Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ITI 5800sx - fastscan problem - Nie działa jak zaktualizować

szymis 17 Lip 2017 09:37 378 7
  • #1 17 Lip 2017 09:37
    szymis
    Poziom 2  

Witam. Nie mogę przeprowadzić szybkiego wyszukiwania. Przy próbie wyszukiwania dostaję informację "Aktywacja transpondera-czekaj" po czym "Aktywacja transpondera-niepoprawna" "koniec". Znalazłem informację jak się z tym uporać wraz z paczką plików które należy podmienić ale nie wiem jak tego dokonać bez podłączonego dekodera do internetu.Nie mam takiej możliwości.Czy da się zaktualizować,podmienić fastscan z pendrive? Jeśli tak,prosiłbym o informację jak to zrobić wraz z ścieżką do której ma być wgrany plik.

Proszę o info.

• #2 17 Lip 2017 13:45
    jurekk69
    Poziom 6  

Jeżeli masz w tunerze dream-explorer to możesz podmienić pliki jak najbardziej za pomocą pilota. W sumie zastanawiam się po co podłączać tuner do internetu? nie musisz , ale najlepiej i najpewniej robi się to za pomocą komputera i total commander przez połączenie ftp. Podmieniasz jeden plik FastSearch.py, jednak musisz wcześniej skasować istniejący FastSearch.pyo .
    Ścieżka - piszę z pamięci /usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins/FastSearch/
    - chyba tak to było.
    Ja pomieniałem z FastSearch_fix_nartensen.zip i działa bez problemu, jednakże nigdy nie sprawdzałem czy wyszukuje wszystkie kanały.

• #3 17 Lip 2017 21:55
    szymis
    Poziom 2  

Posiadam dream explorer, więc rozumiem ze muszę stosować kombinacje klawiszy na pilocie z "legendy" wyświetlanej na ekranie telewizora?
    Podłączenie dekodera do internetu myślałem ze jest potrzebne żeby znaleźć adres IP tunera bo po wejściu w menu-system-sieć nie wyświetlał mi się adres IP, nie mogłem go znaleźć.Udało mi się jednak i znalazłem adres IP ale nie mogę połączyć się przez TC.
    W nazwa hosta wpisuję IP z dekodera,użytkownik root i hasło pkteam bo tak znalazłem w necie że jest standardowo używane,czy najczęściej.Ja nie posiadam servera ftp,nie mam założonego i skonfigurowanego, dlatego chciałem dokonać podmiany przez pendrive tylko ze po wybraniu opcji move/copy żółty przycisk na pilocie i wskazaniu nowej lokalizacji nic się nie dzieje. Po wyjęciu pendrive i restarcie tunera plik nie kopiuje się pod wskazaną lokalizację. Czy pendrive powinien pozostać w nboxie na czas restartu? Pendrive 16GB-ma to znaczenie?

• #4 17 Lip 2017 22:54
    simhak
    Poziom 26  

Jakie image w dekoderze?
    Spróbuj bez hasła.

• #5 17 Lip 2017 23:00
    szymis
    Poziom 2  

Bez hasła próbowałem, nie pomogło. Sorry, ale gdzie ma sprawdzić jakie jest image, nie ma pojęcia gdzie tego szukać. Dopiero zaczynam przygodę z Enigmą2.

• #6 18 Lip 2017 09:07
    simhak
    Poziom 26  

Informacja o image jest w menu.
    Każde z nich ma inne dane do logowania, a te z kolei mógł zmienić poprzedni użytkownik sprzętu.
    Jak łączysz dekoder z komputerem?
    To BSLA czy BXZB?

• #7 18 Lip 2017 12:04
    jurekk69
    Poziom 6  

Kolego @szymis jeżeli zawiodły wszelkie próby połączenia się z tunerem ze względu na nieznajomość hasła, to proponuję wgrać nowe oprogramowanie. Jedyny problem na jaki możesz natrafić to sposób przerobienia tunera jeżeli jest to bzzb lub bxzb ( napis jest na spodzie tunera ) to może być przerobiony za pomocą modchipa - i wtedy trzeba wgrać oprogramowanie trochę zmienione . Jeżeli będzie napis bska lub bsla to przy założeniu, że nikt nie wymieniał płyty głównej , brak jest w takim przypadku modchipa i każde oprogramowanie będzie pasować.
    Oczywiście trzeba przed wgraniem oprogramowania pomyśleć o konfiguracji tunera czyli konfiguracji serwera kart itp .
    Ale całość jest to zrobienia i to bardzo szybko.

• #8 20 Lip 2017 13:21
    Darek.S
    Poziom 30  

szymis napisał:
    użytkownik root i hasło pkteam

To jeszcze spróbuj root i dreambox. Tak jest w Open PLi ...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME