Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnice dwudrożne na tyły i głośnik centralny

kriz2000 13 Sie 2017 13:25 210 0
  • #1 13 Sie 2017 13:25
    kriz2000
    Poziom 2  

Witam,
    ogólnie mam dwa pytania.
    Pierwsze, kolega chce sobie zrobić kolumny do zestawu 5.1 na tyły. Wyczytał, że w tyle powinien być głośnik nisko i wysoko tonowy. Idąc tym tokiem potrzeba zwrotnicy dwudrożnej. Na necie znalazłem dużo schematów, jedne aż za proste się wydawały bo miały może 4 elementy oprócz głośników, drugie były bardzo skomplikowane. Jak taka zwrotnica powinna wyglądać? Chodzi mi o zwykłe domowe zastosowania jak filmy itd. Głośnik niskotonowy ma, ok. 20 W 8 Ohm, wysokotonowy dobierze podobny. Czy ktoś z was robił coś takiego? Warto się bawić w to czy lepiej po prostu kupić dwie gotowe zwrotnice?

Drugie pytanie, potrzebuje też głośnika centralnego (w 5.1 głosu postaci bez tego właściwie nie ma), wyczytał, że w centralnym najlepiej sprawdzą się dwa głośniki średnioniskotonowe (to konieczne? Bo ciężko je znaleźć) i jeden wysokotonowy. Plan mniej więcej jest taki, by te średnioniskotonowe wpiąć w szereg a ten wysokotonowy osobno. I pytanie się rodzi takie czy to ma sens? Czy tak się buduje centralne? No i zasadnicze pytanie jak oddzielić częstotliwości żeby to miało ręce i nogi? Jakieś specjalne zwrotnice się wtedy stosuje?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
    Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME