Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Jimmy 1 - Przestrojenie - zamiana kwarcu.

termomiks 13 Sie 2017 16:10 600 21
  • #1 13 Sie 2017 16:10
    termomiks
    Poziom 3  

Witam, czy zamiana kwarcu z 10,2419 na 10,240 spowoduje przestrojenie w zera? Jestem poza domem, mam nowe /stare/ radio, podobno nie stroi. Nie wiem czy jest w 5 /ma kwarc 10,2419 i żadnych śladów dłubania - dodatkowych cewek , trymerow itd/ czy w 0, ale jest w jakiś inny sposób odstrojone. Brak przyrządów , brak cywilizacji. Czy 10,2419 oznacza system piątkowy?

• #2 13 Sie 2017 19:41
    gumisie
    Poziom 29  

termomiks napisał:
    Witam, czy zamiana kwarcu z 10,2419 na 10,240 spowoduje przestrojenie w zera? J
    termomiks napisał:
    Brak przyrządów
    termomiks napisał:
    Czy 10,2419 oznacza system piątkowy?

@ termomiks Jakiej odpowiedzi oczekujesz ?.

• #3 13 Sie 2017 20:10
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Włóż 240 i będzie w zerach. +/- margines błędu w AM nie do wychwycenia.
    Michał

• #4 13 Sie 2017 20:53
    gumisie
    Poziom 29  

SP5IT napisał:
    +/- margines błędu w AM nie do wychwycenia.
    Michał, a nie lepszym rozwiązaniem było by zestroić CB na 0.25 :?: :!:. Co prawda, kiepsko lecz będzie miał odsłuch tak w .00 jaki w .05 :D
    termomiks napisał:
    Brak przyrządów , brak cywilizacji.
    Zlecił bym tą "usługę" Fachowcowi.
    Pozdrawiam.

• #6 13 Sie 2017 23:31
    termomiks
    Poziom 3  

SP5IT, dziękuję:) Pytam jeszcze , czy 10,2419 oznacza że radio jest fabrycznie w piątkach? Gdyby od nowości siedział 10,240 to byłoby w zerach? Po co ludzie bawią się w cewki, jeśli wystarczy zmienić rezonator? Że może nie trafi się dokladnie w częstotliwość, a rdzeniem można dokrecić..Fabryka nie stosuje chyba żadnych trymerów, a jakoś trafia / trymera w jimmy nie ma./
    OLEK 2 napisał odnośnie innego radia " Jeśli tam jest synteza SM5124A, to szeregowo z kwarcem 10,240MHz dławik 4,7 -6,8µH." więc wygląda na to ze sama wymiana kwarcu to mało?
    Uwaga Cymbał - a1 - 440Hz, można korygować pilnikiem :)

• #7 13 Sie 2017 23:35
    tomiok
    Poziom 32  

termomiks napisał:
    ...Pytam jeszcze , czy 10,2419 oznacza że radio jest fabrycznie w piątkach? ...

@SP5IT dał link, gdzie wszystko jest super wyjaśnione.
    Zadaj sobie ciut trudu i przeczytaj, nie jest tego dużo, a przyda się na przyszłość.

• #8 13 Sie 2017 23:38
    termomiks
    Poziom 3  

Ja też dałem link, - OLEK2, gdzie właśnie nie jest to takie jasne.

"Jeśli tam jest synteza SM5124A, to szeregowo z kwarcem 10,240MHz dławik 4,7 -6,8µH."

• #9 13 Sie 2017 23:42
    tomiok
    Poziom 32  

Tam wyraźnie jest napisane:

SP5ANJ napisał:
    ....
    Odpowiadając na Twoje pytanie to użycie kwarcu wzorca 10,240 MHz dokładnie daje Nam częstotliwość wyjściową w kanale 19 jako 27,180 MHz (zera czy PL)....

• #10 13 Sie 2017 23:46
    termomiks
    Poziom 3  

W moim poście są jeszcze inne pytania, jeśli ktoś zada sobie ciut trudu oczywiście :)

• #11 14 Sie 2017 00:11
    gumisie
    Poziom 29  

termomiks napisał:
    W moim poście są jeszcze inne pytania, jeśli ktoś zada sobie ciut trudu oczywiście :)
    Zadałem "sobie ciut trudu", przeczytałem i nadal jestem w tzw. kropce.
    termomiks napisał:
    Nie wiem czy jest w 5 /ma kwarc 10,2419 i żadnych śladów dłubania - dodatkowych cewek , trymerow itd/ czy w 0, ale jest w jakiś inny sposób odstrojone. Brak przyrządów , brak cywilizacji. Czy 10,2419 oznacza system piątkowy?
    Podłącz częstotliwościomierz a on prawdę Tobie powie.
    Pozdrawiam.
    73
    P.S.
    "brak cywilizacji". :?:

• #12 14 Sie 2017 00:22
    termomiks
    Poziom 3  

Jeszcze prościej , czy radio wyposażone w 10,2419MHz oznacza ze jest ono w piątkach, a radio z 10,240MHz w zerach? Czy to złe założenie jest?
    Gdybym miał tu gdzie jestem sprzęt, to bym se sprawdził:)
    Również pozdrawiam.

• #13 14 Sie 2017 01:42
    tomiok
    Poziom 32  

termomiks napisał:
    Jeszcze prościej , czy radio wyposażone w 10,2419MHz oznacza ze jest ono w piątkach, a radio z 10,240MHz w zerach? Czy to złe założenie jest?
    ...

Dobre założenie.

• #14 15 Sie 2017 23:37
    termomiks
    Poziom 3  

Kwarc zamieniony, radio przestrojone, żadnych cewek, przeróbek itp. Koszt rezonatora 2zł. Ktoś tam pisał o zadawaniu sobie trudu, zanim napisałem swój post, przeczytałem tekst "nieocenionego" kolegi, i to faktycznie on miał rzeczowy wkład:) Pozdrawiam wszystkich i dziękuję!

Dodano po 49 [minuty]:

I jeszcze jedno, ktoś widział Jimmy z gniazdem mikrofonowym pięciopinowym? Mój takie ma, nie wygląda na radosną twórczość. Presdent Jimmy płyta 1987.

• #15 15 Sie 2017 23:59
    gumisie
    Poziom 29  

termomiks napisał:
    I jeszcze jedno, ktoś widział Jimmy z gniazdem mikrofonowym pięciopinowym?
    Ja widziałem i rzeczywiście nie wyglądało to:
    termomiks napisał:
    Mój takie ma, nie wygląda na radosną twórczość.
    Skoro złącze tego typu, nie ma wpływu na właściwe działanie Twojego CB, zostawiłbym je tak jak jest.
    Pozdrawiam.
    P.S.
    Dzięki za odpowiednią reakcję na mój post (PW).

• #16 16 Sie 2017 00:12
    termomiks
    Poziom 3  

Nie mam zamiaru nic zmieniać, pewnie jest możliwośc wykorzystania 5 przewodu do zasilania pojemnościowego mikrofonu. Tam jest dynamiczny, fajnie działa, brak sensu zmieniać.

• #17 17 Sie 2017 00:47
    termomiks
    Poziom 3  

Koledzy, lekki szum na sql. - jaki powód? Norma? W pozostałych radiach absolutna cisza.

• #18 17 Sie 2017 11:47
    Novile
    Poziom 30  

termomiks napisał:
    I jeszcze jedno, ktoś widział Jimmy z gniazdem mikrofonowym pięciopinowym?
    A widziałeś ten model z ANL-em? Ja nawet na Allegro go widziałem dwukrotnie.
    President Jimmy 1 - Przestrojenie - zamiana kwarcu.

• #19 17 Sie 2017 18:22
    .Labrador
    Poziom 25  

gumisie napisał:
    lepszym rozwiązaniem było by zestroić CymBała na 0.25

gumisie napisał:
    Co prawda, kiepsko lecz będzie miał odsłuch tak w .00 jaki w .05 :D

Jeden z przykładów lekceważenia użytkowników.

Jeżeli osoba obnosi się avatarem z logiem PZK, to dodatkowo obliguje ją, do używania odpowiedniego poszanowania innych użytkowników eteru i forum, a nie posługiwanie się prześmiewczym i ironicznym językiem. Jeżeli na forum razi w oczy np.gruszka (mikrofon), tak samo powinno się reagować na zwrot CymBała (radio cb). itp.

ps. elektroda to nie jest forum wyłącznie dla krótkofalowców, więc proszę nie przenosić sloganów, zwrotów, zaczerpniętych z tamtego forum, a najśmieszniejsze jest to ,że ci co często negują, są bardzo aktywni w zagadnieniach cb-radia.

• #20 18 Sie 2017 00:35
    termomiks
    Poziom 3  

Modeτator to widzi i na bank nie zostawi.. Wracam do lekkiego szumu na zaciągniętym sql, czy to normalne? Czy może jakiś pr rozregulowany? Radio fajnie nadaje z taką "chrypką" lekki przester. Słabiutko świeci wyświetlacz cyfrowy.

• #21 18 Sie 2017 13:23
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

Lekki szum to normalne w tym radiu. Tak zrealizowany układ SQ.
    Lekki przester może wskazywać na wypruty limiter.
    Wyświetlacze w starych Unidenach tak świeciły.
    M

• #22 18 Sie 2017 14:52
    termomiks
    Poziom 3  

Ogólnie bardzo fajne radyjko, chciałem je mieć i mam. Bardzo efektywny głośnik, dobre brzmienie. Przy okazji zabawy odkopałem radio Tristar747, trzy czterdziestki, am,fm,ssb, filtry audio .. stary ale bardzo solidny sprzęt, szumy własne nieporównanie mniejsze od tych małych radyjek. Chyba założę nowy post:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME