Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 55-60" w miejsce plazmy

ertx 23 Lip 2017 16:54 657 5
  • #1 23 Lip 2017 16:54
    ertx
    Poziom 9  

Szukam następcy dla plazmy Panasonica TH-42PY70PA.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 60m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? niewiele
    7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma TH-42PY70PA
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wystarczy wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nc+, polsat
    10. Jakie urządzenia? czasami playstation 3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-8
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak, bajki :)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy i sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Samsung, LG
    17. Preferencje co do wielkości? 60"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nienaturalny obraz, smużenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4 tyś.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? obecna plazma ma już 10 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? sporadycznie

Wiem, że w tej cenie będzie ciężko o następcę. Nie upieram się przy 4K, trudno znaleźć coś sensownego w UHD do 4 tyś.

• #2 23 Lip 2017 17:06
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

60 cali to dosc rzadki calarz.
    Z plazmy ciezko sie przesiadac, bo one dawały naturalny obraz bez przejaskrawien. A to niestety wada tanszych LCD.
    Zobacz Panasonic EX700 lub tanszy EX600. Sa w rozmiarze 58 cali. To tv 60Hz (miałes 120Hz plazmę) wiec przed zakupem sprawdz czy obraz w ruchu jest dla Ciebie akceptowalny na 60Hz (szczegolnie w modelach bez uplynniaczy).

• #3 23 Lip 2017 17:48
    ertx
    Poziom 9  

Jeśli miałbym przenieś się na gorszą jakość obrazu to mogę jeszcze poczekać..

Jeśli podniosę kwotę do 5 tyś. to dobrym wyborem będzie LG 55EG910v? Czy jednak coś z UHD ?

Nie wiem jak jest z wypalaniem się obrazu w tym modelu, z plazmą po tylu latach wciąż mam obraz bez wypaleń.

• #4 23 Lip 2017 20:29
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

ertx napisał:
    Jeśli podniosę kwotę do 5 tyś. to dobrym wyborem będzie LG 55EG910v? Czy jednak coś z UHD ?

Nie ma nic dającego lepszy obraz (55 cali do 5k pln) niz EG910V. Nieskonczony kontrast, doskonala czern, 120Hz, dobre uplynniacze obrazu dla de blur i de judder. Jedynie smart dosc stary bo webos 2.0 (jest juz na rynku 3.5)
    Wg mnie to jedyna opcja, jesli ktos przesiada sie z plazmy, a nie ma kasy na 4K OLED.

LG wypuscil tez model OLED FHD z płaskim ekranem na 2017 rok z dodanym HDR ale oficjalnie w Polsce LG go nie sprzedaje. :(

ertx napisał:
    Nie wiem jak jest z wypalaniem się obrazu w tym modelu, z plazmą po tylu latach wciąż mam obraz bez wypaleń

Widocznie nie wyswietlasz przez wiele godzin statycznego obrazu.
    Skoro nie wypaliles plazmy , to raczej tez nie wypalisz OLEDa (zakładam ze nadal bedziesz oglądał podobne rzeczy)

• #5 24 Lip 2017 01:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale dużo ludzi ma powidoki na Oledach i nie każdego to denerwuje, więc kwestia gustu. Kasy wystarczy na dobre modele 55" :
    - Philips 55PUS7101
    - TCL 55C70
    - Thomson 55UC64
    - TCL 55P60

• #6 22 Sie 2017 23:40
    spinex
    Poziom 12  

Zdecydowanie LG 55eg910v. Mozna go juz dostac za ~4800 PLN.

Powidoki na OLED-ach sa wymieniane w ramach gwarancji (wiem, bo w moim 55eg910v je zglosilem i wymieniono matryce - mialem logo TVN24).
    Nalezy pamietac o niewylaczaniu tv z sieci, jesli korzysta sie duzo z tv. Po wylaczeniu tv i przejsciu w standby telewizor zapuszcza sobie kompensacje i skutecznie usuwa powidoki i inne ustrojstwa. Chyba, ze zamiast standby uzywa sie np. listwy i odlacza zasilanie. Dodatkowo jest to linia PREMIUM LG, wiec jest traktowana troche inaczej niz telewizory za 2, czy 3K PLN. Miedzy innymi wymiana mojej matrycy odbyla sie w ciagu 7 dni i na miejscu tj. w domu.

Jedyny problem tego OLED-a to sposob wieszania na scianie (jest tylko dedykowany wieszak OTW150, ktorego nie ma w PL, a np. na ebayu kosztuje horrendalne pieniadze). Ja to obszedlem poprzez "przejsciowke" ze stali, ktora stanowi lacznik miedzy "zwyklym" wieszakiem, a wlasnie LG 55eg910v (i paroma innymi modelami). Koszt przejsciowki z malowaniem proszkowym na bialo to ~210 PLN, wiec razem z wieszakiem mozna sie spokojnie zamknac w 300 PLN.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme