Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do baterii 36v zrobiony z 4x9v akumulatorki

Rafffffff 13 Sie 2017 13:32 174 13
  • #1 13 Sie 2017 13:32
    Rafffffff
    Poziom 3  

Witam,
    Pragnę zbudować jedna baterie w obudowie 36 V z 4x9 V bateria 250mah akumulatorków i moje pytanie brzmi jak to później ładować jako jedna bateria 36 V? Wystarczy zasilacz 36 V ?

Może pytanie śmieszne dla co niektórych ale jestem baaardzo początkujący :)

• #2 13 Sie 2017 13:38
    kpodstawa
    Poziom 31  

Moja subiektywna opinia: Zestaw bateryjny zrobiłbym "demontowalny" i akumulatorki ładował fabrycznymi ładowarkami. Mam taką na 2x2x(AA|AAA)+2x9V i wystarcza. Krzysztof Podstawa

• #3 13 Sie 2017 13:41
    DiZMar
    Spec od TV

Ładowanie akumulatora zasilaczem bez kontroli naładowania jest niewskazane i grozi skróceniem żywotności akumulatora. Najlepiej w Twoim przypadku robić to każdy osobno ładowarką do takich właśnie akumulatorów. Są takie w których można ładować 2 jednocześnie (koszt od kilkunastu zł).

• #4 13 Sie 2017 13:42
    Rafffffff
    Poziom 3  

Właśnie w tym sek ze ma być to w jednym boxie. Zalanym żywica stad moje pytanie jak to później ładować.
    Proszę o pomoc.

• #6 13 Sie 2017 14:12
    DiZMar
    Spec od TV

rafbid napisał:
    Dokładnie masz akumulatorki 8,4 czy 9,6V?

Zapewne ma coś takiego (mniejsza o producenta).

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • #7 13 Sie 2017 14:15
    DiZMar
    Spec od TV

Rafffffff napisał:
    Właśnie w tym sek ze ma być to w jednym boxie. Zalanym żywica stad moje pytanie jak to później ładować.
    Proszę o pomoc.

Porobić wyjścia z każdego akumulatora na zewnątrz aby była możliwość podłączenia ładowarki czy nawet 2 ładowarek aby ładować wszystkie jednocześnie.

• #8 13 Sie 2017 14:16
    kpodstawa
    Poziom 31  

Czy możliwa byłaby taka konstrukcja obudowy nierozbieralnego zestawu, w której można dodatkowo wyprowadzić na zewnątrz styki poszczególnych ogniw? Oczywiście takie pole stykowe powinno być zabezpieczone, np. przed przypadkowym zwarciem. Wtedy byłaby możliwość zastosowania fabrycznych ładowarek i tylko trzeba by zmajstrować dedykowany kabel. Krzysztof Podstawa

• #9 13 Sie 2017 14:23
    DiZMar
    Spec od TV

kpodstawa napisał:
    Czy możliwa byłaby taka konstrukcja obudowy nierozbieralnego zestawu, w której można dodatkowo wyprowadzić na zewnątrz styki poszczególnych ogniw? Oczywiście takie pole stykowe powinno być zabezpieczone, np. przed przypadkowym zwarciem. Wtedy byłaby możliwość zastosowania fabrycznych ładowarek i tylko trzeba by zmajstrować dedykowany kabel. Krzysztof Podstawa

Styki możesz użyć ze starych baterii 6F22, bo takie pasują do ładowarek 9V. Oczywiście należy podłączyć bieguny tak jak na baterii 6F22 czy akumulatorku 9V. Raczej trudno aby je przypadkiem połączyć ale dla bezpieczeństwa można zastosować osłonki z koszulek termokurczliwych tak aby dawało się te koszulki do ładowania zsunąć na przewód. W czasie normalnej pracy osłaniałyby styki przed przypadkowym niepożądanym kontaktem.

• #10 13 Sie 2017 14:56
    Rafffffff
    Poziom 3  

DiZMar dokladnie o takie chodzi choc rozwazam tez zrobienie bateri z tych malych akumulatorkow 3,7v takie male plaskie chinskie ;p wtedy taki uklad z 10x 3,7v czym ladowac ?

Czy taki zasilacz sie nada do naladowania takiej wiazki ?

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• #11 13 Sie 2017 15:12
    DiZMar
    Spec od TV

Powtarzam: Ładowanie zasilaczem który nie kontroluje stopnia naładowania akumulatora grozi skróceniem żywotności akumulatora.

• #12 13 Sie 2017 15:14
    Rafffffff
    Poziom 3  

A mógł byś mi polecić jakiś tego typu zasilacz?

• Pomocny post
    #13 13 Sie 2017 15:22
    DiZMar
    Spec od TV

Szukaj w sieci jako ładowarka a nie zasilacz z podaniem napięcia. Są 36V ale do akumulatorów o dużo większej pojemności niż Twoje 250mAh. Zazwyczaj od pojemności 10Ah (10 000mAh).

• #14 13 Sie 2017 15:33
    Rafffffff
    Poziom 3  

Ok dziekuje wszystkim za pomoc :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME