Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód do 1500Euro - Holandia

elbow 17 Lip 2017 07:46 660 11
  • #1 17 Lip 2017 07:46
    elbow
    Poziom 11  

Witam,

Muszę kupić jak najszybciej auto.
    Jednak jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, nie znam się na motoryzacji kompletnie wcale, nie mam pojęcia nawet na co patrzeć dokładnie podczas zakupu (jedyne co to jak wsiadam to sprawdzam czy coś głośno nie stuka, czy nie jest zardzewiały i jaki ma przebieg)
    Mieszkam w Holandii i samochodu będę używał głównie jako transportu do pracy, raz na jakiś czas jakiś dalszy wypad (jeśli w można nazwać to dalszym bo powiedzmy max 200km w jedną stronę)
    Odpada diesel, za duże opłaty tutaj i za mało jeżdżę, gaz też odpada.

Na tutejszym rynku w cenie którą byłbym skłonny zapłacić (max 1500euro) mam do wyboru:

1. Fiat Stilo 1.8 lub 1.6 16v
    2. Peugeot 206 1.4 lub 1.6
    3. Renault Megane 1.4 lub 1.6 16v
    4. VW Golf 4 1.4 lub 1.6
    5. Ford Focus 1.6, 1.8 lub czasami się trafi 2.0

Pomożecie coś wybrać? Albo przynajmniej zawęzić obszar poszukiwań?
    Który model auta będzie lepszy/gorszy niż inne? (może na któreś nie warto nawet patrzeć ze względu na silnik czy coś...)
    Będę bardzo wdzięczny bo nie wiem już sam co warto brać.
    Bo co chwilę słyszę nie bierz meganki bo to, nie bierz peugeota bo tamto itp. Co człowiek to opinia więc wpadłem do was, może wy rozwiejecie moje wątpliwości, z góry dziękuję ;)

• #2 17 Lip 2017 08:13
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Golfa i focusa nie kupuj a reszta jak ci się podoba.

• #3 17 Lip 2017 08:15
    elbow
    Poziom 11  

Jest ku temu jakaś konkretna przyczyna? Bo właśnie na innym forum teoretycznie doświadczony użytkownik napisał mi żeby z tego zestawienia brać focusa tylko nie w silniku 1.8 :D

Internecie czemu mi to robisz :D

• #4 17 Lip 2017 08:40
    tc
    Poziom 17  

Nie kieruj się marką tylko wybierz samochód, który jest w najlepszym stanie technicznym czy nie ma widocznej rdzy, ma najniższy przebieg, w jakim stanie jest silnik, czy jest ważne badanie techniczne, najlepiej z historią serwisową, zwróć uwagę, których jeszcze z tych samochodów najwięcej jeździ na ulicach. Jeśli się na tym nie znasz to poproś kogoś postronnego, aby ocenił, często emocje kupującego są złym doradcą.
    Opinia głosi, że silniki w golfie 1,4 są awaryjne natomiast 1,6 są ok. ale to tylko ogólna opinia.

• #5 17 Lip 2017 12:11
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

tc napisał:
    Opinia głosi, że silniki w golfie 1,4 są awaryjne natomiast 1,6 są ok. ale to tylko ogólna opinia.

Bo tak jest 1,6 8V są nie do zajechania jak się dba a cała rodzina 1,4 16V to padaki.
    Tak samo focusy.

• #7 19 Lip 2017 01:16
    kakibara
    Poziom 23  

Kolega pisze ze sie nie zna i chcialby kupic auto do 1500 euro z rynku holenderskiego - jezeli ktos tam byl i zna sie troche to doskonale o tym wie, ze w holandii sa jedne z najwyzszych podatkow przy zakupie wszystkiego a szczegolnie auta czyli za nowe placisz duzo i po kilku latach stare polo kosztuje jak na nasze warunki tez drogo.
    Kupujacy sie nie zna - kto ci to bedzie serwisowal? Bo naprawy np. Vw 1.4 16v pochlona pewnie 500- 700euro za wymiane rozrzadu.
    Kup male zwinne auto fieste lub pezota 206 renault clio - zaplacisz maly podatek kwartalny - malo ci spali benzyny, bo przy twoich przebiegach diesel po 2 latach podatek przewyzszy jego wartosc.
    Meganka ok. Golf 1.6, focus bedzie wymagal sprawdzenia przynajmniej na poczatku luzu zaworowego - nie ma hydrauliki. Holandia jest plaskim landem i holendrzy czesto kupuja skrzynie w automacie - pamietaj to moze byc dodatkowy wydatek szukasz auta juz ponad 15 letniego - APK wszyscy robia bo musza ale obsluge.....
    Tot ziens.

• #8 19 Lip 2017 01:23
    elbow
    Poziom 11  

super! dzięki wielkie na taka odpowiedz szczerze liczyłem.
    Zacząłem sie zastanawiać czy niepotrzebnie nie szukam czegoś s całkiem m ładnego i tu na tym tracę.

zacząłem przeglądać ogłoszenia z fordami Ka, co myślisz o tym aucie? w 1200euro zamknę się e bez problemu kupując egzemplarz z 2002+ roku z przebiegiem poniżej 100tys. Słyszałem żeby y tylko zwrócić uwagę na blachy żeby nigdzie nic nie gniło bo podobno maja do tego skłonność. Co o tym wyborze myślisz?

• #9 19 Lip 2017 09:30
    kakibara
    Poziom 23  

Tak rdza jest problemem i ilosc miejsca w tym modelu , do tej klasy pasuje fiat panda 1.2 . lupo/ arosa. Tylko to naprawde male auta - jezeli celem jest tylko codzienny dojazd do pracy to ok - ale jezeli bedziesz mial mozliwosc kogos zabrac zeby podzielic koszty dojazdu to moga tej klasy auta okazac sie za chwile za male. Sukaj czegos segmentu B - malego C.
    Zobacz sobie suzuki swift. Baleno. Mits. Colt nissan micra peugeot 106/ citroen saxo ( tylna belka do kontroli)- bardzo wdzieczne auta -i jak zauwazyles chetnie kupowane w Holandii malo pala ale tez trzeba zwrocic szczegolna uwage na rdze.

• #10 19 Lip 2017 09:41
    elbow
    Poziom 11  

Dzięki za całą pomoc jaką otrzymałem.
    Właśnie wróciłem z zakupów ;)
    Kupiłem Peugeota 206, stargowałem cene z 1400 na 1200 i nowe opony na przód bo były bliskie końca poprzednie ;)
    Kupiłem w wersji z silnikiem 1.6 109KM
    Jakieś lepsze car audio zainstalowane, wymieniony rozrząd 20tys km temu, kupiony od 2 właściciela, przebieg "logiczny" 200tys. APK(przegląd) do marca 2018. Także mam nadzieję że pojeżdżę nim troszkę zanim będę musiał się udać na jakiekolwiek naprawy :D

• #11 19 Lip 2017 09:49
    sebap
    Poziom 39  

Tylna belka w jakim stanie? Może się okazać, że za chwilę wydasz kilkaset euro na jej remont.

• #12 19 Lip 2017 18:01
    elbow
    Poziom 11  

Na tyle na ile potrafiłem to sprawdzić to wydaje mi się że wszystko tam jest ok.
    Jak jechałem to nic nie skrzypiało, nie zgrzytało, nie pukało.
    Na parkingu powciskałem rękami tył i też żadnych zgrzytów i skrzypień nie słyszałem.
    Koła nie są pochylone.
    Sprawdziłem też nadkola czy koło czasami nie obcierało i wszystko wygląda tam dobrze.
    Także bądźmy dobrej myśli ;)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme