Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator solarny MPT-7210

OKI 16 Lip 2017 22:53 330 3
  • #1 16 Lip 2017 22:53
    OKI
    Poziom 18  

Posiadam regulator MPT7210, który podpięty jest pod jeden panel 150W 43V i ładuje akumulatory 24V (2x 17Ah/12V)
    Problem mam taki że regulator przeładowywuje akumulatory które osiągają 33V i się przy tym mocno grzeją.
    W oprogramowaniu ustawiłem ręcznie prąd ładowania na 3A poziom napięcia na 28,8V.
    O ile prąd ustawiany się zgadza i reaguje na zmiany ustawień, to czemu mam tak wysokie napięcia ładowania.
    Myslałem ze ustawienie na 28,8V zakończy ładowanie, lub nastąpi spadek prądu.
    Na pytanie zadane do sprzedawcy o co chodzi, skwitował że regulator jest MPPT i za duże napięcie daje panel, powinien mieć do 29-30V

Czy ktoś ma doświadczenie z tym regulatorem, bo nie wiem czy coś jest uszkodzone czy żle dobrane.

• #2 18 Lip 2017 10:43
    prose
    Poziom 31  

Te regulatory mają zazwyczaj napięcie do 90 V i taki panel mu nie zaszkodzi ,coś masz nie tak z regulatorem.

• #3 18 Lip 2017 22:52
    XnIcRaM
    Poziom 17  

Jeśli dobrze zrozumiałem chińskie manuale to ten regulator może działać tylko w trybie boost czyli napięcie wejściowe musi być niższe od wyjściowego, chyba że nie doczytałem czegoś i jest gdzieś w konfiguracji tego regulatora możliwość zmiany trybu z boost na buck.

Cytaty z informacji znalezionych w necie:

Cytat:

Mode: MPPT / DC-DC two options. MPPT of photovoltaic panels
    application, DC-DC step-up power applications.

Cytat:

When the controller is in boost mode, please request that output voltage must be higher than input voltage. So make sure that battery voltage is higher than the solar batty panel voltage in ssystem configuration process.

• #4 23 Lip 2017 21:20
    OKI
    Poziom 18  

Ogólnie to pobiera z panela wszystko co się da i tutaj jestem z tego zadowolony.
    Jedynie mam problem ze zbyt wysokim napięciem na akumulatorach.
    Dwa w szeregu akumulatory 12V/17Ah ustawiłem prąd ładowania MAX3A i też jest ok bo takim prądem ładuje, ale napięcie mimo że ustawiłem MAX 28,8V to dochodzi do 33V co powoduje się gotowanie akumulatorów.
    Czemu nie działa ograniczenie napięciowe?

Z tego co napisał XnIcRaM to musi być niższe napięcie zasilania niż ładowania, to nie rozumiem teraz nastawy MAX napięcia. nie potrafi PWM uciąć wyższego napięcia.
    To jedynym rozwiązaniem zastosować zwykły regulator solarny i liczyć się ze stratami na wejściu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME