Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie światełek LED pod trzy podwójne wlaczniki

Arczy90 16 Lip 2017 22:55 219 6
  • #1 16 Lip 2017 22:55
    Arczy90
    Poziom 4  

Witam robię podbitke i zamontowałem w niej światełka LED.
    Światełka podłączyłem w ten sposób że na jednym kablu mam różna liczbę światełek. Światełka są łączone jedno za drugim aż tak do końca przewodu.
    Takich przewodów że światełkami mam aż 6.
    Chciałbym aby były podłączone pod 3 podwójne włączniki tak aby jeden z podwójnych włączników wlanczal światełka z jednego przewodu.
    Jak to wszystko połączyć?
    Muszę teraz te przewody podłączyć do włączników a później do puszki czy jeszcze jakoś inaczej? Proszę o rady jakiś schemat

• #2 16 Lip 2017 22:59
    Kraniec_Internetów
    Poziom 36  

Co to za światełka i ile ich jest na najbardziej obciążonym obwodzie, oraz ile ich jest łącznie.

• #3 17 Lip 2017 06:07
    Arczy90
    Poziom 4  

Najwięcej ich jest na jednym obwodzie 6szt każda 4W. A łącznie ich jest 20szt

• #4 17 Lip 2017 09:38
    Kraniec_Internetów
    Poziom 36  

A napięcie zasilania lamp?

• #5 17 Lip 2017 20:49
    Arczy90
    Poziom 4  

Każdy obwód sprawdzałem podłączając "na krotko" do puszki i działały lecz teraz nie wiem jak to wszystko razem połączyć aby miało ręce i nogi

• #6 17 Lip 2017 20:57
    Kraniec_Internetów
    Poziom 36  

Nie wiem, czy dobrze rozumiem, bo nie wydaje mi się to trudne, ale spróbujmy:
    podłączenie światełek LED pod trzy podwójne wlaczniki
    Takich włączników potrzebujesz 3. Do wszystkich łączników do zacisku wspólnego (na schemacie dolnego) podłączasz fazę. Do poszczególnych "wyjść" łączników podłączasz fazy z lamp o których pisałeś, a przewody neutralne wszystkich lamp podłączasz razem do przewodu neutralnego sieci zasilającej. Łączniki jakie należy zastosować, to łączniki świecznikowe. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu tego obwodu.

• #7 21 Lip 2017 05:38
    Arczy90
    Poziom 4  

Dzięki za pomocne rady. Temat uważam za zamknięty

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme