Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken Opus 2550 - Podłączenie yamaha v671 lub ipada/telefonu

heisenberg_pl 26 Lip 2017 15:40 804 2
  • #1 26 Lip 2017 15:40
    heisenberg_pl
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Zakupiłem niedawno Telefunken Opus 2550. Z tego co kojarzę posiada on dwa wejścia audio (5pin din) przez które można podłączyć inne urządzenia . Oprócz samego radia chciałbym też mieć możliwość puszczenia muzyki z CD lub np. Spotify. Posiadam również yamaha v671 który umożliwia mi podpięcie ipada lub podpięcie pendrive'a. Moje pytania:
    1. czy podpięcie bezpośrednio yamaha v671 do opus 2550 jest możliwe
    2. czy jest sensowne
    3. jak będzie wówczas brzmiał dźwięk (jako że opus jest wzmacniaczem lampowym dźwięk jest znacznie cieplejszy)
    4. czy istnieją inne lepsze metody rozwiązania tego problemu (np. jakieś moduły bluetooth czy jeszcze jakoś inaczej)

Proszę podpowiedzcie mi coś.

• #2 26 Lip 2017 16:27
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Z tyłu Yamahy masz wyjście "Audio OUT" i zapewne jest to niskopoziomowe wyjście z przedwzmacniacza/DSP. Jak ustawisz w amplitunerze direct i podasz dźwięk stereo na któreś z wejść to różnica będzie niezauważalna.

Zostaje tylko kwestia jakiego poziomu ma być sygnał wejściowy na tego telefunkena....

• #3 26 Lip 2017 20:56
    heisenberg_pl
    Poziom 2  

Cytat:
    Zostaje tylko kwestia jakiego poziomu ma być sygnał wejściowy na tego telefunkena....

Co masz na mysli?

I jeszcze rozwijając trochę temat: Czytałem że ponoć przez zone2 lub audio out idzie wypuścić analogowy sygnał z usb (jako źródła) i jak rozumiem przekazać go wówczas do telefunkena. Nie do końca się orientuję w tym ale z tego co czytałem to źródła muszą zostać przerobione z cyfrowych na analogowe przez przetwornik? Chodzi mi o to czy w ogóle jest taka możliwość i czy to zagra odpowiednio jeśli podepnę dysk i puszczę z niego utwory (USB), podpinając telefunken pod audio out i do niego dopiero głośniki.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme