Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Reduktor ciśnienia wody może pełnić funkcję zaworu zwrotnego.

Przemo-P21 02 Sie 2017 11:03 276 2
  • #1 02 Sie 2017 11:03
    Przemo-P21
    Poziom 16  

Pytanie dla specjalistów pewnie z banalna odpowiedzią, ale dla mnie niekoniecznie...
    Dojrzałem do montażu reduktora ciśnienia wody, a za zegarem mało miejsca - jest zawór zwrotny i filtr wody....chcąc uniknąć większej przeróbki, zastanawiam się czy usunąć filtr wody z z wymiennym wkładem i usunąć zawór zwrotny (czy reduktor ciśnienia wody pełniłby rolę zaworu zwrotnego?). Nadmienię, że podłączony jestem do sieci wodociągowej miejskiej a z tego co się zorientowałem jest obowiązek stosowania zaworów zwrotnych...Zakupiony do montażu reduktor ciśnienia to Herz i ma filtr siatkowy...

Pytanie raczej do hydraulików, ale mam nadzieję że specjalistom od AGD temat też nie będzie obcy ... no i liczę na wyrozumiałość moderatora :-)

• #2 02 Sie 2017 11:27
    carrot
    Moderator Samochody

Nie, musisz mieć założony zawór przeciwskażeniowy (specjalnej konstrukcji zawór zwrotny). Tak wyglądała przeróbka u mnie w firmie:
    Czy Reduktor ciśnienia wody może pełnić funkcję zaworu zwrotnego.Czy Reduktor ciśnienia wody może pełnić funkcję zaworu zwrotnego.Czy Reduktor ciśnienia wody może pełnić funkcję zaworu zwrotnego.Czy Reduktor ciśnienia wody może pełnić funkcję zaworu zwrotnego.

• #3 02 Sie 2017 21:05
    Przemo-P21
    Poziom 16  

Ten zawór antyskażeniowy to domniemywam, że ten mosiężny element pionowy za kolankiem ocynkowanym (wg ostatniego zdjęcia)... Wygląda na to, że mam zamontowany chyba tylko jakiś zawór zwrotny (będzie więc okazja wymienić go na zalecany) - z poradników na innych stronach/forach widzę, że zawór antyskażeniowy powinien być zamontowany bezpośrednio za zaworem odcinającym za zegarem wody ...

Pozostaje jeszcze kwestia filtra wody, mam teraz zamontowany z wymiennym wkładem, reduktor, który kupiłem ma filtr siatkowy ze stali nierdzewnej) - jak myślicie ograniczyć się tylko do niego czy zostawić ten z wymiennym wkładem - byłaby wtedy potrzebna grubsza przeróbka...
    Na zdjęciu widoczny jest aktualny stan (poniżej stoi sobie i czeka na zamontowanie) reduktor ciśnienia...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME