Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coś mi się nie wydaje że to nie jest 40W :)

dominik199818 03 Sie 2017 16:43 777 12
  • #1 03 Sie 2017 16:43
    dominik199818
    Poziom 3  

Witam otóż mam takie pytanko.
    Dostałem od wujka kolumny aktywne i tak patrząc z tyłu zauważyłem napis 40W i coś tam po chińsku, z początku myślałem że to te kolumny mają 40W ale po podłączeniu i puszczeniu muzyki na max głośność coś nie za bardzo chciało mi się w to wierzyć.
    Porównałem z 200W kolumnami kolegi i najśmieszniejsze jest to że moje w głośności wygrały :)
    zagłuszały momentami te 200-watówki.
    Zamieszczę zdjęcia może wy coś rozszyfrujecie z tych krzaczków.
    Na internecie szukałem ale nic nie znalazłem.
    Macie parę zdj.

Coś mi się nie wydaje że to nie jest 40W :) Coś mi się nie wydaje że to nie jest 40W :) Coś mi się nie wydaje że to nie jest 40W :) Coś mi się nie wydaje że to nie jest 40W :) Coś mi się nie wydaje że to nie jest 40W :) Coś mi się nie wydaje że to nie jest 40W :)

• #2 03 Sie 2017 16:52
    Brivido

Poziom 27  

Prawdopodobnie jest to pobór mocy. Moc będzie mniejsza. A z kolegi niby 200W możesz się pośmiać bo zapewne tylu nie mają ;)

• #3 03 Sie 2017 16:54
    HD-VIDEO
    Poziom 34  

Maksymalny pobór mocy z zasilacza

• #4 03 Sie 2017 17:05
    Adamcyn
    Poziom 32  

Jeżeli jest zewnętrzny zasilacz, to daj zdjęcie.

• #5 03 Sie 2017 17:23
    dominik199818
    Poziom 3  

Zasilacz jest wbudowany, to są kolumny aktywne ale na prawdę coś za głośno grają :/

Dodano po 6 [minuty]:

chcecie mogę wam nagrać ale mikrofon z fona nie daje rady jedyne co słychać to trzeszczenie :/

• #6 03 Sie 2017 17:27
    abart64
    Poziom 25  

Ta.. jasne. Nagrasz 200W kolumny, ja to puszczę w 5W głośniczku i mi wyrwie membrankę, albo i co gorszego się stanie. :)

• #7 03 Sie 2017 17:42
    dominik199818
    Poziom 3  

hehehe aż tak źle nie będzie chodziło mi o te co mają ''40W'' :D
    Dodano po 1 [minuty]:
    Czyli wnioskując po tym co panowie tutaj piszą wychodzi na to że jedna membrana ma 10 W?
    Są 4 a zasilacz podaje niby max 40 W??
    dobrze myślę ?
    lub może to być 40W na głośnik ( membranę )
    Dodano po 4 [minuty]:
    tak BTW ten kabelek cieńki po lewej stronie co idzie obok wejść aux jest od zasilania diod w lewej kolumnie(tych co są w tym kwiatku na górze, daje fajny efekt w nocy) żeby kto nie pomyślał że on jest od zasilacza :) chociaż chyba to się już stało. A ten żółty jest od dzwięku do lewej kolumny :).
    Zasilane są kablem podłączanym do gniazdka.

• #8 03 Sie 2017 18:45
    Adamcyn
    Poziom 32  

dominik199818 napisał:
    to są kolumny aktywne ale na prawdę coś za głośno grają

40 watów - rzetelnie mierzone - to już niezły łomot.
    Możesz podłączyć wzmacniacz przez taki miernik?
    Będziemy wiedzieli więcej.

• Pomocny post
    #9 03 Sie 2017 19:00
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Po pierwsze to nie porównuj mocy w ten sposób. Moc kolumn może być podawana w różny sposób - np. w zgodzie z normą AES, sinus, DIN... Oraz kilku innych, mającej więcej wspólnego z marketingiem, niż użyteczna jednostką.
    Przykładowo chińskie wyroby poślednich marek stosują z lubością taką marketingową moc oznaczaną jako PMPO (W rozwinięciu skrótu - Power Music Peak Output czyli moc muzyczna w impulsie) Sekret w tym, że nikt nie podaje jak długi jest to impuls. Może być to np. 1/10ms - a i tak nie można nic z tego wywnioskować, bo ta "norma" podaje nie moc głośników/kolumny, ale... zasilacza i to w dodatku "obliczona" jest ona czysto teoretycznie...
    http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/3821-mocy-przybywaj-definicje-i-parametry-mocy
    Najważniejszym parametrem jest więc parametr, który jest określony w wielkościach fizycznych i który można obliczyć w ten sam sposób w każdych warunkach.
    Norma DIN np. (już nie stosowana raczej) określa moc głośnika jako wielkość dla której głośnik wysterowany taką mocą sygnałem sinusoidalnym w czasie 100 godzin nie zmieni swoich pozostałych parametrów ( ogólnie - nie ulegnie uszkodzeniu) i przy tym są określone warunki pomiaru i parametry kluczowe - zniekształcenia, pasmo itp, oraz fizycznie: nie zmienią się parametry takie jak trwałość elementów składowych głośnika.

Ad rem:
    W Twoim wypadku można mieć do czynienia albo z mocą 200W PMPO albo... z kolejnym parametrem równie ważnym, a istotniejszym w porównywaniu GŁOŚNOŚCI (bo to słyszysz i możesz ocenić nausznie) a mianowicie EFEKTYWNOŚCIĄ. Każdy głośnik (kolumna również) ma ten parametr określany w jednostce dB (decybel) - jest to jednostka logarytmiczna, a określana na podstawie pomiaru mikrofonem pomiarowym w komorze bezechowej przy podaniu na głośnik/kolumnę mocy 1W i pomiarze z odległości 1m od mikrofonu do głośnika w osi promieniowanie głośnika.
    Jak można wówczas porównać dwie kolumny o podanych parametrach dB bez ich podłączenia do wzmacniacza nawet? Prosto. Przykładowo:
    Jeśli kolumna/głośnik "A" ma podaną efektywność 90 dB i mocy 100W a druga kolumna/głośnik "B" ma 87 dB i moc 200W to możemy się spodziewać, że po podaniu na każdą z nich mocy powiedzmy 50W ta pierwsza zagra dwa razy głośniej od kolumny drugiej, z mniejszą o 3 dB efektywnością.
    Tak więc każde 3 dB to dwukrotny wzrost/spadek głośności (w przybliżeniu - w praktyce nieco mniej). Dobrej klasy głośniki "domowe" potrafią mieć 90-92dB efektywności, estradowe nawet 98 i więcej dB - dlatego też nawet 100W kolumna estradowa wygra głośnością ( i trwałością!) z domową kolumną o nawet 4 krotnie większej mocy, a dwie kolumny z których jedna ma 86dB a druga 92 dB nigdy nie zagrają tak samo głośno przy tej samej mocy do nich dostarczonej.
    Jeśli więc masz zamiar porównywać kolumny - musisz zadbać o to by każda z nich była wysterowana takim samym poziomem mocy (nic na "oko" to należy mierzyć!).
    No i na koniec tego przy długiego wywodu... Również ważne jest aby sygnał muzyczny był taki sam - bardzo często się zdarza, ze w kolumnie (a raczej wzmacniaczu) stosowane są różnego rodzaju sztuczki mające na celu oszukanie zmysłu słuchu - przykładowo obniżenie dolnej częstotliwości i jednocześnie podbicie basu w zakresie nieco wyższym od częstotliwości wyciętej daje wrażenie potężnego i głośnego basu...
    Jednym z takich tricków jest też specjalny sposób obróbki sygnału w niektórych (w większości współcześnie produkowanych) odbiornikach TV polegający na dodaniu do sygnału częstotliwości harmonicznych sygnału o najniższych częstotliwościach - taki TV gra, mimo głośników wielkości paczki zapałek, równie "potężnie" i głośno i z dużym basem jak porządne kolumny domowe - ale tylko w Twojej głowie - po prostu mózg "dodaje" sobie bas tam gdzie spodziewa się go usłyszeć - bo odbiera te harmoniczne właśnie...
    Jak jest więc w Twojej kolumnie? No cóż... można się spodziewać wszystkiego po trochu...

• #10 03 Sie 2017 20:02
    dominik199818
    Poziom 3  

Adamcyn napisał:
    dominik199818 napisał:
    to są kolumny aktywne ale na prawdę coś za głośno grają

40 W to już niezły łomot.
    Możesz podłączyć wzmacniacz przez taki miernik?
    Będziemy wiedzieli więcej.

Gdzieś miałem taki miernik, poszukam i sprawdzę :)

Dodano po 1 [minuty]:

398216 Usunięty napisał:
    Po pierwsze to nie porównuj mocy w ten sposób. Moc kolumn może być podawana w różny sposób - np. w zgodzie z normą AES, sinus, DIN... Oraz kilku innych, mającej więcej wspólnego z marketingiem, niż użyteczna jednostką.
    Przykładowo chińskie wyroby poślednich marek stosują z lubością taką marketingową moc oznaczaną jako PMPO (W rozwinięciu skrótu - Power Music Peak Output czyli moc muzyczna w impulsie) Sekret w tym, że nikt nie podaje jak długi jest to impuls. Może być to np. 1/10ms - a i tak nie można nic z tego wywnioskować, bo ta "norma" podaje nie moc głośników/kolumny, ale... zasilacza i to w dodatku "obliczona" jest ona czysto teoretycznie...
    http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/3821-mocy-przybywaj-definicje-i-parametry-mocy
    Najważniejszym parametrem jest więc parametr, który jest określony w wielkościach fizycznych i który można obliczyć w ten sam sposób w każdych warunkach.
    Norma DIN np. (już nie stosowana raczej) określa moc głośnika jako wielkość dla której głośnik wysterowany taką mocą sygnałem sinusoidalnym w czasie 100 godzin nie zmieni swoich pozostałych parametrów ( ogólnie - nie ulegnie uszkodzeniu) i przy tym są określone warunki pomiaru i parametry kluczowe - zniekształcenia, pasmo itp, oraz fizycznie: nie zmienią się parametry takie jak trwałość elementów składowych głośnika.

Ad rem:
    W Twoim wypadku można mieć do czynienia albo z mocą 200W PMPO albo... z kolejnym parametrem równie ważnym, a istotniejszym w porównywaniu GŁOŚNOŚCI (bo to słyszysz i możesz ocenić nausznie) a mianowicie EFEKTYWNOŚCIĄ. Każdy głośnik (kolumna również) ma ten parametr określany w jednostce dB (decybel) - jest to jednostka logarytmiczna, a określana na podstawie pomiaru mikrofonem pomiarowym w komorze bezechowej przy podaniu na głośnik/kolumnę mocy 1W i pomiarze z odległości 1m od mikrofonu do głośnika w osi promieniowanie głośnika.
    Jak można wówczas porównać dwie kolumny o podanych parametrach dB bez ich podłączenia do wzmacniacza nawet? Prosto. Przykładowo:
    Jeśli kolumna/głośnik "A" ma podaną efektywność 90 dB i mocy 100W a druga kolumna/głośnik "B" ma 87 dB i moc 200W to możemy się spodziewać, że po podaniu na każdą z nich mocy powiedzmy 50W ta pierwsza zagra dwa razy głośniej od kolumny drugiej, z mniejszą o 3 dB efektywnością.
    Tak więc każde 3 dB to dwukrotny wzrost/spadek głośności (w przybliżeniu - w praktyce nieco mniej). Dobrej klasy głośniki "domowe" potrafią mieć 90-92dB efektywności, estradowe nawet 98 i więcej dB - dlatego też nawet 100W kolumna estradowa wygra głośnością ( i trwałością!) z domową kolumną o nawet 4 krotnie większej mocy, a dwie kolumny z których jedna ma 86dB a druga 92 dB nigdy nie zagrają tak samo głośno przy tej samej mocy do nich dostarczonej.
    Jeśli więc masz zamiar porównywać kolumny - musisz zadbać o to by każda z nich była wysterowana takim samym poziomem mocy (nic na "oko" to należy mierzyć!).
    No i na koniec tego przy długiego wywodu... Również ważne jest aby sygnał muzyczny był taki sam - bardzo często się zdarza, ze w kolumnie (a raczej wzmacniaczu) stosowane są różnego rodzaju sztuczki mające na celu oszukanie zmysłu słuchu - przykładowo obniżenie dolnej częstotliwości i jednocześnie podbicie basu w zakresie nieco wyższym od częstotliwości wyciętej daje wrażenie potężnego i głośnego basu...
    Jednym z takich tricków jest też specjalny sposób obróbki sygnału w niektórych (w większości współcześnie produkowanych) odbiornikach TV polegający na dodaniu do sygnału częstotliwości harmonicznych sygnału o najniższych częstotliwościach - taki TV gra, mimo głośników wielkości paczki zapałek, równie "potężnie" i głośno i z dużym basem jak porządne kolumny domowe - ale tylko w Twojej głowie - po prostu mózg "dodaje" sobie bas tam gdzie spodziewa się go usłyszeć - bo odbiera te harmoniczne właśnie...
    Jak jest więc w Twojej kolumnie? No cóż... można się spodziewać wszystkiego po trochu...

Dziękuję za pouczającą odpowiedź :)

• #11 04 Sie 2017 12:03
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Mam nadzieję, ze Cię nie wystraszyłem długością postu. Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na istotne "szczegóły" wpływające na ocenę głośności kolumny.
    Przy 40W mocy pobieranej z zasilacza Twój zestaw - i to zakładając najsprawniejsze rozwiązanie układowe (końcówka w klasie D i zasilanie z przetwornicy) - osiągnie co najwyżej 30W.
    Jest to kolumna w której konstruktorzy skupili się na efektownym wyglądzie i wrażeniu optycznym - więc bardzo możliwe, ze co prawda niskotonowe głośniki grają głośno (dwa głośniki w jednej obudowie potęgują wrażenie głośności), do tego sprawne głośniki tubowe - masz więc podbite już w samym układzie głośnikowym skraje pasma. Dołóż do tego korekcję barwy we wzmacniaczu i masz efekt o jaki chodziło - Dużo basu, dużo góry i... wycofany silnie środek - to wszystko wpływa dodatkowo na wrażenie głośnego grania (dźwięk wydaje się "pełny", dynamiczny). No i jeszcze jedno... 30W mocy wyjściowej wzmacniacza (ale mierzonej wiarygodnymi sposobami) to naprawdę sporo.

• #12 04 Sie 2017 19:16
    dominik199818
    Poziom 3  

Membrany dosyć spore i w miarę dobra jakość w dotyku, podobnie jest jeżeli chodzi o jakość.

• #13 07 Sie 2017 23:25
    DjMapet
    Poziom 42  

Wyrównaj korekcję do poziomu 0 dB, to zdziwisz się jak to słabo gra. Słabo, ale za to bez przesteru, czyli sporo czytelniej. :-)

Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme