Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Monitor] Kupno monitora 24" do domu/biura 700zł max.

Loczekzmc 17 Lip 2017 00:09 417 16
  • #1 17 Lip 2017 00:09
    Loczekzmc
    Poziom 6  

Witam.
    Szukam monitora 24" do domu/biura który będzie uniwersalny czyli internet, filmy, praca i czasami gry.
    Długo siedzę po nocach, pracując przy tekście. Chciałbym coś innego niż ze stajni Iiyamy.
    Aktualnie moje typy, kolejność nie jest losowa:
    - LG 24MP59G-P około 700zł
    - AOC I2481FXH około 615zł
    - Philips 246E7QDAB około 630zł
    - Samsung LS24F350FHUXEN około 540zł
    - BENQ GW2470HM około 580zł
    - LG 24MP58VQ-P okolo 600zł

Dobrze aby użytkownicy danych monitorów mogli się wypowiedzieć, oczywiście nie są to typu z których koniecznie muszę coś wybrać.

• #2 17 Lip 2017 00:12
    Kasek21
    Poziom 43  

Zapoznaj się: http://pclab.pl/art74068.html

• #3 17 Lip 2017 01:46
    E8600
    Poziom 27  

Jeśli monitor ma być wygodny do pracy to może warto dołożyć. Szukając dla siebie widziałem NECa EA244WMi z fajnymi funkcjami: automatyczne przyciemnianie nocą aby nie wypalało oczu oraz włączanie trybu uśpienia gdy się odejdzie od monitora (rozważałem używanego NECa pełno tego na allegro nawet z gwarancją). Osobiście wybrałem monitor AOC i2369VM bo przy 24 cale obawiałem się zbyt dużej plamki. Do tekstu doradził bym format 16x10 obecnie rzadko dostępny. AOC skusił mnie ilością złącz, fizycznymi przyciskami, głośnikami, matrycą IPS oraz uchwytem vesa gdyż planuję montaż na ścianie.

• #4 17 Lip 2017 03:43
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Przez moje ręce przeszło kilka Benq GW2270 i GW2470, więc o nich mogę kilka słów napisać. Bardzo przyjemne i nie za drogie monitory. Matryca AMVA+ w nich ma spory kontrast statyczny (tutaj zostawia w tyle TN jak i IPS), zapewnia też całkiem przyzwoite kąty widzenia (tutaj możę ustąpić odrobinę IPS-om). Jeśli gry to tylko dodatek, to szybkość reakcji będzie wystarczająca. Marketing mówi coś o 5ms, realnie pewnie nieco więcej, subiektywnie w porządku - przy kilku grach, które na tym sprzęcie widziałem nie zwróciłem uwagi na upierdliwości powolnych matryc. Na plus jest też podświetlenie, które nie migocze. W większości przyzwoitych monitorów to powinien być standard, więc i w tym zrezygnowano z męczącego wzrok sterowania PWM (lub to sterowanie jest realizowane z na tyle wysoką częstotliwością, że faktycznie nie przeszkadza). Według testów pokrycie RGB nie jest jakieś rewelacyjne (też nie jest złe), ale z drugiej strony zbliżone do pełnego pokrycie RGB zostawmy droższym, profesjonalnym modelom za cztery cyfry. Organoleptycznie, czyli znowu zupełnie subiektywnie, monitor generuje według mnie zupełnie przyjemny obraz.

Dlaczego nie Iiyama? :) Model X2483HSU mi przyszedł na myśl, jako kolejne 24" z matrycą AMVA+ - również wziąłbym go pod uwagę, nie jest to zły sprzęt - choć nieco droższy od GW2470.

• #5 17 Lip 2017 16:06
    Loczekzmc
    Poziom 6  

dt1 napisał:
    Dlaczego nie Iiyama?
    Miałem dwie Iiamy i każda zaraz musiała lecieć na reklamacje. Tak wiem prawdopodobnie mam pecha.
    E8600 napisał:
    Szukając dla siebie widziałem NECa EA244WMi
    2x większy budżet, niestety niemożliwe do osiągnięcia.
    Kasek21 napisał:
    Oczywiście w pierwszej kolejności czytałem testy i opinie. Po wszystkim wylądowałem tutaj, na najbardziej rzetelnym forum, aby ustalić już na zicher który model zakupić : )

Dodano po 6 [godziny] 34 [minuty]:

Aha, jeszcze zapomniałem wspomnieć o Samsungu LC24F390FHUXEN, jednakże jest on zakrzywiony i z takim bajerem nigdy nie miałem styczności. Niby większe pole widzenia, czy to bardziej marketing ?

• #8 18 Lip 2017 15:40
    Loczekzmc
    Poziom 6  

Generalnie moje typy zawęziłem do:
    - AOC I2481FXH
    - Philips 246E7QDAB
    - BenQ GW2470H lub ten wyżej

Praca,filmy,internet, rzadko gry. Praca po nocach często.

• #9 18 Lip 2017 15:57
    drobok
    Poziom 21  

A ja bym ci polecił wspomnianą iiyamę, mam ją od jakiś 2lat, chodzi po ~12h dziennie i śmiga aż miło. Warto wspomnieć o gwarancji na badpixele. Przydatny też jest hub usb.

Prawda jest taka, że najlepiej pójść do sklepu i porównać sobie obraz organoleptycznie. Każdy ma inne odczucia kolorów / częstotliwości odświeżania itd.

• #10 18 Lip 2017 17:16
    Ronal123
    Poziom 3  

Cześć, sam planuję aktualnie kupno monitora 24 calowego w przedziale cenowym do 550 zł. Wyboru dużego tutaj nie ma. Odrzucam modele z ekranami TN z wiadomych powodów i właściwie to skupiałem się tylko na modelach z matrycami IPS, aczkolwiek BenQ GW2470H zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. To jest matryca AMVA+ czyli coś pomiędzy TN a IPS ale moim zdaniem cechuje się lepszym kontrastem niż tanie monitory IPS i ma fajne funkcje jak Flicker Free i Low Blue Light - Czego próżno szukać raczej u konkurencji... Chociaż moim zdaniem IPS ma najlepsze kolory. Kąty widzenia wydają mi się podobne to jest jakoś ponad 170 stopni... Wydaje mi się, że w tej cenie to dobry wybór i gwarancja na 3 lata. Jedyny mały minus, że jest to klasa energetyczna B.

• #11 19 Lip 2017 10:32
    partizip2
    Poziom 2  

Ronal, faktycznie z taką granicą cenową będziesz miał dosyć małe pole manewru, 550 zł to niewiele... Na pewno nie możesz dać choćby 100, max 200 zł więcej? I rozumiem, że monitora potrzebujesz głównie do pracy, nie do gier? Bo jeśli tak to rzeczywiście matryca IPS będzie dobrym wyborem, ale jak sam zresztą zauważyłeś masz MVA, AMVA i wszystkie tego typu wersje pośrednie, które również dobrze się sprawdzają. Mało tego, moim zdaniem są one lepsze niż liche IPS. W każdym razie na pewno lepsze są od TN i dają o wiele szersze kąty widzenia, czy lepsze odwzorowanie barw. Flicker Free to ważna rzecz, zwłaszcza jeśli spędza się przed monitorem długie godziny. Dobrze by było, żeby sprzęt go posiadał. BenQ o którym wspominasz to całkiem niezły wybór, zwłaszcza w tej cenie. Ja do pracy mam aktualnie iiyama Prolite X2483HSU 24" (dokładnie to: https://iiyama-sklep.pl/121-monitory-do-biura...ed-gwarancja-zero-pixeli-4948570112791.html),, specyfikację ma podobną choć jednak jest trochę lepszy mimo wszystko. Cena wyższa, ale jeszcze do przyjęcia.

• #12 19 Lip 2017 10:59
    Loczekzmc
    Poziom 6  

Wybór padł na Monitor BenQ GW2470HM (wersja z głośnikami) za 529zł.
    3 lata gwarancji producenta Door to Door.
    Dzięki za odpowiedzi i pomoc.

• #13 19 Lip 2017 11:46
    Kasek21
    Poziom 43  

PS. Te "głośniki" w monitorach do niczego się nie nadają - tak na marginesie.

• #14 19 Lip 2017 12:39
    Loczekzmc
    Poziom 6  

Kasek21 napisał:
    PS. Te "głośniki" w monitorach do niczego się nie nadają - tak na marginesie.

Wiem, ale od czasu do czasu takie pierdziawki mi wystarczą.

• #15 19 Lip 2017 13:01
    Ronal123
    Poziom 3  

Myślę, że ten BenQ GW2470HM będzie dobrym wyborem. Ta wersja ma dodatkowo głośniki i kabel Hdmi w zestawie. Widziałem ten monitor w znanym sklepie za aktualnie 519 zł. W tej cenie są co prawda do kupienia IPS-y, ale na pewno mają gorszy kontrast. Przeciętny IPS w tym przedziale cenowym to 1000:1 a ten BenQ ma 3000:1 dodatkowo 8 bitowa matryca VA, a IPS-y to 6 bity. IPS to na pewno żywsze kolory, ale z drugiej strony nie mają takiej głębokiej czerni i często ludzie skarżą się, że te tańsze modele do 600 zł. Srebrzą. Dla mnie to będzie również dobry monitor tak myślę, aktualnie pracuję na starym Nec 19WV, więc przeskok w jakości będzie spory. Pytanie mam tylko do kolegi, czy monitor podczas pracy nie emituje jakichś dźwięków? Wkurza mnie, jak monitory lekko 'piszczą' podczas pracy.

• #16 21 Lip 2017 18:48
    Loczekzmc
    Poziom 6  

Jestem mocno zadowolony. Myślałem że w tej cenie będzie cienko (przesiadłem się z TN 144hz ), a tu niespodzianka : )
    Z czasem dokupię drugi taki sam i będzie już perfecto :)

• #17 25 Lip 2017 14:02
    Ronal123
    Poziom 3  

Ja też jestem zadowolony. Nie jest to chwilowa 'fascynacja' po zakupie, że tak mówię. Serio, za 520 zł. Monitor 24 calowy, dobrze spasowany, lekki, od biedy ma te głośniczki, kolory może nie są takie nasycone jak na IPS, ale za to lepszy kontrast. Fajny tryb redukcji niebieskiego światła, ja działam na 60% i oczy mi się wcale nie męczą.
    Podłączyłem do niego konsolę i nie widziałem żadnych negatywnych efektów... Chociaż czas reakcji nie jest pewnie taki super jak na TN. Co na minus... Trochę długo ten monitor się wybudza, gdy przejdzie w tryb spoczynku i wkurza mnie to niebieskie podświetlenie, kiedy się wyłącza - po co to zrobili, to nie wiem. Ale tak w tej cenie, to polecam. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME