chętnych osób do dyskusji i pomocy może to wina natłoku informacji ;)
    Trochę czytałem trochę oglądałem i już na 95% jestem pewny ze raczej zdecyduje się na zakup rejestratora cyfrowego.
    1. Nie będę musiał się martwic o zgrywanie filmów na karty SD bo będzie jeden HDD, wykluczy to zgrywania osobno z każdej kamery filmów i używania do tego różnych programów
    2. Do rejestratora dodany jest jeden soft wiec powinien być lepszy niż darmowy a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo wykrycia moich kamer.
    3. Soft z rejestratora ma opcje detekcji ruchu
    4. Rejestrator będzie miał swoje stałe IP pomoże mi to przy przekierowywaniu portów…wystarczy jeden do rejestratora a nie 4 do każdej kamery.

Nawiązując też do problemu z moja kamera RTX tą z systemem PTZ zdecydowałem się ja sprzedać i kupić sprawdzona 2Mp rybie oko czyli obraz 360 a nie bawienie się w operatora. Kamera i tak sparza mi kłopotów w wykrywaniu przez programy i sam PTZ też nie jest wygodny.

Teraz prośba by ktoś ocenił co jest warte uwagi. Z pośród setki ofert wybrałem 3 specjalnie różne.
    Mam dylemat i trochę brak wiedzy
    1.
    https://pl.aliexpress.com/item/Hikvision-NVR-...lgo_pvid=a99afbeb-5988-4da1-abdb-0b014a4e61fa

takie małe combo dużo opcji ma wejścia RJ45 więc kamery ONVIF po kablu będą na pewno działały tylko co z WiFi czy można ten rejestrator wyposażyć w dodatkowy moduł WiFi poprzez gniazdo USB ?

2.
    https://pl.aliexpress.com/item/8CH-AHD-960P-D...lgo_pvid=a99afbeb-5988-4da1-abdb-0b014a4e61fa

tak jak wyżej tylko ze tutaj opcja WiFi też może chyba być rozwiązana za pomoca USB modułu ale nie wiem co z kamerami bo skrętce ?

3.
    https://pl.aliexpress.com/item/1080P-8CH-POE-...lgo_pvid=4f387dc3-bf98-4592-8c20-7f26a828dd5d

mój faworyt ma chyba to co szukam wejścia Rj45 na skrętkę wiec kamery po kablu będą widoczne, na stronie pisze o wsparciu dla WiFi i 3G poprzez moduł WiFi więc kamery IP WiFi tez powinny być widoczne, opcja chmury, detekcja ruchu itp. Trochę martwi mnie dynamiczne IP ;/
    Oprócz tego widziałem rejestrator który miał wbudowane anteny WiFi ale ile jest on wart nie wiem. Widziałem ze rejestratory cyfrowe takie jak opisałem były podłączane w dwojaki sposób. Raz ze kamery po skrętce łączyły się bezpośrednio z rejestratorem a raz ze kamery z opcja WiFi łączyły się z Routerem WiFi a router po skrętce do rejestratora…
    Prosił bym o jakiś komentarz lub pomoc.

(21 Lip 2017 07:08) Polecenie moderatora: suworow

Proszę podać modele urządzeń w miejsce linków, ewentualnie linki do sklepów a nie aukcji.

• #2 18 Lip 2017 22:46
    chris_ek
    Poziom 9  

Wydaje mi się, że strasznie to wszystko komplikujesz, ale może to tylko moje wrażenie.

Albatun napisał:
    Nie będę musiał się martwic o zgrywanie filmów na karty SD bo będzie jeden HDD, wykluczy to zgrywania osobno z każdej kamery filmów i używania do tego różnych programów

To zależy jak często byś musiał zgrywać te nagrania - może warto jednak rozważyć taką sytuację.
    Albatun napisał:
    Do rejestratora dodany jest jeden soft wiec powinien być lepszy niż darmowy a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo wykrycia moich kamer.

Ja nie byłbym tak tego pewny
    Albatun napisał:
    1.
    https://pl.aliexpress.com/item/Hikvision-NVR-...lgo_pvid=a99afbeb-5988-4da1-abdb-0b014a4e61fa

takie małe combo dużo opcji ma wejścia RJ45 więc kamery ONVIF po kablu będą na pewno działały tylko co z WiFi czy można ten rejestrator wyposażyć w dodatkowy moduł WiFi poprzez gniazdo USB ?

A jak zainstalujesz soft do modułu WiFi w rejestratorze?
    Albatun napisał:

2.
    https://pl.aliexpress.com/item/8CH-AHD-960P-D...lgo_pvid=a99afbeb-5988-4da1-abdb-0b014a4e61fa

tak jak wyżej tylko ze tutaj opcja WiFi też może chyba być rozwiązana za pomoca USB modułu ale nie wiem co z kamerami bo skrętce ?

Tak na pierwszy rzut oka to jest analog HD - dla Ciebie nieprzydatny
    Albatun napisał:
    mój faworyt ma chyba to co szukam wejścia Rj45 na skrętkę wiec kamery po kablu będą widoczne, na stronie pisze o wsparciu dla WiFi i 3G poprzez moduł WiFi więc kamery IP WiFi tez powinny być widoczne, opcja chmury, detekcja ruchu itp. Trochę martwi mnie dynamiczne IP ;/

Teoretycznie ma wszystko, dynamiczny IP rozwiążesz w routerze.
    Albatun napisał:
    Raz ze kamery po skrętce łączyły się bezpośrednio z rejestratorem a raz ze kamery z opcja WiFi łączyły się z Routerem WiFi a router po skrętce do rejestratora…

To połączenie z routerem WiFi wydaje mi się najsensowniejsze.

A tak podsumowując: WiFi jako medium transmisyjne moim zdaniem w najlepszym przypadku niepewne, łączenie urządzeń różnych producentów po ONVIF to proszenie się o kłopoty a detekcja ruchu możliwa tylko jako funkcja rejestratora a nie kamery. Osobiście wybrałbym w takiej kwocie rejestrator 4 kanałowy dostępny na naszym rynku ale najpierw przetestował jego mozliwości.

• #3 19 Lip 2017 10:07
    Albatun
    Poziom 8  

Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Trochę komplikuje ale i dlatego bo już kombinowałem różnie i albo program nie miał opcji wykrywania ruchu a ja nie chce by kamera nagrywała ciągle..albo kamery nie były wykrywane wszystkie albo znów nie było opcji by zgrywało na kartę SD. Nie bardzo mi się chce za każdym razem gdy chce przejrzeć nagrane filmy wchodzić na każda kamerę z osobna.
    Tak jak widzę zgadzamy się co do rejestratora ale dlaczego piszesz by wziąśc 4kanałowy. Mam 4 kamery ale przyszłościowo jak by kiedyś była potrzeba 5 kamera to bym miał zapas a tak zmiana rejestratora ?
    Co do wykrywania ruchu jeśli wszystkie moje kamery maja to opcje to w rejestratorze jak jest ta opcja powinno wszystko działać ?
    Polecasz mi coś innego inne rozwiązanie ?

• #4 19 Lip 2017 22:59
    elektroinstal_compan
    Poziom 13  

tak teraz czytam co piszesz zastanów się nad rejetratorem np takim i7-N0608VH. Montowałem je i powiem że są nie od zajechania . wszystkie opisane przez ciebie funkcje ma. Piszę o tym bo widziałem że ktoś na olx miał taki w sprzedaży za rozsadne pieniądze.

• #5 19 Lip 2017 23:13
    Albatun
    Poziom 8  

Fakt cena super na olx ktoś ma za 339 ale:
    Nie widzę wejść POE a ja muszę połączyć 2 kamery skrętką
    Nie widzę wzmianki o współpracy i wsparciu dla WiFi a niestety dwie moje kamery muszą się łączyć przez WiFi bo opcja kabli odpada.
    Rejestrator fajny ale co z urządzeniem mobilnym podgląd na smartfonie ? Nic nie pisze o opcji P2P czy chmurze.

• #6 20 Lip 2017 14:40
    elektroinstal_compan
    Poziom 13  

W routrze nie masz wi fi? Rejestrator łączysz albo ze switchem lub z routerem(AP) Ten rejestrator ma p2p. jak nie to dam FW.

• #7 20 Lip 2017 15:45
    Albatun
    Poziom 8  

Nie chce się bawić w AP czy switche bo już to przerabiałem na początku gdy chciałem rozszerzyć sieć WiFi. Na ten moment jeszcze szukam. W sumie używany rejestrator to nie głupi pomysł ;) Chce mieć jak najprostsze połączenie : kamery łączą się z NVR kablem a te co nie mogą to przez WiFi a NVR łączy się z routerem. Potem jeszcze opcja przekierowania portu LUB gdyby była opcja P2P problem by znikł i kamery były by wreszcie widoczne na zewnątrz a to był mój początkowy plan gdy zakładałem monitoring. Potem wszystko szło pod górkę i problem jest taki jak opisywałem wcześniej i myślę ze rejestrator kilka tych problemów mi rozwiąże ;)

• #8 21 Lip 2017 07:07
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Albatun napisał:
    Nie chce się bawić w AP czy switche bo już to przerabiałem na początku gdy chciałem rozszerzyć sieć WiFi
    Nie tędy droga. Ma kolega napisane jak to należy poprawnie zrobić. Trzeba po prostu trochę przysiąść nad tematem i raz, a dobrze wszystko skonfigurować. A tak to mam wrażenie że kolega ucieka z deszczu pod rynnę. Druga sprawa to sam rejestrator. Pytanie czy w kolegi przypadku nie lepszym rozwiązaniem będzie stary komp szumnie zwany serwerem i oprogramowanie, które jak się nie sprawdzi, zawsze będzie można wymienić.
    Albatun napisał:
    Widzę, ze nie ma chętnych osób do dyskusji i pomocy może to wina natłoku informacji ;)
    A może użytkownicy widzieli już wiele takich tematów.....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME