Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor wybrać w przedziale za 1800 do 2200 zł.

jawol67 29 Lip 2017 11:40 762 10
  • #1 29 Lip 2017 11:40
    jawol67
    Poziom 13  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    - 5,5x6m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    - ok 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - do 5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    - Również bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    - Ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    - rano z lewej strony odbiornika, reszta dnia bez słońca ale naprzeciwko telewizora drugie okno, najczęściej zasłonięte roleta
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    - plazma Panasonic 42cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    - Poprawne odwzorowanie kolorów, tuner sat. do programów FTA
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    - Telewizja naziemna i sat
    10 .Jakie urządzenia?
    - pendrive, ewentualnie kiedyś jakaś konsola, jeśli nie da rady sam poradzić sobie z IPLA to komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    - 14 godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    - nie ważne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    - film, sport, wiadomości...
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    - Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    - może kiedyś, sporadycznie
    16. Preferencje co do marki?
    - Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    - 40-43 cala
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    - ustawienia zimne , ciepłe, film etc. a żadne nie posiada dobrego ustawienia kolorów
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    - i tak , i tak
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    - 1800- 2200 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    - Nie
    Potrzebuję wybrać jakiś telewizor w tym przedziale cenowym. Wydaje mi się, że te 43 cale najlepiej radzą sobie z materiałami nadawanymi obecnie, powyżej już obraz się często rozmazuje. W tej chwili użytkuję plazmę 42", philips 32"CRT i samsunga LCD 32". Mój ulubiony kineskop ma już 11 lat a chodzi dziennie po 16 godzin, więc boję się , że kiedyś przyjdzie na niego kres, zaś na plazmę córka ostrzy sobie zęby, tak więc trzeba mi coś kupić.
    Oglądam często telewizję w ruchu, np. leci wyścig kolarski 4 godziny, a ja coś tam robię i ukradkiem zerkam co tam się dzieje, pod różnymi kątami tak więc chyba IPS, podświetlenie jakie już taki pewien nie jestem. Oglądałem Philipsy 6201, 6401, z serii 53 2017, Sony 40WD655, Hitachi ( sentyment, ale to już chyba nie te czasy) No nie ma sensu wymieniać wszystkich.
    Można znaleźć sporo opisów w necie, trudniej to zebrać w jakąś całość. Zresztą sporo jest o matrycach, ale już o architekturze dekoderów kolorów poszczególnych producentów, jak radzą sobie ze skalą szarości, przestrzenią kolorów itd. już prawie nic. A przecież od tego zależy ta subiektywna ocena obrazu przez ludzkie oko. W sklepie nie ma szans dobrze ocenić telewizora, bo człowiek oczopląsu po 5 minutach dostaje.
    Jak każdy życzyłbym sobie poprawnych kolorów, płynnego ruchu, równomiernego podświetlenia. Z góry dziękuję za rady.

• #2 29 Lip 2017 16:18
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

Zobacz Samsunga serii K5500.
    Dobre telewizory w podstawowej cenie. No ale to VA więc katy slabe.
    Z VA trochę lepsze kąty mają MVA. Ale raczej nie znam modeli w małych przekątnych.

• #3 29 Lip 2017 16:58
    jawol67
    Poziom 13  

Raczej odbiega od moich oczekiwań, nie ma tv sat, va, ale skoro piszesz obejrzę, kto wie...dzięki

• #4 30 Lip 2017 21:29
    jawol67
    Poziom 13  

Oglądałem Samsungi. Z tańszych UE40K5672, UE40KU6000 4K,ale bez tunera sat, polecali mi Ue49M5572 i UE43MU6102, ale tu już budżet przekroczony o 2 stówy, nie wiem czy warto. W sumie podobał mi się obraz, zupełnie inaczej niż ten z przed 5 lat, którego mam w domu.
    Czym się różnią te modele, jakie tam kryją tajemnice?

• #5 10 Sie 2017 15:51
    jawol67
    Poziom 13  

Nie dużo tych porad. Nałaziłem się trochę po sklepach i sąsiadach. Pomóżcie więc wybrać z dwóch opcji, które sobie zostawiłem. Sony KDL 49WD755 z zeszłego roku, czy KDL40WE665. Jest jeszcze opcja żony, kupić jakiegoś ,,raśpla ,, za 1200zł , żeby zastąpił kineskop zanim OLEDy stanieją. Tylko ile to czasu znowu potrwa? A kineskopowego muszę się pozbyć, ,,bo kurz, bo wielki, bo nikt już takiego nie ma,,etc

• #7 10 Sie 2017 22:30
    jawol67
    Poziom 13  

Jeszcze raz. Lecą MŚ w lekkiej atletyce . Obiegłem po bratach , sąsiadach. Nie pytałem o modele. samsung 49 cali, 2400zl , kupiony 3 m-ce temu- troche smutny i sztuczny, Panasonik, 2 lata temu 4200zł, jasność , kontrast super, Sony 7 lat jakoś strasznie świeci,
    Co mnie martwi każdy ma ma jakiś swój dominujący kolor, może brak kalibracji. Patrzę na plaźmie i crt to na trybunach różnokolorowe stroje, dach stadionu, bieżnia trawa, wszystko selektywnie ma swoje kolory. natomiast w tv jak wyżej jakby powleczone filtrem kolorowym. Klikanie standard, kino etc nic nie daje, to tylko ile RGB w miksie, ale selektywności nima,
    Już tyle się napisałem , więc chyba łatwo zgadnąć o co mi chodzi, No proszę Piszcie

• Pomocny post
    #8 11 Sie 2017 07:29
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

jawol67 napisał:
    Już tyle się napisałem , więc chyba łatwo zgadnąć o co mi chodzi,

Zapraszam do bramki OLED.
    Najtanszy aktualnie LG 55EG910v.

Ewentualnie Pajasonic EX700 lub do sportu EX 780e. Bardzo dobra plastyka obrazu.

• #9 12 Sie 2017 16:02
    jawol67
    Poziom 13  

Pojechałem dzisiaj z przekonaniem, że przywlokę telewizor. Obejrzałem jednak panasonika inny, ale podobno bardzo podobny model i faktycznie inna bajka. Obraz trochę jak w plaźmie. Pogapiłem się też na Oledy. Tak uczciwie mówiąc to dopiero przy 3500 zl było by co wybierać. Chyba się zapożyczkuję.
    A co się mówi o tym LG55EG910v?

• Pomocny post
    #10 13 Sie 2017 07:02
    Ludwik XVI
    Poziom 29  

jawol67 napisał:
    A co się mówi o tym LG55EG910v?

Bardzo dobrze sie mówi.
    To najlepszy telewizor FHD jaki powstał.
    Choc moze A7 na 2017 rok go pobije....

• #11 13 Sie 2017 08:47
    jawol67
    Poziom 13  

No to klamka zapadła. Biorąc pod uwagę moją chroniczną niechęć do LCD z satysfakcją przyjmuję , że przetrzymałem tę technologię. Mam tylko nadzieję, że telewizor wytrzyma przynajmniej do czasu zanim go spłacę.
    Pozdrawiam Wszystkich.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME