Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kef C5, spalona cewka zwrotnicy

ilikeaudio 17 Lip 2017 21:44 507 5
  • #1 17 Lip 2017 21:44
    ilikeaudio
    Poziom 3  

Witam,
    Kupiłem kolumny Kef C5. Poprzedni właściciel spalił wysoko tonowe i wstawił nazwijmy to hmm "zamienniki". Rozkręciłem przód aby obejrzeć wnętrze i zaniepokoiła mnie zwrotnica, a właściwie cewka, która wygląda na przetopioną. Może ktoś potwierdzić ze zdjęcia? W obu kolumnach wyglądają podobnie.
    Ma ktoś z was dostęp do schematu zwrotnic tych kolumn? Kef C5, spalona cewka zwrotnicy Kef C5, spalona cewka zwrotnicy

• #2 17 Lip 2017 22:46
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Z tego co widzę na korpusie jest podana indukcyjność?
    Wymienić trzeba je na pewno. Podobnie jak głośniki i (przy okazji by nieco poprawić brzmienie ) kondensatory bipolarne elektrolityczne na foliowe. Kondensatory oczywiście muszą mieć takie same wartości pojemności i co najmniej takie same napięcie pracy.

• #3 18 Lip 2017 10:49
    ilikeaudio
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedź. Będzie problem z wysoko tonowymi do tego modelu, ale poszukam.
    Czekam jeszcze na potwierdzenie czy poprzedni właściciel zwroci część pieniędzy za ukryte wady. Jak nie to odsyłam.

• #4 19 Lip 2017 06:27
    wkj
    Poziom 34  

ilikeaudio napisał:

Czekam jeszcze na potwierdzenie czy poprzedni właściciel zwroci część pieniędzy za ukryte wady. Jak nie to odsyłam.

I to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie, bowiem o schemat zwrotnicy i dane cewek będzie ciężko.

• #5 19 Lip 2017 14:58
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Schemat można zrysować z natury - zaledwie parę elementów na krzyż. Indukcyjność jest (?) podana na cewce, wystarczy zmierzyć średnicę drutu i masz.
    Ale oczywiście wypadałoby odzyskać kasę za niesprawność towaru, skoro sprzedawane były jako sprawne (poza wyskotonowymi). Największy problem to według mnie będzie zdobyć oryginalne wysokotonowe.

• #6 03 Sie 2017 19:26
    ilikeaudio
    Poziom 3  

Witam,
    Dziękuję za odpowiedzi. Kolumny odesłałem ponieważ sprzedający nie zgodził się na zwrot kwoty, o którą prosiłem. Jak napisał 398216 Usunięty dostęp do części tylko po kontakcie z producentem, który byłby możliwy, ale koszt wysoko tonowych mógłby wtedy przekroczyć wartość. Na e-bayu obecnie brak takich głośników na sprzedaż.

Temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME