Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka najlepsza karta graficzna do 100 zł? Radeon HD5770 czy może coś innego ? :D

ThePirateArr 12 Sie 2017 22:46 360 17
  • #1 12 Sie 2017 22:46
    ThePirateArr
    Poziom 3  

Witam. Z racji że karta graficzna (je**na, za przeproszeniem, miała 2 dni) się zjarała potrzebuję nowej. Miałem Radeon'a HD5770. Zapłaciłem za niego 110 zł z wysyłką (mniej więcej każdy HD5770 tyle kosztuje), przy grach, które jakimś cudem udało mi się odpalić było świetnie, o prostu gamer dream :D (miałem Nvidia GeForce9400 GT, w Arma 3, którą na chwilę udało mi się odpalić, miałem na nowej karcie ponad 150 FPS’ów na FullHD, przy czym na starej grafice miałem jakieś 20 na 640x480 XD), i mógłbym po zwrocie gotówki za niego kupić kolejnego Radeona HD5770, ale podobno te moje problemy to jest znany problem tej serii i ogólnie radeonów, więc jakoś, jak przy kolegach i przed fanboyami broniłem radeonów, to teraz jakoś się do nich zraziłem. Nie mam do nich już zaufanie, więc tu pytanie.
    Kupować inną kartę ? (proszę polecić jakąś w okolicach 100 zł) czy próbować znowu z HD5770? Bo to chyba najlepszy wybór, a te 150 fpsów bardzo mi odpowiada tylko jak napisałem, boję się.
    Moja specyfikacja:
    Procek Core 2 Duo E8400
    4 GB RAM
    Zasialcz Seasonic SS-380GB 380W (Z polecanych, podobno zasilacz bardzo dobry wymieniany razem z kartą graficzną)
    Dzięki!

• #3 12 Sie 2017 23:09
    ThePirateArr
    Poziom 3  

MiernikZKauflanda napisał:
    Jaka płyta główna? W jakie gry chcesz grać i ile FPS chcesz mieć?

Moja płyta główna to Asus P5KPL -AM IN/ROEM/SI
    A wyniki chcę mieć jak najlepsze w tej cenie, ale nie ukrywam, że głównie kupiłem dla nowych gier od Telltale tzn. The Walking Dead A New Frontier i Batmana.
    Przez 2 lata zbierałem się do zmiany grafiki, a do zmiany przyczyniła się jedna gierka :D Magia Fanbojstwa :D

• #4 13 Sie 2017 00:45
    MiernikZKauflanda
    Poziom 14  

Jeżeli uda Ci się drugi raz upolować ów Radeona za tak niską cenę (która mogła być poniekąd przyczyną awarii) (w sklepie chcą za nowego 4 razy tyle) to może być. Zakładam, że chcesz kupić kartę używaną, za 100zł nic nowego w tej kategorii wydajnościowej nie kupisz.

Cytat:
    Przez 2 lata zbierałem się do zmiany grafiki

Chłopie, przez dwa lata to byś zdążył odłożyć hajs na GTX-a 1070 :D a ty chcesz z ogłoszeń używki brać.

• #6 13 Sie 2017 06:23
    r103
    Poziom 19  

Autorze wątku - w tym wątku linkowanym powyżej piszesz że byłeś z tą kartą 4x w serwisie /od montażu (?)poczynając na jakichś tam udoskonalaniach kończąc/ - za darmo to robili ? - pewnie byś kupił za to kartę z 5 lat młodszą i prawdopodobnie mniej zajechaną np jakąś GTX750

• #7 13 Sie 2017 09:26
    enhanced
    Poziom 30  

KOCUREK1970 napisał:
    @ThePirateArr
    Widzę, że nie dotarło do Ciebie
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3367656.html#16637881
    A post 4 wyjaśnia Ci wszystko z tamtego tematu.

Proszę nie rób ludzie w balona - doczytaj co ile może brać (orientacyjnie nawet) a nie rozprzestrzeniaj bzdur. Dojdziemy zaraz że 600W na 12V linii trzeba mieć do 8400 i 5770 - który pewnie zjada niecałe 200W razem z podzespołami (tak strzelam +-)

Co do głównego wątku to raczej 100zł to żadna kwota na kartę która nadaje się do grania. Tym bardziej nowszą/pewniejszą - też miałem 5770 i też dośc szybko padła, teraz mam 7750/7770 (nie kojarze bo nie ja używam).

Pewnie skoro możesz brać to bierz ponownie 5770 skoro ci zwrócili kasę za niego.

• #8 13 Sie 2017 12:21
    ThePirateArr
    Poziom 3  

r103 napisał:
    Autorze wątku - w tym wątku linkowanym powyżej piszesz że byłeś z tą kartą 4x w serwisie /od montażu (?)poczynając na jakichś tam udoskonalaniach kończąc/ - za darmo to robili ? - pewnie byś kupił za to kartę z 5 lat młodszą i prawdopodobnie mniej zajechaną np jakąś GTX750

Nie. Proszę przeczytać jeszcze raz. Z komputerem byłem, nie z kartą. Karta miała jakieś 2 dni :V

Dodano po 54 [sekundy]:

MiernikZKauflanda napisał:
    Jeżeli uda Ci się drugi raz upolować ów Radeona za tak niską cenę (która mogła być poniekąd przyczyną awarii) (w sklepie chcą za nowego 4 razy tyle) to może być. Zakładam, że chcesz kupić kartę używaną, za 100zł nic nowego w tej kategorii wydajnościowej nie kupisz.

Cytat:
    Przez 2 lata zbierałem się do zmiany grafiki

Chłopie, przez dwa lata to byś zdążył odłożyć hajs na GTX-a 1070 :D a ty chcesz z ogłoszeń używki brać.

Niestety mam PlayStation i co nieco na gierki poszło xd

• #9 13 Sie 2017 14:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

enhanced napisał:
    Proszę nie rób ludzie w balona - doczytaj co ile może brać (orientacyjnie nawet) a nie rozprzestrzeniaj bzdur

Nie żadne bzdury - tylko można to sobie w necie znaleźć - i są to wartości podczas GRANIA.
    enhanced napisał:
    zjada niecałe 200W razem z podzespołam

Tyle to to bierze kiedy nic prawie nie robi - proszę poczytać o minimalnym TDP każdego komponentu, a dopiero potem swoje rewelacje wypisywać.

• #10 13 Sie 2017 15:10
    badboy84
    Poziom 35  

HD5770 105W, E8400 65W jak by nie liczyć więcej jak 170W nie wyjdzie, plus minus 50W reszta podzespołów więc mamy 220W. Znowu ktoś tu chyba ma jakieś kompleksy pisząc takie rzeczy.

• #11 13 Sie 2017 15:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

badboy84 napisał:
    HD5770 105W, E8400 65W jak by nie liczyć więcej jak 170W nie wyjdzie, plus minus 50W reszta podzespołów więc mamy 220W. Znowu ktoś tu chyba ma jakieś kompleksy pisząc takie rzeczy.

To są wartości ŚREDNIE, ale nie podczas grania (a chyba w takim celu Autor to wymienia)
    Co do karty graficznej:
    http://www.guru3d.com/articles-pages/radeon-hd-5770-review,11.html
    Co do procesora:
    http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=2394&page=2

• #12 13 Sie 2017 16:42
    enhanced
    Poziom 30  

Bzdury bzdury bzdury - doczytaj co sam wstawiasz i jakie tam rzeczy są w zestawie. Kompletnie źle porównujesz.

E8600 (nie kręcony) + 5770 + 4GB + 2xHDD miałem lekko na starym 350W HuntKey mającym nie za dużo na linii 12V.

• #13 13 Sie 2017 17:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

enhanced napisał:
    Bzdury bzdury bzdury - doczytaj co sam wstawiasz i jakie tam rzeczy są w zestawie. Kompletnie źle porównujesz.

Recommended Power Supply

So here's my power supply recommendation:

Radeon HD 5770 (single GPU)
    •The card requires you to have a 500 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 40 Amps available on the +12 volts rails.
    A to są komponenty z artykułu w miarę nowe, więc mniej prądożerne, niż to co Autor posiada.

• #14 13 Sie 2017 17:14
    enhanced
    Poziom 30  

Jejciu - nie brnij dalej bez znajomośći. I7 1gen kręcony to nie dual core poprzedniej generacji. Tak samo quad 9xxx nie jest przecież dual corem.

Te polecane zasilacze które zacytowałeś to są dobre jak ktoś złomiane zasilacze kupuje - te z czarnej listy, wtedy faktycznie zamiast minimalnego 300/350W (nowego który ma 12V w zasadzie taką samą jak cała moc zasilacza) trzeba brać 50/100% mocniejszego żeby ten padakowy zasilacz nie padł i jakoś to chodzilo w wielkim zapasie.

• #15 13 Sie 2017 17:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

enhanced napisał:
    Jejciu - nie brnij dalej bez znajomośći

Ja nie brnę bo to nie mój sprzęt i moja kasa.
    Wskazałem linki, wskazałem rekomendacje - reszta wola Autora.
    Nie zamierzam się przerzucać więcej czymkolwiek - bo klasa zasilacza, skoro jego moc i tak może być zbyt mała nie ma tu nic do tego.
    No i nie można pominąć, że Autor się zastanawia, czy kupić taką sama kartę czy może już coś innego - ale nie wspomina, że będą to nowe układy, gdzie starano się zminimalizować zużycie prądu.
    Więc w jego przypadku z taką mocą zasilacza bym uważał.
    Autor wspomina w innym wątku o posiadanym zasilaczu "Zasilacz Seasonic 380w"
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16637544#16637544
    I nic więcej o tym zasilaczu nie wspomina.
    Tu masz stronę AMD, która sugeruje, jakie zasilacze winno się stosować z ich produktami - teraz proszę sobie poszukać Seasonica o mocy 380W w tym zestawieniu:
    http://support.amd.com/en-us/recommended/power-supplies#k=

• #16 13 Sie 2017 18:04
    r103
    Poziom 19  

[quote="KOCUREK1970"]

napisał:

8-O 8-O 8-O :roll: :D

• #17 13 Sie 2017 18:15
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Do Autora
    A podłączyłeś w ogóle dodatkową wtyczkę 6 pin do zasilenia tej karty?

• #18 13 Sie 2017 20:55
    ThePirateArr
    Poziom 3  

KOCUREK1970 napisał:
    Do Autora
    A podłączyłeś w ogóle dodatkową wtyczkę 6 pin do zasilenia tej karty?

Tak, z resztą jakbym nie podłączył to by chyba nie działało :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME