Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn 3 głośniki 8 ohm

acinski 05 Sie 2017 14:49 654 3
  • #1 05 Sie 2017 14:49
    acinski
    Poziom 2  

Temat stary jak rzeka. Przeszukuję forum, ale nie mam obeznania, wiek robi swoje, a chciałbym wskrzesić stare jak świat kolumny.
    Chodzi o kolumny JVC 3 głośniki.
    1 Wysokotonowy przekątna miedzy wkrętami (większa) Ok 11cm
    1 Średniotonowy średnica miedzy wkrętami 12cm.
    1 niskotonowy średnica miedzy wkrętami 24cm
    Aktualnie wstawione są tam głośniki tonsila, ale trochę trzeszczą. Chciałbym wstawić do wnętrza wszystko nowe ze zwrotnicami włącznie czy czym tam jeszcze.
    Są tez regulacje wysokich tonów , ale nie podpięte. Nie wiem jeszcze czy coś tam za nimi jest.
    Pomóżcie bo od miesiąca się męczę szukając jak to złożyć i nic z tego nie wychodzi.
    Nie ma to być sprzęt audiofilski, a raczej coś co będzie po prostu w miarę czysto grało.
    Budowa kolumn 3 głośniki 8 ohm
    Niestety nie posiadają oznaczeń.
    Najbliżej im do tego modelu: JVC VS-5323
    Maskownice te same. Głośnik wysokotonowy bardzo możliwe, ze został wycięty i zastąpiony tym, co teraz widać na moim zdjęciu.

Przypadkiem znalazłem cos takiego.
    https://www.hifiengine.com/hfe_downloads/index.php?jvc/jvc_vs-5323.pdf
    Dostępne dla zalogowanych jak mniemam, ale zajęło mi to 3 min. Z tabletu niestety nie mam jak tego pobrać.

• #2 06 Sie 2017 11:23
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Ciężko Ci będzie naprawić te kolumny. O kupnie oryginalnych głośników pewnie niema co marzyć, a na innych to już nie to samo. Napisz dokładnie jakie tam i skąd włożyłeś tam głośniki. Widzę dwa GDM, czy mają one osobną komórę w kolumnie?

• #3 06 Sie 2017 15:19
    acinski
    Poziom 2  

Niestety nie ja to składałem. Kupiłem je takie za grosze bo podeszły mi optycznie.
    Wnętrze puste. Pudło waży ok 10kg.
    Tak jak pisałem. Uszy mam uszkodzone więc dźwięk ma po prostu być w miarę dobry. Ot po prostu trochę wysokich i jakiś fajny bas. Słucham cicho więc te niskotonowe nawet fajnie słychać teraz. Może ktoś coś poradzi na stx np. Teraz są tam jakieś byle kondensatory i w każdym inna cewka.
    Ktoś wpiął w ogóle w otwór drugi sredniotonowy szeregowo.

• #4 06 Sie 2017 22:04
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Wysoko tonowy gra? Jeśli średniaki nie mają osobnej komory i do tego otwarte kosze to będą wypychane przez ruchy membrany niskotonowca objawia się to właśnie różnymi trzaskami.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme