Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Guma na metal - co to za materiał ?

Pryki 09 Sie 2017 11:43 384 5
  • #1 09 Sie 2017 11:43
    Pryki
    Poziom 2  

Witam serdecznie!
    Potrzebuję pokryć elementy metalowe gumą, w sposób jaki jest przedstawiony na załączonych zdjęciach, tylko problem w tym, że nie wiem co to za materiał i jaka jest technologia jego nakładania. Powierzchnia tego materiału jest lekko chropowata, a na końcu widać tak jak by "kropelkę" od ociekającego tworzywa.
    Czy ktoś wie czy to jest do wykonania w warunkach przydomowych :D ?
    Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego materiału i sposobu jego aplikacji na metal.
    Pozdrawiam!
    Guma na metal - co to za materiał ? Guma na metal - co to za materiał ?

• #2 09 Sie 2017 12:22
    goldi74
    Poziom 43  

Nie wiem co to dokładnie za materiał ale nakładany jest poprzez zanurzenie w płynnym tworzywie, stąd ta niby kropelka na końcu powstająca przy ociekaniu nadmiaru tworzywa. W jakimś programie na Discovery kiedyś to widziałem. ;)

• #3 09 Sie 2017 12:25
    Tommy82
    Poziom 39  

To pierwsze wygląda jak gąbka.
    Drugie powstaje poprzez zatopienie w płynnej gumie najprawdopodobniej, na moich kleszczykach na dole widać ślady kropel tej gumy tak jak by wisiała i to sciekało.
    Inny sposób to zapewne wtryskarka.

• #4 09 Sie 2017 12:47
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Nałożone i przyklejone kondoniki .

Dodano po 1 [minuty]:

Jakbyś przecioł to pod czarnym jest warstwa czerwonego na całej długości.

• #5 09 Sie 2017 13:43
    Pryki
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedz. Z tego co, się zorientowałem to po zanurzeniu w płynnej gumie, powierzchnia powinna być gładka chyba, że było zanurzane w jakimś innym tworzywie niż guma, własnie muszę się dowiedzieć co to może być, może jakiś kauczuk czy coś. Co do wtryskarki to chyba powinno być widać linie podziału z formy, chyba ze jakaś metoda bez formy. Nad kondonikami się nie zastanawiałem jeszcze może to i to, tylko jak je zrobić. Ta kropelka to najprędzej własnie na jakąś metodę zanurzeniową wskazuje.

• #6 09 Sie 2017 13:53
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

E , zedrzyj kondoma to zobaczysz jak to jest zrobione.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme