Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników 2x8'' na jeden 10 lub 12'' w akustycznym wzmacniaczu.

Kosmoma 12 Sie 2017 17:04 180 3
  • #1 12 Sie 2017 17:04
    Kosmoma
    Poziom 6  

Witam. Dane:
    - Marshall AS50D (wzmacniacz akustyczny)
    - modyfikacja dotychczasowa: wyjęta ściana tylna (open back) dla lepszego rozchodzenia się dźwięku wokół oraz dla zlikwidowania dudnienia.

Co chcę zrobić:
    - wymienić głośniki 2x8", po 8ohm każdy, na 1x10 lub 1x12" 4 ohm 50-70wat RMS (50wat rms jest na wyjściu). Po drobnych modyfikacjach 1x12 wejdzie (1x10 bez modyfikacji). Odłączyć tweeter (nawet teraz bez wymiany głośników).

Czy to ma sens? Chcę zrobić z niego bardziej gitarowe combo, parametry samego wzmacniacza mi odpowiadają (jednocześnie grające dwa kanały z osobna korekcją i inne), tylko cały układ jest dla mnie zbyt.. Hi-Fi. Ma to obsługiwać skrzypce elektryczne a do tego wysokie tony są bardzo nie na miejscu.
    Polećcie jakiś głośnik 10-12" 4ohm 50-70wat, najlepiej tak pod 70 bardziej, Celestion, Eminence, Jensen, coś na czyste brzmienie, nisko i średnio tonowego, na pewno nie do przesterowywania bo to nie lampa i od tego mam kostki w pedalboardzie, im mniejsza waga tym lepiej, takie "brytyjskie" to ma być bardziej i lekkie (jak taki 1x10 będzie ważyć mniej niz moje 2x8 to super). Mało tego jest na rynku z 4ohm.

• #3 12 Sie 2017 19:11
    DjMapet
    Poziom 42  

To piec typowo akustyczny i trudno będzie ukręcić na nim jakieś bardziej agresywne brzmienie, więc myślę, iż nie warto ingerować w jego konstrukcję, bo może to nie przynieść pożądanego efektu.
    Można by spróbować z zewnętrznym, wielopasmowym korektorem barwy, jakimś procesorem gitarowym, lub udać się do większego dystrybutora i przetestować kilka pieców gitarowych.
    Tweter możesz odłączyć, nic się nie stanie.
    1x10" nie ma sensu a odpowiedni 12" przetwornik, może okazać się nieopłacalny. :(
    Przypuszczam iż to czego oczekujesz, wydobędziesz z pieca na minimum 2x12". :-)

Zmienisz co chwilę temat wątku, tak że nie wiadomo na co odpowiadać? :-)

Pozdrawiam.

• #4 16 Sie 2017 20:53
    Kosmoma
    Poziom 6  

Panowie a jak to jest w końcu, można podpiąć 4ohm wzmacniacz do 8ohm głośnika? Bo chciałbym sprawdzić w sklepie, zrobić sobie wyjście na paczkę z mojego wzmacniacza i podłączyć do jakiejś kolumny 1x12 8ohm. Podpiąłbym do 4ohm ale takich nie ma. Tzn ogólnie oczywiście są ale nie u nas w sklepie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME