Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NICE A6 - A6F i zmiana sterownika radiowego

Ten Tego... 17 Lip 2017 22:55 363 9
  • #1 17 Lip 2017 22:55
    Ten Tego...
    Poziom 5  

Witam
    Mój napęd zaczął trochę szwankować, otóż od jakiegoś czasu miałem bardzo słaby sygnał w pilocie (Nice FLO), zakupiłem drugą baterię, jednak sygnał może i poprawił się, ale nieznacznie. Zakupiłem nowego pilota, na pierwszy rzut oka widać było poprawę, natomiast mam wrażenie że sygnał słabnie z każdym miesiącem.
    Tym razem postawiłem na nowe radio. Niestety mój sterownik ma kilkanaście lat (2000 rok produkcji), więc nie mam już instrukcji, a chciałbym dołożyć sterownik radiowy np. Came TOP, SPACE czy Nice Smilo (TOP ma mój brat i działa wszystko od 2002 roku w należytym porządku, nic się nie dzieje, sąsiadka ma SMILO i też słyszałem że problemów nie ma, mimo że napęd również miał kilka lat. Znajomy na Space i również zachwala, więc już się zastanawiam co z tym moim jest nie tak.
    Wracając do tematu... Ze względu na dobrą cenę oraz możliwości postanowiłem że zobaczę jak wygląda sprawa podmiany i zakupię w tygodniu sterownik radiowy Proxima (2CH i użyję pilotów TOP, SPACE lub SMILO).
    Problem w tym że nie bardzo wiem jak podłączyć taki sterownik...

W załączniku przesyłam zdjęcia centralki.

Czy ktoś mi może powiedzieć gdzie i jak mogę podłączyć styki przekaźnika ze sterownika?
    Pozdrawiam

• #2 17 Lip 2017 23:12
    lamerb
    Poziom 15  

Na złączu po prawej masz (licząc od lewej) najpierw zasilanie a później kolejny pin to "wspólny", który musisz zwierać odbiornikiem do ostatniego pinu po prawej.

• Pomocny post
    #4 17 Lip 2017 23:19
    lamerb
    Poziom 15  

Ty masz "okrojoną" wersję centrali ale instrukcja pasuje. Tylko musisz liczyć też piny niewyprowadzone jako "kostki". Zasilanie odbiornika podpinasz pod 21-22 a robocze wyjście odbiornika pod 23-28.

• #5 17 Lip 2017 23:43
    Ten Tego...
    Poziom 5  

Okej, potrzeba sterownik 2CH czy 1CH? Chyba 1-kanałowy

Pozostaje jeszcze jeden problem...
    Jak zamyka się brama, to mam wrażenie że automat nie dociska jednej połówki bramy do "stopki" na kostce, ponieważ jakby ktoś chciał, to można delikatnie popchnąć jedną połówkę bramy i jest szpara ok. 30-50cm. Aby pozbyć się szpary wystarczy uchylić bramę pilotem na ok. 50cm i domknąć.

Rysunek:

Czym to może być spowodowane?

• #6 18 Lip 2017 07:58
    lamerb
    Poziom 15  

Ustawiono zbyt krótki czas pracy siłownika.

• #7 18 Lip 2017 13:00
    Ten Tego...
    Poziom 5  

lamerb napisał:
    Ustawiono zbyt krótki czas pracy siłownika.

Właśnie wydawało mi się, że to jest nie możliwe, ponieważ kiedyś wszystko było ok, od 2msc-y się zaczyna tak dziać, a nikt nie "majstrował" przy centrali.
    W jaki sposób można to zmienić/naprawić?

Podkręcić czas pracy (TL)?

• Pomocny post
    #8 18 Lip 2017 17:35
    lamerb
    Poziom 15  

Ten Tego... napisał:
    Właśnie wydawało mi się, że to jest nie możliwe, ponieważ kiedyś wszystko było ok

Wystarczy, że np. wzrosły opory bramy przez co siłowniki wolniej zamykają i problem gotowy.

Tak - podkręć TL.

• #9 19 Lip 2017 20:39
    Ten Tego...
    Poziom 5  

Czy pilot CAME TOP432EV będzie pasował do odbiornika CAME RE432?
    W instrukcji jest napisane że współpracuje (m.in.) z pilotem CAME TOP432NA, ale -EV to nowsza generacja pilota -NA.

• Pomocny post
    #10 19 Lip 2017 21:39
    lamerb
    Poziom 15  

Nie jestem specem od CAME a nie chce mi się szukać dokumentacji więc nie odpowiem na pytanie. Zasugeruję jednak kupno odbiornika od "zewnętrznego" dostawcy - ja korzystam z firmy Proxima.
    Tanio, pewnie, niezawodnie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME