Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do salonu pod PS4, odległość od kanapy 4,8m.

Kajzre 07 Sie 2017 16:44 762 11
  • #1 07 Sie 2017 16:44
    Kajzre
    Poziom 2  

Witam, proszę o pomoc w wyborze. Zależy mi przede wszystkim na dobraniu odpowiedniej przekątnej do takiej odległości (czy może lepiej nie upierać się o ścianę i postawić gdzieś na stoliku metr przed kanapą?) i na niskim input lag (TV przede wszystkim pod granie na PS4).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m^2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,8m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? przeważnie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? chciałem powiesić, ale może równie dobrze stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna wzdł. ściany porostopadłej do TV, dobre rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? bez różnicy
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? być może NC+
    10 .Jakie urządzenia? PS4
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 6h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? mecz ok. 2h
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? mecze, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 30-50%
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? brak
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? bardzo rzadko
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? rzadko

• Pomocny post
    #2 07 Sie 2017 16:54
    Ludwik XVI
    Poziom 28  

Przy prawie 5m absolutne kinimum to 65 cali. Choc tak czy tak szczegółow obrazu nie zobaczysz.
    3 tys pln to za mało pieniedzy na 65 calowy telewizor. Brakuje jakies 1,5k pln do najtanszych, sensownych modeli.

W twoim budzecie do głowy przychodzi mi tylko 60 calowy to Samsung 60J6240 - poszukaj jaki ma input lag, bo nie pamietam.
    Kosztuje ponizej 3 tys pln.

• Pomocny post
    #3 07 Sie 2017 17:50
    Fallen89
    Poziom 10  

Ludwik XVI napisał:
    Przy prawie 5m absolutne kinimum to 65 cali. Choc tak czy tak szczegółow obrazu nie zobaczysz.
    3 tys pln to za mało pieniedzy na 65 calowy telewizor. Brakuje jakies 1,5k pln do najtanszych, sensownych modeli.

W twoim budzecie do głowy przychodzi mi tylko 60 calowy to Samsung 60J6240 - poszukaj jaki ma input lag, bo nie pamietam.
    Kosztuje ponizej 3 tys pln.

To prawda, a w przypadku grania te 5m odległości i mało cali będą przeszkadzać jeszcze bardziej - słaba widoczność wbudowanych w grze napisów, interfejsu, detali (np. wszelakie znajdźki).

Dotychczas tak z 5m też grałeś czy przesiadasz się z monitora biurkowego na TV? Bo nie da się ukryć, że do tych 5m odległości to tak naprawdę minimum 65" jak nic by było potrzebne.

• #4 07 Sie 2017 20:45
    Kajzre
    Poziom 2  

Fallen89 napisał:
    Dotychczas tak z 5m też grałeś czy przesiadasz się z monitora biurkowego na TV? Bo nie da się ukryć, że do tych 5m odległości to tak naprawdę minimum 65" jak nic by było potrzebne.

Dotychczas tylko biurko, salon w nowym mieszkaniu po prostu ma taki układ, że zostaje mi albo ściana oddalona 4,8m od kanapy albo na stoliku zaraz przed kanapą, więc w sumie to i 32" by pewnie zdał egzamin. Obadam jeszcze tego Samsunga, dzięki za pomoc.

• Pomocny post
    #5 08 Sie 2017 15:03
    groszekoki
    Poziom 9  

Miałem podobny dylemat, chociaż odległość bliższa bo ok 4m.
    Kupiłem Samsunga 60J6240 w miniony czwartek za niecałe 3100zł w Media Markt + 360 zł gwarancja Plus(warto).
    Input laga nie zaobserwowałem, aczkolwiek trzeba wyłączyć wspomagacze i skalibrować obraz do gier a, że gram w miarę dynamiczne gry, to mogę polecić ten TV.
    Z odległości 3-4m obraz żyleta :) wszystko śmiga miło i przyjemnie.

• Pomocny post
    #6 11 Sie 2017 14:13
    Rognor
    Poziom 20  

Kajzre napisał:
    odpowiedniej przekątnej do takiej odległości (czy może lepiej nie upierać się o ścianę i postawić gdzieś na stoliku metr przed kanapą?)
    Oczywiście, że lepiej!

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
    Dla twojej odległości zalecane jest 114 cali dla 1080p i 228 cali dla 4K.

To nie są wartości wyssane z palca! Są realne, tyle trzeba by średnie oko widziało WSZYSTKIE szczegóły. Jak widzisz wartości są proporcjonalne czyli z 2 razy mniejszej odległość 2 razy mniej cali.

Zatem sprawdź DOŚWIADCZALNIE (na swoim monitorze i może większym TV). Np. dla mnie optymalne było 90 cm dla monitora 24 cali (inaczej miałem problem z szybkim czytaniem liter 1080p), dla średniego oka jest to 101 cm. I to się potwierdza na większych ekranach: dla 32 cali TV SD oglądam z 2,5 m, zaś gram z 1,5 m (czasem 1,2 m), zaś 42 cale to już było zbyt dużo by objąć ekran wzrokiem. Tak więc 60 cali z 4,8 m nada się do SD (i często 720p), wątpię byś dał radę czytać literki (np. w grze Hitman).

• #7 14 Sie 2017 10:31
    Mariano11
    Poziom 26  

55 cali z ambilightm - będzie taniej, a obraz wizualnie bedzie większy :)

• #8 14 Sie 2017 13:17
    Kajzre
    Poziom 2  

Rognor napisał:
    Kajzre napisał:
    odpowiedniej przekątnej do takiej odległości (czy może lepiej nie upierać się o ścianę i postawić gdzieś na stoliku metr przed kanapą?)
    Oczywiście, że lepiej!

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
    Dla twojej odległości zalecane jest 114 cali dla 1080p i 228 cali dla 4K.

To nie są wartości wyssane z palca! Są realne, tyle trzeba by średnie oko widziało WSZYSTKIE szczegóły. Jak widzisz wartości są proporcjonalne czyli z 2 razy mniejszej odległość 2 razy mniej cali.

Zatem sprawdź DOŚWIADCZALNIE (na swoim monitorze i może większym TV). Np. dla mnie optymalne było 90 cm dla monitora 24 cali (inaczej miałem problem z szybkim czytaniem liter 1080p), dla średniego oka jest to 101 cm. I to się potwierdza na większych ekranach: dla 32 cali TV SD oglądam z 2,5 m, zaś gram z 1,5 m (czasem 1,2 m), zaś 42 cale to już było zbyt dużo by objąć ekran wzrokiem. Tak więc 60 cali z 4,8 m nada się do SD (i często 720p), wątpię byś dał radę czytać literki (np. w grze Hitman).

Postanowiłem pożyczyć od kolegi 32" i sprawdzić go na stoliku w odległości 1,5-2m od kanapy i wtedy ew. zdecyduję czy wystarczy taki czy jednak większy. Przy okazji - co sądzicie o Samsungu E32J5200?

• #10 28 Sie 2017 19:49
    Mariano11
    Poziom 26  

To w końcu 32 czy 55 cali, bo różnica jest spora :D

• #11 30 Sie 2017 16:16
    Kajzre
    Poziom 2  

Mariano11 napisał:
    To w końcu 32 czy 55 cali, bo różnica jest spora :D

Życie zweryfikowało :D Wcześniejsze wpisy w tym poście utwierdziły mnie w przekonaniu, że nawet 60" może być za mało, więc postanowiłem postawić TV w innym miejscu.

• #12 30 Sie 2017 21:32
    Mariano11
    Poziom 26  

Więc telewizor bedzie potrzebny czy nie :)?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme