Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolorowa drukarka do sporadycznego drukowania

Stefan_2000 08 Sie 2017 21:31 714 6
  • #1 08 Sie 2017 21:31
    Stefan_2000
    Poziom 17  

Hejka,
    szukam drukarki:
    - do domu
    - kolorowa
    - atramentowa
    - częściej w czerni, sporadycznie w kolorze, sporadycznie zdjęcia
    - sporadycznie używana

Problem polega na tym, że o ile w czerni drukuję coś powiedzmy raz na tydzień, tak w kolorze dużo rzadziej i aktualnie przy próbie wydrukowania czegoś w kolorze zawsze jest walka, czyszczenie kartridża itd.
    Mam nieprzyjemne wrażenie, że mam dwie opcje:
    - dodać do schedulera drukowanie w kolorze raz na tydzień (albo czyszczenie głowic) i wtedy po pół roku jak faktycznie będę coś chciał kolorowego wydrukować to się dowiem, że skończył mi się tusz
    - nie robić nic i jak chcę coś wydrukować w kolorze to wkładać nowy kartridż.

Czy da się lepiej? Moje aktualnie doświadczenia dotyczą drukarki HP F2280, ale może współczesne drukarki nie mają tego problemu. Nie mam problemów z wydaniem trochę więcej pieniędzy na drukarkę, tylko chciałbym nie musieć za każdym razem walczyć ze złośliwą materią.

pozdrówki,
    sw

• #2 08 Sie 2017 21:40
    goldi74
    Poziom 43  

A może kolorowy laser? Tu przy sporadycznym drukowaniu nie wystąpi nigdy problem, że coś się nie chce wydrukować tak jak trzeba. Oczywiście jakość druku zdjęć będzie gorsza niż w atramentówce, ale coś za coś.

• #3 08 Sie 2017 21:51
    ksu72
    Poziom 11  

Ja używam do drukowania canon'a MG3051 wczreśniej MP210 (tusze droższe ale niezawodne jeśli używamy oryginałów; przez ponad 10 lat sie nie zawiodłem (wg mne to japońskie mercedesy). Ja osobiście polecam Canon.

• #4 08 Sie 2017 22:45
    vodiczka
    Poziom 42  

ksu72 napisał:
    Ja osobiście polecam Canon.
    Popieram. mam starego Canona MP190, druk raz na poł roku to żaden problem, nieważne kolor czy cz-b ale te ceny kartridży :!: :cry:

• #5 09 Sie 2017 07:16
    Sztandar18
    Poziom 23  

Mam od 2 lat HP DeskJet 3635, w kolorze drukuje z raz na pół roku, w czerni raz na miesiąc. Nic mi nie zasycha.

• #6 09 Sie 2017 08:54
    kacha36
    Poziom 23  

Witam.
    To może ja tez dorzucę mój typ. Kupiłam kilkanaście miesięcy temu Canon`a MG5750. Używam drukarki do drukowania kilku faktur raz w miesiącu - w kolorze i czarno-białe. Nie mam czyszczenia w tym czasie, po prostu włączam do sieci i działa. W stosunku do mojej starej laserówki ma piękny wydruk. Nic nie zasycha, oczywiście oryginalne pojemniki w tuszem kończą się , drukarka "drze się" o wymianę na nowe, ale ciągle drukuje.
    Pozdrawiam.
    Kaśka.

• #7 09 Sie 2017 22:12
    Stefan_2000
    Poziom 17  

Laserowa byłaby najlepsza, ale nawet drogie modele nie będą w stanie przyzwoitych zdjęć wydrukować.

Canon PIXMA MG3051 ~200 PLN, atrament pigmentowy

Canon PIXMA MP210 cena nieznana, atrament pigmentowy

Canon PIXMA MP190 cena nieznana, głowica w kartridżu, chyba atrament pigmentowy

HP Deskjet Ink Advantage 3635 ~230 PLN, chyba atrament pigmentowy, ale nie jestem przekonany

Canon Pixma MG5750 ~290 PLN, atrament nie wiem jaki

HP Deskjet F2280 ~180 PLN, atrament barwnikowy

Nie jestem pewien podziału pigmentowy czy barwnikowy, miejscami wujek google nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć. Czy w takim razie mogę wyciągnąć wniosek, że pigmentowy atrament lepiej się sprawdza przy sporadycznym drukowaniu?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME