Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Przedłużenie kabla antenowego satelitarnego

Dukerss 12 Sie 2017 20:38 627 17
  • #1 12 Sie 2017 20:38
    Dukerss
    Poziom 3  

Witam posiadam antenę satelitarna
    Z ściany wychodzą trzy kable ( załączone zdj )
    Chciałbym przedłużyć kabel/kable nawet nie wiem od czego są o około 1,5 m gdzie będzie stał TV

Co potrzebuje i jak to zrobić ewentualnie który kabel czy wszystkie trzy

Czy potrzebne rzeczy kupie w castoramie / leroy?

Jestem zielony w tych tematach

Ps edit
    W sumie to idą cztery kable Oo

Dwa w których jest pełno małych kabelków i dwa w których idą pojedyncze bodajże miedziowe kable ( takie wystające igły ) nie mam pojęcia od czego to i czemu to tak jest

• #2 12 Sie 2017 20:51
    Ture11
    Poziom 33  

Żaden z tych przewodów nie wygląda na koncentryczny, wszystkie są raczej od sieci ETHERNET i mają pewnie końce w innych pokojach - tu (gdzie jest wykonane zdjęcie) prawdopodobnie stał switch lub router.

• #4 12 Sie 2017 20:51
    Ture11
    Poziom 33  

Ew. pokaż lepsze zdjęcie tych kabli, które mają "takie wystające igły".

• #6 12 Sie 2017 20:59
    brofran
    Poziom 35  

Ture11 napisał:
    Żaden z tych przewodów nie wygląda na koncentryczny
    Nie wiem jak ty patrzysz, ale wszystkie 3 szt to koncentryki . Tak jak koledzy podpowiadali , najlepiej połaczyć to złączkami typu "beczka' .

• #8 12 Sie 2017 22:05
    Dukerss
    Poziom 3  

Po dwie sztuki, jednej nie widac bo wyglada tak samo jak ta jedna co jest na zdjeciu.

Czyli z tego co rozumiem te dwa z tymi "bolcami" połączyć beczka czy jakoś tak w jeden kabel tak?
    Jak powiem w sklepie to na pewno mnie nakieruja ale nie chce tez być zielony w tym, a Wiec prosiłbym o jakieś wyjaśnienie co kupić żeby nie jeździć i wymieniać

Kolega który niby się zna niby nie nie wiem powiedział ze dwa to od anteny a następne dwa w których jest 10 szt malutkich kolorowych kabli to internet ale tutaj internetu nie ma na kablu a Wiec obstawia ze to od telefonu stacjonarnego kable.

Czyli dwa to od anteny - dlaczego dwa moje pytanie? I jak te dwa w jeden polaczyc?
    Kolega powiedział ze mam podobno podpiąć jeden i spróbować jak nie działa to drugi - taki sposób jest dobry? Czy trzeba od razu połączyć jakimś łącznikiem dwa kable z którego pójdzie jeden do TV? Na prawdę się nie znam, a antena jest na bank wbudowana w dach. Dziekuje bardzo za pomoc

Ps prosiłbym o napisanie również jaki kabel mam kupić ponieważ od miejsca gdzie kończą się kable brakuje mi do tv 1,5 metra, a Wiec muszę to jakoś połączyć ( chyba w jeden ) i podłączyć kabel gdzieś 1,5 metrowy który wejdzie do TV

• Pomocny post
    #10 12 Sie 2017 22:35
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Dukerss napisał:
    Taka beczkę kupić jak na zdjeciu?

To nie beczka - to trójnik. Takich nie stosujemy w instalacjach antenowych.

Dukerss napisał:
    Co potrzebuje i jak to zrobić ewentualnie który kabel czy wszystkie trzy

Musisz przedłużyć kabel który prowadzi do anteny satelitarnej.

Potrzebujesz "beczki" i dwu F-connectorów (w zasadzie trzech bo koniec kabla od strony dekodera też wymaga założenia konektora.

Beczka:
    - Przedłużenie kabla antenowego satelitarnego

• Pomocny post
    #11 13 Sie 2017 10:39
    LeDy
    Poziom 43  

Tak to ma być zrobione
    - Przedłużenie kabla antenowego satelitarnego - Przedłużenie kabla antenowego satelitarnego - Przedłużenie kabla antenowego satelitarnego - Przedłużenie kabla antenowego satelitarnego

• #13 13 Sie 2017 21:44
    Dukerss
    Poziom 3  

Jest to budynek w teorii nowy, jest to drugi dom który na dole sluzy jako garaż, a góra była zrobiona z 10 lat do tylu. Teraz tutaj się wprowadziłem z drugiego domu, kable wystawiają z ściany. Tata powiedział ze jest antena wbudowana w dach, a te dwa inne kable są od telefonu stacjonarnego.

Teraz mam pytanie. Otóż mam te dwa kable koncentryczne ( telewizyjne od anteny) które wychodzą z ściany z tymi bolcami. Żeby to przedłużyć który kabel mam przedłużać? Ponieważ do dekodera idzie tylko jeden, a nie dwa. Tutaj moje pytanie czy mam jakaś złączka kupić i połączyć te dwa w jeden po czym przedłużyć czy wsiąść obojętnie który i go przedłużyć tak jak Państwo radzą? Na zdjeciu również widza Państwo dwa takie kable z bolcami stad moje pytanie który ma być przedłużony żeby był sygnał z anteny?

Jak polaczyc co robić żeby przedłużyć wiem. Tylko tak jak wyżej nie wiem który z tych dwoch kabli przedłużyć ? Tak żeby wszystko śmigało.

Jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc

• #14 13 Sie 2017 21:52
    goldi74
    Poziom 43  

Dukerss napisał:
    Tylko tak jak wyżej nie wiem który z tych dwoch kabli przedłużyć ?

Myślę, że tutaj na forum też nikt tego nie wie. Przedłuż jeden z nich i sprawdź czy działa. Jeżeli nie, to przedłuż drugi i sprawdź ponownie. Na pewno nie łącz tych kabli ze sobą bo nie wiadomo co z tego wyniknie.

• #15 13 Sie 2017 21:57
    rafcio_21
    Poziom 24  

Sprawdź też co to za antena . Jaki posiadasz dekoder dvbt czy satelitarny . Najlepiej było by zmierzyć przejście od anteny i będziesz wiedział który podłączyć.

• #17 14 Sie 2017 08:33
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Dukerss napisał:
    Witam posiadam antenę satelitarna

Dukerss napisał:
    Tata powiedział ze jest antena wbudowana w dach

Mnie tata też opowiadał bajki jak mały byłem ;)
    Zajrzyj waść na poddasze bo o ile w antenę TV analogowej lub DVB-T "wbudowaną w dach" (czytaj umieszczoną na poddaszu, po dachem pokrytym nieprzewodzącym materiałem) uwierzę, to w satelitarną już nie.

• #18 14 Sie 2017 11:55
    Dukerss
    Poziom 3  

Już wszystko hula, ostatecznie przyjechał znajomy ojca. Dziekuje za pomoc i fatygę.

Z tego co powiedział zrobił wszystko elegancko chodzi, a antena jest pod dachem satelitarna. Na poddasze nie wejdziesz ponieważ wszystko z drzewa i trzeba by było deski ściągać - za dużo roboty jak wystarczyło przedłużyć ten kabel. Bez problemowo sobie poradził,

Dziekuje za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME