Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja monitoringu - 4 różne kamery jeden soft.

Albatun 16 Lip 2017 22:35 1017 17
  • #1 16 Lip 2017 22:35
    Albatun
    Poziom 9  

Witam
    Pisze do wszystkich o pomoc bo ja dziś już się poddałem.
    Chodzi o „skompletowanie”, sklecenie mojego amatorskiego monitoringu domu.
    Napisze za chwilkę cos więcej jak to wygląda ale najpierw przedstawię problem.
    Mam 4 kamery IP, WiFi, P2P z tym jedna nie ma WiFi jest ONVIF. Niestety monitoring to zlepek kamer 3 różnych firm ( Chińskich ). Kamery były kupowane w różnym odstępie czasu dlatego może i mój błąd z tego wynika. Była by jedna firma jeden soft i zero problemów.
    Jedna kamera jest świeżo kupiona to : GANVIS GV-T553F-SD jest to kamera 360 stopni 5Mp ONVIF P2P, IP połączona z moim routerem kablem skrętką. Pozostałe kamery to dwie kamery firmy Holdoor typu bullet 2Mp WiFi, P2P, IP także z protokołem ONVIF. Na koniec najbardziej kłopotliwa kamera i najstarsza : kamera obrotowa z systemem PTZ firmy RTX 1Mp także WiFi, P2P. Wszystkie kamery obsługują i mają wbudowane karty SDHC Samsung klasy 10 i 32G.

Tutaj zaczyna się problem. Wiadomo jak każda firma mająca swoje kamery daje swój soft do kamer. Ja potrzebuje takiego który będzie widział wszystkie te kamery oraz był na tyle rozbudowany bym mógł zastosować tryb wykrywania ruchu i zapisać wideo na karcie SD kamery. Tyle i az tyle bo każdy soft który mam do kamer widzi albo tylko tą kamerę z której pochodzi soft lub jedna dodatkowo z moich 4 kamer ;/
    Najlepszy soft dołączyła firma z kamery GANVIS GV-T553F-SD jest bardzo rozbudowany wykrywa ruch idzie ustawić okna wykrywania ruchu, zapisuje obraz lub zdjęcia na karcie owej kamery SUPE… tylko ze wykrywa kamery w systemie ONVIF a ja potrzebuje WiFi. Dwie kamery mogę pociągnąć kable niestety obrotowa RTX oraz jedna z Holdoor są na domku gospodarczym i nie mam możliwość pociągnięcia kabla bo mam wszystkie budynki otynkowane oraz wyłożona jest kostka brukowa;/

Pozostaje opcja szukać innego programu. Znalazłem darmowy IP Camera Viever 4 i o dziwo wykrywa 3 kamery ( poza obrotową firmy RTX ) super jakość obrazu tylko brak wykrywania ruchu i nagrywania na kartę SD
    Potem zainstalowałem darmowy iSPY i jest SUPER trochę jest w nim zabawy z konfiguracja ale udało mi się połączyć z 3 kamerami prócz obrotowej RTX ( ale o tym potem ). Wszystko ładnie pięknie jest wykrywanie ruchu i nagrywanie ..ale niestety z tego co widzę można tylko nagrywać obraz do wybranej ścieżki na PC ;/ Szkoda ale to także odpada bo nie mam możliwości ciągle mieć załączonego kompa by nagrywał no i szkoda mi tracić ok. 100GB z dysku dla obrazów. Program iSPY jako jedyny wykrył 4 moje kamery. Co prawda tylko 3 odpaliły ale to kwestia mojego ustawienia. iSPY ma specyficzny tryb wyszukiwania kamer bo szuka protokołów w zakresie danego IP i na danym porcie. Dla mojej kamery RTX wykrywa o dziwo dwa jedno dla portu 80 a inne dla 8080. Niestety gdy zaznaczam którykolwiek port program dalej skanuje widzę ze z czytuje jakieś protokoły ale lista do wyświetlenia jest pusta ( w innych kamerach wyświetliły się protokoły zaznaczałem ten z dopiskiem WiFi i kamera śmigała ). Jedno co w programie mnie także trochę odrzucało to jakość nagrywanych filmów oraz samego obrazu na podglądzie. Kamery są 5Mp, 2Mp i 1Mp a obrazy były słabej jakości.

Tak jak już wyjaśniłem od softu wymagam by widział wszystkie moje kamery , miał opcje wykrywania ruchu i zapisywania filmów na karte SD… tutaj ogromne BŁAGANIA W WASZYM KIERUNKU KOLEDZY I KOLEŻANKI, czy znacie jakiś soft który to ma może być i płatny ale by była to gra warta świeczki ?

Dodam także ze na smartfonie mam aplikacje płatna tinyCAM PRO i o dziwo udało mi się nawiązać połączenie z wszystkimi 4 kamerami :D. Jak widzicie siec jest na WiFi i tez to trochę mi kuleje bo pomimo ze mam łącze światłowodowe do routera a siec WiFi mam wzmocnioną trzema wzmacniaczami TL-WA850RE firmy TP link to mimo pokrycia całego domu i podwórka kamery często zrywają połączenie. Testując jakość sieci moim smart fonem przy każdej kamerze mam ok. 3 „kreski” siły sygnału ..tak samo na wzmacniaczach…
    W ostateczności zaczynam już kombinować czy nie lepiej kupić jakiś rejestrator obrazu z opcją WiFi ? Mieć święty spokój z softem bo będę go mieć jeden w rejestratorze, tak samo jak i opcja nagrywania na wewnętrzny HDD rejestratora nie bawiąc się opcja nagrywania na SD. Tylko jestem tu zielony i nie mam pojęcia z czym to się je i czy jest to warte kasy i czasu.

Czekam na gorąca dyskusje i pomocne komentarze..z góry dzięki :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam ponownie.
    Widzę, ze nie ma chętnych osób do dyskusji i pomocy może to wina natłoku informacji ;)
    Trochę czytałem trochę oglądałem i już na 95% jestem pewny ze raczej zdecyduje się na zakup rejestratora cyfrowego.
    1. Nie będę musiał się martwic o zgrywanie filmów na karty SD bo będzie jeden HDD, wykluczy to zgrywania osobno z każdej kamery filmów i używania do tego różnych programów
    2. Do rejestratora dodany jest jeden soft wiec powinien być lepszy niż darmowy a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo wykrycia moich kamer.
    3. Soft z rejestratora ma opcje detekcji ruchu
    4. Rejestrator będzie miał swoje stałe IP pomoże mi to przy przekierowywaniu portów…wystarczy jeden do rejestratora a nie 4 do każdej kamery.

Nawiązując też do problemu z moja kamera RTX tą z systemem PTZ zdecydowałem się ja sprzedać i kupić sprawdzona 2Mp rybie oko czyli obraz 360 a nie bawienie się w operatora. Kamera i tak sparza mi kłopotów w wykrywaniu przez programy i sam PTZ też nie jest wygodny.

Prosił bym o jakiś komentarz lub pomoc.

• #2 18 Lip 2017 22:46
    chris_ek
    Poziom 9  

Wydaje mi się, że strasznie to wszystko komplikujesz, ale może to tylko moje wrażenie.

Albatun napisał:
    Nie będę musiał się martwic o zgrywanie filmów na karty SD bo będzie jeden HDD, wykluczy to zgrywania osobno z każdej kamery filmów i używania do tego różnych programów

To zależy jak często byś musiał zgrywać te nagrania - może warto jednak rozważyć taką sytuację.
    Albatun napisał:
    Do rejestratora dodany jest jeden soft wiec powinien być lepszy niż darmowy a co za tym idzie większe prawdopodobieństwo wykrycia moich kamer.

Ja nie byłbym tak tego pewny
    Albatun napisał:
    1.
    https://pl.aliexpress.com/item/Hikvision-NVR-...lgo_pvid=a99afbeb-5988-4da1-abdb-0b014a4e61fa

takie małe combo dużo opcji ma wejścia RJ45 więc kamery ONVIF po kablu będą na pewno działały tylko co z WiFi czy można ten rejestrator wyposażyć w dodatkowy moduł WiFi poprzez gniazdo USB ?

A jak zainstalujesz soft do modułu WiFi w rejestratorze?
    Albatun napisał:

2.
    https://pl.aliexpress.com/item/8CH-AHD-960P-D...lgo_pvid=a99afbeb-5988-4da1-abdb-0b014a4e61fa

tak jak wyżej tylko ze tutaj opcja WiFi też może chyba być rozwiązana za pomoca USB modułu ale nie wiem co z kamerami bo skrętce ?

Tak na pierwszy rzut oka to jest analog HD - dla Ciebie nieprzydatny
    Albatun napisał:
    mój faworyt ma chyba to co szukam wejścia Rj45 na skrętkę wiec kamery po kablu będą widoczne, na stronie pisze o wsparciu dla WiFi i 3G poprzez moduł WiFi więc kamery IP WiFi tez powinny być widoczne, opcja chmury, detekcja ruchu itp. Trochę martwi mnie dynamiczne IP ;/

Teoretycznie ma wszystko, dynamiczny IP rozwiążesz w routerze.
    Albatun napisał:
    Raz ze kamery po skrętce łączyły się bezpośrednio z rejestratorem a raz ze kamery z opcja WiFi łączyły się z Routerem WiFi a router po skrętce do rejestratora…

To połączenie z routerem WiFi wydaje mi się najsensowniejsze.

A tak podsumowując: WiFi jako medium transmisyjne moim zdaniem w najlepszym przypadku niepewne, łączenie urządzeń różnych producentów po ONVIF to proszenie się o kłopoty a detekcja ruchu możliwa tylko jako funkcja rejestratora a nie kamery. Osobiście wybrałbym w takiej kwocie rejestrator 4 kanałowy dostępny na naszym rynku ale najpierw przetestował jego mozliwości.

• #3 19 Lip 2017 10:07
    Albatun
    Poziom 9  

Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Trochę komplikuje ale i dlatego bo już kombinowałem różnie i albo program nie miał opcji wykrywania ruchu a ja nie chce by kamera nagrywała ciągle..albo kamery nie były wykrywane wszystkie albo znów nie było opcji by zgrywało na kartę SD. Nie bardzo mi się chce za każdym razem gdy chce przejrzeć nagrane filmy wchodzić na każda kamerę z osobna.
    Tak jak widzę zgadzamy się co do rejestratora ale dlaczego piszesz by wziąśc 4kanałowy. Mam 4 kamery ale przyszłościowo jak by kiedyś była potrzeba 5 kamera to bym miał zapas a tak zmiana rejestratora ?
    Co do wykrywania ruchu jeśli wszystkie moje kamery maja to opcje to w rejestratorze jak jest ta opcja powinno wszystko działać ?
    Polecasz mi coś innego inne rozwiązanie ?

• Pomocny post
    #4 19 Lip 2017 22:59
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

tak teraz czytam co piszesz zastanów się nad rejetratorem np takim i7-N0608VH. Montowałem je i powiem że są nie od zajechania . wszystkie opisane przez ciebie funkcje ma. Piszę o tym bo widziałem że ktoś na olx miał taki w sprzedaży za rozsadne pieniądze.

• #5 19 Lip 2017 23:13
    Albatun
    Poziom 9  

Fakt cena super na olx ktoś ma za 339 ale:
    Nie widzę wejść POE a ja muszę połączyć 2 kamery skrętką
    Nie widzę wzmianki o współpracy i wsparciu dla WiFi a niestety dwie moje kamery muszą się łączyć przez WiFi bo opcja kabli odpada.
    Rejestrator fajny ale co z urządzeniem mobilnym podgląd na smartfonie ? Nic nie pisze o opcji P2P czy chmurze.

• #6 20 Lip 2017 14:40
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

W routrze nie masz wi fi? Rejestrator łączysz albo ze switchem lub z routerem(AP) Ten rejestrator ma p2p. jak nie to dam FW.

• #7 20 Lip 2017 15:45
    Albatun
    Poziom 9  

Nie chce się bawić w AP czy switche bo już to przerabiałem na początku gdy chciałem rozszerzyć sieć WiFi. Na ten moment jeszcze szukam. W sumie używany rejestrator to nie głupi pomysł ;) Chce mieć jak najprostsze połączenie : kamery łączą się z NVR kablem a te co nie mogą to przez WiFi a NVR łączy się z routerem. Potem jeszcze opcja przekierowania portu LUB gdyby była opcja P2P problem by znikł i kamery były by wreszcie widoczne na zewnątrz a to był mój początkowy plan gdy zakładałem monitoring. Potem wszystko szło pod górkę i problem jest taki jak opisywałem wcześniej i myślę ze rejestrator kilka tych problemów mi rozwiąże ;)

• #8 21 Lip 2017 07:07
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Albatun napisał:
    Nie chce się bawić w AP czy switche bo już to przerabiałem na początku gdy chciałem rozszerzyć sieć WiFi
    Nie tędy droga. Ma kolega napisane jak to należy poprawnie zrobić. Trzeba po prostu trochę przysiąść nad tematem i raz, a dobrze wszystko skonfigurować. A tak to mam wrażenie że kolega ucieka z deszczu pod rynnę. Druga sprawa to sam rejestrator. Pytanie czy w kolegi przypadku nie lepszym rozwiązaniem będzie stary komp szumnie zwany serwerem i oprogramowanie, które jak się nie sprawdzi, zawsze będzie można wymienić.
    Albatun napisał:
    Widzę, ze nie ma chętnych osób do dyskusji i pomocy może to wina natłoku informacji ;)
    A może użytkownicy widzieli już wiele takich tematów.....

• #9 21 Lip 2017 22:54
    faja_kanzas
    Poziom 18  

suworow napisał:
    Nie tędy droga. Ma kolega napisane jak to należy poprawnie zrobić. Trzeba po prostu trochę przysiąść nad tematem i raz, a dobrze wszystko skonfigurować. A tak to mam wrażenie że kolega ucieka z deszczu pod rynnę. Druga sprawa to sam rejestrator. Pytanie czy w kolegi przypadku nie lepszym rozwiązaniem będzie stary komp szumnie zwany serwerem i oprogramowanie, które jak się nie sprawdzi, zawsze będzie można wymienić.

po co go pchasz w serwer? autor tematu nie da rady z tym a nvr będzie dla niego prostszy w obsłudze i konfiguracji. Co do serwera to jestem negatywnie nastawiony przy instalacjach poniżej 60kamer.

• #11 22 Lip 2017 07:57
    Albatun
    Poziom 9  

Dokładnie. Nie chce mi się pchać w dodatkowy serwer…zagracać pokó i bawić się w jego konfiguracje dla 4 kamer. W przyszłości może dojdzie jedna ale na ten moment te 4 kamery monitorują całe obejście, garaż i wejścia do domu i tyle wystarczy. Mi zależy na wygodnym przeglądaniu nagrań. Detekcja potrzebna mi jest dlatego bo większość kamer tj. 3 swoim zasięgiem monitorują obszar ulicy po której często jeżdżą samochody i chodzą ludzie. Mając detekcje ruch i najlepiej obszarowa wyeliminował bym niektóre obszary a co za tym idzie kamera nie nagrywała by mi 200 filmików na dzień ;/
    Założenie jest proste podgląd na 4 kamery a gdy nie używam kompa mają zgrywać filmy na swoja kartę SD albo i tu chyba jest najprościej za pomocą NVR na dysk. W razie potrzeby wchodzę na jeden dysk i przeglądam nagrane filmy. Po wyczerpaniu miejsca na HDD filmy są nadpisywane.
    Problem wynikł mi z różnorodności oprogramowania ze mało które widzi wszystkie 4 kamery. Te co widziały albo nie miały funkcji detekcji ruchu albo musiały być cały czas załączone by zgrywać filmy na komputerze zamiast HDD.
    Zastanawiałem się nad NVR bo nigdy z tym do czynienia nie miałem. Widząc jego fajne możliwości zacząłem się do tego pomysłu przekonywać. NVR ma to co chce nagrywanie w jednym miejscu, nie muszę mieć załączonego ciągle kompa, filmy zgrywane sa w jednym miejscu, jest jeden soft do wszystkich kamer. NVR ma więcej opcji i możliwości niżeli soft dany pod dana kamerę.
    Tutaj była prośba by ktoś uświadomił mi czy idę w dobrym kierunku, jakie problemy mogę napotkać jaki NVR wybrać i na co zwrócić uwagę ?

• Pomocny post
    #12 23 Lip 2017 09:09
    faja_kanzas
    Poziom 18  

W twoim przypadku ważne aby kamery można było dodać po protokole onvif. Kolega wyżej podał ci model rejestratora który w zupełności ci wystarczy a cenowo nic tańszego i sprawdzonego nie kupisz. Do tego masz aplikacje na androida , i na urządzenia z jabłuszkiem. Ja powiem prywatnie ze na twoim miejscu bym wziął ale to twoja decyzja.

• #13 31 Lip 2017 23:03
    Albatun
    Poziom 9  

Witam
    Aktualnie sprawa wygląda tak ,że zakupiłem polecany rejestrator firmy INTERNEC i7-N0608VH. Czytając jego opinie i zalety wiem ,ze to był dobry wybór. Uniknąłem kupna Chińskiego „czegoś” do którego nie znajdę instrukcji i pomocy. Mając zakupiony rejestrator mam już kilka pytań. Nie będę zakładał nowego wątku więc jeśli moderator się zgodzi przedstawię je tutaj.
    Przy konfiguracji dodałem kamery poprzez „kreatora”. O dziwo wszystkie kamery rejestrator wykrył ale niestety tylko jedna ta 5Mp bez WiFi działa poprawnie. Dwie 2Mp ( jedna po kablu inna po WiFi )tej samej firmy są widoczne mogę je dodać niestety po dodaniu nie ma przy nich ikonki „play” co znaczy ze kamera nie ma podglądu i nie łączy się z rejestratorem;/. Jeszcze nie wiem co jest tego przyczyna i czy jest jakiś sposób by to zmienić. Mam żółte wykrzykniki lub po najechaniu kursorem na te niedziałające kamery wyskakuje tekst „ kamera połączona jest z innym urządzeniem” ;/.
    Dziwne jest to ,że przy edycji tych kamer rejestrator widzi je na porcie 8000 ( jego domyślnym porcie ) a w rzeczywistości kamery mam ustawione na porcie 81. Zmiana w rejestratorze z 8000 na 81 nic nie dała ;/
    Pomijając te dwie kamery mam pytanie tej działającej. Chodzi o detekcje ruchu. Może ktoś mi wytłumaczy jak to jest gdy sama kamera ma w ustawieniach ( chodząc na nią przez przeglądarkę ) opcje detekcji ruchu i ją np. aktywuję. Sama kamera wykrywa do 4 obszarów ( ramek ) i ustawia je w jej ustawieniach. Potem konfiguruje rejestrator który ma także opcje ustawienia detekcji ruchu. Potem mam jeszcze program dedykowany do tego rejestratora i7-VMS v2 który o dziwo tez ma opcję detekcji ruchu gdzie szczegółowość siatki to kilkadziesiąt kwadratów. Moje pytanie jest czym kamera się posłuży ? Ja bym zgłupiał każdy z tych trzech programów ma inny obszar więc jak to będzie wyglądać ? Mam włączyć tylko wykrywanie ruchu ale obszar zaznaczyć np. tylko w rejestratorze albo programie ?
    To samo dotyczy się miejsca nagrywania. Kamera ma swoja kartę SD i ma zaznaczone w swoich ustawieniach, że ma nagrywać na SD. W rejestratorze nagrywa na dysk rejestratora a w programie i7-VMS mam tylko opcje nagrywania na dysk z kompa ( czego chciałem uniknąć ). W instrukcji program i7-VMS pisze, że nagrywanie w tym programie NIE MA NIC WSPÓŁNEGO Z NAGRYWANIEM PRZEZ REJESTRATOR. To ja się pytam po co takie komplikacje ? Jeśli rejestrator nagrywa na swój dysk i wszystko co ustawie na rejestratorze jest święte to po co mi program na PC do jego obsługi ( teraz musze przełączać kable w monitorze między PC a rejestratorem co chce uniknąć ). Chodzi z niektóre opcje i ustawienia dublują się miedzy softem z rejestratora a programem na PC tego rejestratora. Co jest nadrzędne ? Gdzie ustawiać ?
    Ostatnie pytanie na ten moment to „strumień zdarzeniowy „. Jest on przeznaczony dla detekcji ruchu. W opcjach rejestratora ustawiam strumień główny ciągły i tu mogę ustawić super jakość a w strumieniu zdarzeniowym słaba jakość. Mnie interesuje detekcja ruchu i tylko takie nagrywanie. Czy strumień zdarzeniowy jest tylko do podglądu czy niezależnie od niskiej JEGO jakości a nagrywane video będzie najwyższej jakości jaką daje kamera czy niestety słabej ?

• Pomocny post
    #14 01 Sie 2017 00:31
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Albatun napisał:
    Dziwne jest to ,że przy edycji tych kamer rejestrator widzi je na porcie 8000 ( jego domyślnym porcie ) a w rzeczywistości kamery mam ustawione na porcie 81. Zmiana w rejestratorze z 8000 na 81 nic nie dała ;/

Zaczynając od początku dodając kamery musisz wybrać odpowiedni protokoł komunikacji. Port komunikacji dotyczy konkretnego protokołu np protokół[Internec domyslny jest port 8000, protokół Boscha port jest 1756 itp. Jeżeli w rejestratorze nie ma protokołu zdefiniowanego dla twoich kamer to możesz dodać po protokole onvif lub po ścieżce rtsp ale to musisz wiedzieć czy kamery to obsługują i na jakim porcie lub jaka ścieżka.

quote="Albatun"]Potem konfiguruje rejestrator który ma także opcje ustawienia detekcji ruchu.[/quote]
    Zasada jest taka jak dodajesz kamerę do rejestratora to konfigurujesz z rejestratora wszystkie dostępne ustawiania czyli kodowanie , detekcję itp.

Kamery "chińskie" robione w garażu mają możliwość nagrywania na karte dlatego ze nie są w stanie stworzyć rejestratorów które będą w stanie obsłużyć te kamery. Co innego kamery liczące się na rynku dają możliwość nagrywania na kartę oraz na rejestratorze. W kamerach np Internec jest taka opcja ANR która pozwala nagrywać na rejestratorze oraz na karcie ale w razie zerwania transmisji np zerwane wi fi lub kabel ktoś uszkodzi to po powrocie transmisji rejestrator pobierze materiał brakujący- czyli wtedy gdy nie maił połączenia z kamerą,

Albatun napisał:
    w programie i7-VMS mam tylko opcje nagrywania na dysk z kompa ( czego chciałem uniknąć ). W instrukcji program i7-VMS pisze, że nagrywanie w tym programie NIE MA NIC WSPÓŁNEGO Z NAGRYWANIEM PRZEZ REJESTRATOR
    to co napisałeś to dotyczy dodatku z pakietu i7-VMS ( i7-VMS pcnvr lub storage serwer). Pakiet oprogramowania i7-VMS składa się z kilku pakietów które wybieramy podczas instalacji. To tak jak pakiet Office wybierasz co chcesz zainstalować Worda, Excela, Accessa itp. I7-VMS client to program do zarządzania urządzeniami Internec.

Albatun napisał:
    Ostatnie pytanie na ten moment to „strumień zdarzeniowy „. Jest on przeznaczony dla detekcji ruchu. W opcjach rejestratora ustawiam strumień główny ciągły i tu mogę ustawić super jakość a w strumieniu zdarzeniowym słaba jakość. M

W rejestratorach Internec masz strumień główny(ciągły/ zdarzeniowy) + strumień pomocniczy. W tym rejestratorze co masz to możesz nagrywać strumień główny. Działa to tak że możesz nagrywać tylko strumień ciągły lub strumień ciągły + detekcja. Czyli na strumieniu ciągłym ustawiasz sobie 1 klatkę a w zdarzeniowym np 15kl/s. Strumień zdarzeniowy = nagrywanie po detekcji. Działa to tak że jak nic sie nie dzieje to nagrywa ci tylko jedną klatkę a jeżeli detekcja wykryje ruch to nvr nagra ci wg parametrów zdarzeniowych czyli 15 kl/s. To jest dobre rozwiązanie. bo zdarzało się mi że przy innych rejestratorach montowanych(innych firm) było tylko nagrywani po detekcji i detekcja nie zadziałała i nie było zdarzenia. Rejestratory Interneca są naprawdę rozbudowane i dają duże możliwości.

Dobra napisałem najprościej jak mogłem, myślę że zrozumiesz to

• #15 16 Sie 2017 02:05
    wampirek
    Poziom 18  

A ja bym sie zastanowił nad zastosowanie Raspbery PI 3 lub OrangePI PC2 jesli to ma byc amatroski moitoring nawet po usb podlaczyc pendriva na karcie uSD system z darmowym zoneminderem który ma wszystko to czego potrzebujesz. i zżera tylko 15 Watt prądu tylko.

• #16 16 Sie 2017 08:23
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Rejestrator wskazywany też pobiera porównywalnie i7-N0608VH

Moderowany przez suworow:

Szanowni panowie sprzedawcy/ sprzedawco z firmy internec, starczy tej kryptoreklamy. Prośba, uszanujcie ten kawałek internetu gdzie jeszcze można liczyć na rzetelne opinie. W imię swoich interesów, nie niszczcie tego, co budujemy z całą rzeszą użytkowników. Ponieważ poprzednie moje prośby nie przyniosły rezultatów, do czasu wyjaśnienia blokuję następujące konta:

snafy80 -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:24
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik765713.html

faja_kanzas -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:24
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik441594.html

elektroinstal_compan -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik2232665.html

marcinekf -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:25
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik1351223.html

• #17 16 Sie 2017 09:07
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

wampirek napisał:
    A ja bym sie zastanowił nad zastosowanie Raspbery PI 3 lub OrangePI PC2 jesli to ma byc amatroski moitoring nawet po usb podlaczyc pendriva na karcie uSD system z darmowym zoneminderem który ma wszystko to czego potrzebujesz. i zżera tylko 15 Watt prądu tylko.

kolego "wampirek" nie każdy jest takim fascynatem elektroniki jak ty czy ja. Dla amatorów lepszym rozwiązaniem jest zintegrowany monitoring czyli rejestrator i dedykowane rozwiazanie program cms + cms na urządzenie mobilne. Wiemy że raspberry ro bardziej rozwojowe urządzenie ale trzeba niejedno krotnie samemu poszukać rozwiązania.

Moderowany przez suworow:

Szanowni panowie sprzedawcy z firmy internec, starczy tej kryptoreklamy. Prośba, uszanujcie ten kawałek internetu gdzie jeszcze można liczyć na rzetelne opinie. W imię swoich interesów, nie niszczcie tego, co budujemy z całą rzeszą użytkowników. Do czasu wyjaśnienia blokuję następujące konta:

snafy80 -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:24
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik765713.html

faja_kanzas -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:24
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik441594.html

elektroinstal_compan -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik2232665.html

marcinekf -- Kryptoreklama firmy www.internec.pl 09 Sie 2017 12:25
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik1351223.html

• #18 16 Sie 2017 09:37
    Albatun
    Poziom 9  

Nad raspberry myślałem ale nie mam tyle czasu by się w temat zagłębić - to raczej dla pasjonatów :)
    Monitoring prawie działa. Mam polecony rejestrator firmy INTERNEC i7-N0608VH
    Kamery są widoczne WSZYSTKIE. Nawet po WiFi :)
    Teraz walczę trochę z programem i7 bo pomimo ,że ma załączoną opcje detekcji ruchu to kamera nagrywa ciągły obraz ( nawet jest to fajne bo mogę przewijać oglądać trochę przed i po…ale nie ma na diagramie pokazanych momentów gdzie jest wykryty ruch ( innym kolorem ). Po prawej stronie mam wybiórczo pokazane co ok. 30 min ze cos się nagrało chyba z detekcji ale 80% na obrazie nic się nie dzieje ;/
    Kolejny problem do znikające kamery po WiFi. Zrywają połączenie i kapa..nie ma ich w sieci trzeba albo zrestartować główny router albo iść i włączyć z prądu kamery wtedy kamera znów jest aktywna i dział ale codziennie to samo ;/

Uuuu widzę , że trochę w moim temacie poleciały kar;/
    Jeśli coś to zmieni to mogę oficjalnie napisać, że PAN „fajna_kanzas” służył mi pomocą dłonią odpowiadał na prywatne tematy i sam nie było w tym żadnej reklamy czy zachwalanie danego urządzenia. Fakt zakupiłem rejestrator firmy InterNec ale była top moja decyzja i akurat oferta była bardzo korzystna i na temat moment rejestrator się sprawdza. Jak pisałem wszystkie kamery działają. Problem mam z detekcja ruchu a konkretniej z oprogramowaniem i7.

Poza tym szukam pomocy przy konfiguracji routera Tp-Link z wgranym dd-wrt jako klient. Router ten chciałem wykorzystać do kamer które ida po wifi. Często zrywają połączenie i jak pisałem tracą się z sieci do czasu restartu głównego routera albo chwilowym wyłączenia kamer z pod napięcia.
    Chciałem kamery podpiąć kablem do routera Tp-Link z oprogramowaniem dd-wrt gdzie skonfigurowałem go jako klient. Myślałem ze rozwiąże to problem ze zrywaniem.
    Niestety nie mam komunikacji miedzy routerami. Mimo ze w opcjach i statusie widzę ze router TP-link jest połączony z siecią ( widzę MAC głównego routera ) ale wejść po WiFi do Tp-Linka nie idzie a i po podłączeniu się laptopem do routera internetu nie ma

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme