Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka WAC-3050 Kompressor 50l jakie kondensatory

saly 28 Lip 2017 07:35 258 2
  • #1 28 Lip 2017 07:35
    saly
    Poziom 32  

Witam
    Dostałem sprężarkę z rozłączoną instalacją, kondensatory w kartonie obok, czy ktoś ma wiedzę jakie oryginalnie są tam kondensatory i w jakiej konfiguracji. Tylko na rozruch przez wyłącznik odśrodkowy czy może też jeden z nich na stałe.
    W częściach dostałem kondensator 60uF i 35uF, widzę że nie są oryginalne bo jeden z nich jest miflex więc pewnie ktoś kombinował.
    Sprężarka ma problem z rozruchem kiedy w zbiorniku jest powietrze, luzem rusza.
    Silnik 1 fazowy 2.2kW

• #2 28 Lip 2017 07:40
    balonika3
    Poziom 36  

saly napisał:
    Sprężarka ma problem z rozruchem kiedy w zbiorniku jest powietrze, luzem rusza.
    A nie było tam jakiegoś odprężnika?

• #3 28 Lip 2017 12:52
    saly
    Poziom 32  

Jest odprężnik mechaniczny w wyłączniku ciśnieniowym, ale on działa dopiero po kilkudziesięciu sekundach. Ale jeśli wyłączysz sprężarkę zanim osiągnie 8 bar i po kilku sekundach sam będziesz chciał ją włączyć to nie może wkręcić się na obroty i buczy.

Rozwiązałem już problem, dałem kondensator 35uF szeregowo z uzwojeniem rozruchowym przez odłącznik odśrodkowy i jeszcze jeden kondensator 60uF szeregowo z uzwojeniem rozruchowym na stałe bez odłącznika. Sprężarka rusza nawet jak jest ciśnienie na tłoku.

Dzięki za chęć pomocy.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme