Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xplained Mini ATmega328p - debugowanie. Dlaczego delaye trwaja tak dlugo?

Jakub17 10 Sie 2017 21:48 201 0
  • #1 10 Sie 2017 21:48
    Jakub17
    Poziom 6  

Witam.

Debuguje program sprzętowym debuggerem wbudowanym w płytkę Xplained Mini. Opoznienia delay kilkumilisekundowe trwają w nieskończoność nawet gdy debuguje program sprzętowym debugerem. W przypadku symulacji wiem, że tak się wydłużają te opóźnienia ale myślałem że w sprzętowym debugerze będą w czasie rzeczywistym...
    Mam zdefiniowany symbol w projekcie F_CPU=16000000UL chociaż w trakcie debuggowanie po prawej stronie tam gdzie jest spis rejestrów przy "Frequency" jest puste pole, przygaszone jakby na szaro. W symulatorze jest tam zawsze 1MHz. Czy może tu leży przyczyna?

Testowałem to na zwykłym programie zapalającym i gaszącym diodę żółtą wbudowaną w płytkę i podłączoną do portu PB5:
    W miejscu _delay_ms(1000) naciskam F11 (Step Into), w lewym dolnym rogu cały czas wyświetla się napis "Running" a zielona dioda miga cały czas, co oznacza że wykonywanie instrukcji w dalszym ciągu trwa.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Xplained Mini ATmega328p - debugowanie. Dlaczego delaye trwaja tak dlugo? Xplained Mini ATmega328p - debugowanie. Dlaczego delaye trwaja tak dlugo?

Dodano po 9 [godziny] 12 [minuty]:

Nikt nie wie dlaczego tak się dzieje? Sterowniki do płytki przeinstalowałem, działają poprawnie ale problem nadal występuje.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME