Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszenie Altus 200 - zostałem oszukany?

kos-x 13 Sie 2017 02:55 432 14
  • #1 13 Sie 2017 02:55
    kos-x
    Poziom 3  

Witam serdecznie,
    Zawracam się do Państwa, drodzy forumowicze, z zapytaniem. Jakiś czas temu zakupiłem w okazyjnej cenie głośniki/kolumny Tonsil Altus 200. Głośniki (moim zdaniem) w pełni sprawne, ale wymagały wymiany zawieszenia. Aktualnie naprawiłem jedną kolumnę, jednak odnoszę wrażenie że serwis mnie trochę oszukał. Prosiłem pracowników serwisu wymianę zawieszenia i zasugerowano mi abym wymienił także membrany. Zgodziłem się. Usługa kosztowała 100 zł. Na moją prośbę i według zapewnień, membrany miały być wymienione na oryginalne Tonsilowskie. Wydaje mi się, że jednak jest inaczej. Poniżej wkleiłem link do małego testu tej kolumny. Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytania, bo nie mogę zasnąć:

https://m.youtube.com/watch?v=XOcDUkoazWg&feature=youtu.be

1. Czy są to oryginalne membrany lub zamienniki o podobnej klasie, czy jakieś chińskie taniacze?
    2. Czy membrany mają duży wpływ na bass? Chodzi mi głównie o to, czy jeśli są to taniacze, to znaczy że nie będą grały tak jak powinny? Ogólnie widzę różnice w tych membranach taką, że są one proste, nie mają przy zawieszeniu tej takiej "wypustki" jak w oryginalnych Altusach 200 i zdaje mi się że są przez to bardziej sztywne, a głośniki mają bardziej płaski bass.
    3. W przypadku jeśli są to jakieś tanie zamienniki, czy mój instynkt dobrze podpowiada mi, że jest to tzw. "sztywne" zawieszenie i ogranicza "uderzenie" (chyba mówi się na to "zejście") bassu. Moje obawy wynikają z uwagi na różnice w membranie oraz tego jak pracuje zawieszenie, w opraciu o filmy z YouTube innych użytkowników tych zestawów głośnikowych.
    4. Czy drugą kolumnę dać do zrobienia w to samo miejsce, tak aby zachować równość między kolumnami, czy raczej zrobić dwie na raz w innym serwisie?
    5. Czy Yamaha RX-V750 wyciśnie coś z tych głośników i czy jest to dobry amplituner w swoim przedziale cenowym, czy może poszukać coś innego w tej cenie (np. wzmacniacz) lub lepiej coś droższego? Cat CS 907 (widoczny na filmie) nie daje rady, bo powyżej poziomu głośności "50", zaczyna zniekształcać dźwięk i dodatkowo ma usterkę - zanikający dźwięk i ogromne zniekształcenia przy zbyt małej głośności.

Ogólnie zależy mi na tym, aby głośniki te grały tak jak powinny, choć nie ukrywam że interesuję się muzyką klubową, więc dobrze żeby bass był najbardziej głęboki i czysty (na ile to możliwe w zestawie Altus 200 + np. Yamaha RX-V750). Sprzęt chcę przeznaczyć na niedzielne treningi stereo z kontrolerem Numark na troszkę podkręconym potencjometrze głośności, okazyjne odsłuchy, a na codzień syn będzie grał w gry i oglądał bajki w 5.1. Chciałbym też wiedzieć czy ktoś mnie zrobił w konia i czy przez to nie stracę na jakości dźwięku.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

PS. Jeśli byłby ktoś na tyle uprzejmy aby dodatkowo powiedzieć czy usterka Cat CS 907 to raczej końcówka mocy lub coś innego, będę niezmiernie wdzięczn.

• Pomocny post
    #2 13 Sie 2017 03:50
    wkj
    Poziom 34  

Witaj,
    średni jak i niski to CHIŃSKIE zamienniki, gdzie i komu to dałeś do takiego spartolenia?
    Jeżeli stare membrany nie były pogięte, ponacinane czyt. uszkodzone mechanicznie, odkształcone to NIGDY SIĘ ICH NIE WYMIENIA! Wymienia się jak najmniej w tym przypadku pewnie do wymiany były zawieszenia górne. Ale różne serwisy lecą w kulki z mało doświadczonymi użytkownikami bi wymienić membranę całościowo jest im szybciej.
    Skoro zapewniano cię ze zrobią w oryginale a tak nie jest to reklamuj lub niech zwracają koszta.

Co do efektywności, jak zawieszenie będzie twarde to stracisz na efektywności, zwłaszcza w torze niskim i przy małym natężeniu dzwięku.

• Pomocny post
    #3 13 Sie 2017 10:09
    kotuniunia
    Poziom 28  

Tak dla informacji: Kupiłem ostatnio GDN 25/80 8Ω orginalny i zawieszenie twardsze niż w takim samym regenerowanym na zamiennikach. Ale wiem że po pewnym czasie to zawieszenie się "dociera" , czyli wyrabia , naciąga, jakto nie nazwać i głośnik lepiej gra. Więc nie jest to jednoznaczne, trzeba dać im kopa , wtedy za jakiś czas staną się miękkie.Zależy co było wymieniane, całość czy tylko membrana. Jak całość to proces potrwa dłużej jak góra to inaczej.Teraz może slyszysz różnicę , ale za jakiś czas bedzie to samo. Ważne jakigo kleju, ile i jak skleili, bo z wytrzymałością różnie bywa.

• #4 13 Sie 2017 10:27
    kos-x
    Poziom 3  

@wkj
    @kotuniunia

Dziękuję Wam za odpowiedź.
    Dokładnie, były wymieniane zawieszenia oraz membrany dla średnio i nisko tonowych głośników Serwis ELKOT we Wrocławiu. Membrany były całe :/ Pracuje tam starsze małżeństwo. Chciałem dać zarobić tym ludziom jak ich zobaczyłem, ale popełniłem błąd w takim razie. Wymiana była już dosyć dawno temu, jednak przejdę się tam i zwrócę im uwagę. Jestem zły jak nie wiem co.
    Zastanawiam się teraz czy należy wymienić w oby dwóch kolumnach na nowe w innym miejscu, czy niech wymienią w drugiej na te chińskie, ale z tytułu tego oszustwa, z jakimś mega rabatem. W drugiej kolumnie wymienię samo zawieszenie w takim przypadku. Interesuje mnie też sprawa związana z tą Yamahą oraz Catem.

Eh..

• Pomocny post
    #5 13 Sie 2017 10:34
    wkj
    Poziom 34  

No to pytanie trudne, czy "zchińszczyć druga czy powrócić do oryginału"
    Miałem wiele altusów i powiem że 200 w oryginale powinny bdb brzmieć, na chinolach nie miałem okazji słuchać. Osobiście zrobił bym w oryginale.

• #6 13 Sie 2017 10:45
    nici
    Poziom 32  

wkj napisał:
    200 w oryginale powinny bdb brzmieć
    Kolega raczy przesadzać . ?

• #7 13 Sie 2017 10:55
    kos-x
    Poziom 3  

@nici
    Z mojej perspektywy jest to bardzo dobre brzmienie. Może dla kogoś kto jest bardziej w temacie, jest ono średnie. Dla moich potrzeb (muzyka klubowa) i możliwości finansowych sprawdzają się bardzo dobrze.

• Pomocny post
    #8 13 Sie 2017 11:00
    wkj
    Poziom 34  

nici napisał:
    wkj napisał:
    200 w oryginale powinny bdb brzmieć
    Kolega raczy przesadzać . ?

Ani krzty!

Lepiej brzmi oryginał aniżeli zamienniki! Czy to takie trudne do zrozumienia? Owszem zaraz znajdą się głosy ze są lepsze od altusów, TYLKO ŻE TUTAJ MÓWIMY STRICTE O ALTUSACH. Nie ma co kijem rzeki zawracać. Sam mam inne zestawy i altusów nie wybrał bym, ale skoro autorowi pasują jak widać po powyższym to dla niego jest ok.

• Pomocny post
    #9 13 Sie 2017 11:03
    nici
    Poziom 32  

wkj napisał:
    Lepiej brzmi oryginał aniżeli zamienniki!
    Nie mam zamiaru tego negować, bo zgadzam się z tym w 100 procentach.

• #10 13 Sie 2017 11:12
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

Jakiś czas temu miałem podobną "zagadkę". Szukałem serwisów naprawy zawieszenia altus 200 w niskotonowym. Za cenę naprawy i wysyłki postanowiłem troszkę dołożyć i kupić całe głośniki w sklepie Tonsil. Wyglądają identyczne a w dźwięku nie słyszę różnicy.

• Pomocny post
    #11 13 Sie 2017 11:49
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Na dźwięk - nie tylko basu!- ma wpływ nie tylko zawieszenie, ale i membrana - a ściślej materiał z jakiego została zrobiona, jej grubość, sztywność, masa, i kształt. Częściowo może też mieć wpływ sama kopułka przeciwkurzowa - szczególnie w głośniku średniotonowym. Nie bez powodu w oryginalnych środkach kopułka jest przyklejona bardzo blisko cewki.
    W tych "naprawionych" głośnikach masz wszystko chińskie więc dźwięk nigdy nie dorówna oryginałom. I nie piszę tego dlatego, ze lubię Altusy - wbrew przeciwnie - nie są one i nigdy nie były a ni nie będą moim "docelowym" zestawem głośnikowym - piszę to, bo sam niejednokrotnie miałem okazję się przekonać jak wiele daje oryginalność komponentów.
    Co z tego, ze np. membrana będzie sztywniejsza, cięższa i przez to fr będzie niższe, skoro zaaplikowana do NIEODPOWIEDNIEJ DLA NIEJ obudowy nie zagra poprawnie?

• #12 13 Sie 2017 11:58
    kos-x
    Poziom 3  

@398216 Usunięty
    To mnie teraz zdołowałeś, ale dzięki wielkie! Bardzo potrzebne info. Jesteś w stanie powiedzieć mi czy ta Yamaha za 350 zł, to będzie dobry zakup oraz co sadzisz o awarii tego Cata.

• Pomocny post
    #13 13 Sie 2017 12:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kos-x napisał:

Zastanawiam się teraz czy należy wymienić w oby dwóch kolumnach na nowe w innym miejscu, czy niech wymienią w drugiej na te chińskie, ale z tytułu tego oszustwa, z jakimś mega rabatem. W drugiej kolumnie wymienię samo zawieszenie w takim przypadku.
    Trzymaj się z daleka od takich partaczy. Idź tam, zrób awanturę i żądaj zwrotu pieniędzy za zniszczenie głośników.
    Jedyne co możesz teraz zrobić, to zregenerować wszystkie głośniki na częściach oryginalnych.
    Jeśli sam nie podołasz, to polecam serwis producenta. http://www.skleptonsil.pl/regeneracja,p9.html
    kos-x napisał:
    Usługa kosztowała 100 zł.
    Ładne zdzierstwo. W Tonsilu, za kompletną regenerację GDNa i GDMa zapłacisz 152zł + przesyłka.
    kos-x napisał:
    bo powyżej poziomu głośności "50",
    Jak każdy wzmacniacz. Po przekroczeniu połowy skali, zaczyna wchodzić w przester. W amplitunerze KD ten przester będzie silniejszy niż w przypadku wzmacniacza stereo.
    Oba to amplitunery KD, więc do muzyki się średnio nadają.

• #14 14 Sie 2017 12:56
    kos-x
    Poziom 3  

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

PS. Serwis nieodpłatanie wymieni zawieszenie oraz membrany na oryginalne.

• #15 14 Sie 2017 17:05
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kos-x napisał:
    PS. Serwis nieodpłatanie wymieni zawieszenie oraz membrany na oryginalne.
    Ja bym uważał. Jak raz Cię oszukali, to mogą i drugi. Pilnuj ich.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME