Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer w trakcie gry się wyłącza.

TargonTM 16 Sie 2017 00:59 792 53
  • #1 16 Sie 2017 00:59
    TargonTM
    Poziom 9  

Mam komputer i5 750, GA P55 US3L, gtx 570,8gb, Power Lc6600gp2. Normalnie chodził było wszystko spoko ale nagle w grze Cs Go miałem 0 FPS, okazało się że był trojan który używał 100% procesora. Wirus usunięty tylko teraz w komputerze coś się odłączało (słyszałem że wiatrak przestał chodzić i nagle uruchamial się od początku, nwm tylko od czego). Przeinstalowałem system i teraz po kilku minutach gra komputer się resetuje. Sprawdzałem temperatury procesora i normalnie jest koło 51 stopni, a w trakcie gry dochodzi do 74. Co może być tefo winą?

• #2 16 Sie 2017 01:27
    310artur
    Poziom 42  

Wadliwy zasilacz albo przegrzewa się procesor lub karta graficzna. LC power to już nie jest nawet niska połka zasilaczy - one leżą na podłodze więc od niego sprawdzanie bym zaczął. Choć opis pasuje bardziej do wadliwego wentylatora lub złego nim sterownia.

Może uruchom HWiNFO w trybie sensor only. Pograj chwilę tak żeby resetu nie było i zrób screen wszystkiego z HW.

• #3 16 Sie 2017 01:28
    pawel1148
    Poziom 16  

Sprawdź jeszcze temperature GPU np. MSI Afterburner. Od niego też może komputer wyłączać.

• #5 16 Sie 2017 02:00
    310artur
    Poziom 42  

Na początek zajmij się chłodzeniem CPU. Trochę ciepły jest. To najgorzej wygląda. Odkurzanie radiatora to podstawa jak nie pomoże trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą.
    Karta graficzna dziwnie mało obciążona rozumiem że gra zasadniczo działa dobrze?
    No i podaj jeszcze całą tabele SMART dysku z programu CrystalDiskInfo bo dysk ma jakieś ostrzeżenie już więc uszkodzony raczej.

• #6 16 Sie 2017 02:08
    TargonTM
    Poziom 9  

o to chodzi?
    Tydzień temu w boxowym chłodzeniu CPU połamałem pushpiny i kupiłem arctic alpine gt rev 2 i nałożyłem nową pastę. Chłodzenie jest dobrze zamontowane.

• #7 16 Sie 2017 02:17
    310artur
    Poziom 42  

Aleś dziadowe to chłodzenie kupił... Na takie coś to szkoda kasy. To chłodzenie nie nadaje się do tego procesora nawet w teorii. Przeznaczone na CPU o TDP do 75W a twój ma TDP 95W. Raczej sugeruje wymianę bo szkoda procesor gotować. Masz tam jakiś wentylator na obudowie podpięty do płyty. Wyłącz w BIOS jego sterowanie niech działa na maks obrotach. Zakładam że to wentylator wyciągający na tyle obudowy. Może to trochę pomoże ale na cud bym nie liczył.

Zgrywaj dane z dysku. Relokuje sektory na system się już nie nadaje - najprawdopodobniej do utylizacji ale niech ktoś inny jeszcze rzuci okiem.

• #8 16 Sie 2017 02:19
    TargonTM
    Poziom 9  

No ale chyba lepsze niż boxowe, no i temperatura przy wysiłku 77 to też nie jest źle. Jak myślisz co może być problem? Chciałabym jeszcze do końca września pograć na tym kompie i potem przesiadam się na laptopa.

• #9 16 Sie 2017 04:33
    Aseri15
    Poziom 28  

Koledzy wyżej już Ci podali wszelkie dane na temat Twojego problemu, więc czego jeszcze oczekujesz ?

1. Dysk do wymiany.
    2. Chłodzenie słabe - do wymiany.

A.D. 1: Jeżeli dysk umrze, to stracisz system i dane.
    A.D 2: Zagotujesz procesor ( choć płyta na pewno Ci na to nie pozwoli ) stracisz na wydajności. Wysoka temperatura = Obniżanie mnożnika = Zmniejszona wydajność.

Enjoy.

• #10 16 Sie 2017 07:35
    safbot1st
    Poziom 43  

TargonTM napisał:
    Jak myślisz co może być problem?

Zdecydowanie zasilacz. Procesor i5, GTX 570 to podzespoły zbyt prądożerne na tak fatalny zasilacz. Poczytaj proszę:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    Napięcia +5V, +12V skaczą według wskazań programowych +/- 0.15V co nie jest obiecujące.
    Nie stwierdzimy jednakże, że resetowanie to 100% winy zasilacza, dopóki nie pomierzysz mu napięć miernikiem:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html
    Objawy mówią co innego. Resetowanie się w grze = zasilacz nie wytrzymuje obciążenia.
    Dysk relokuje sektory (05), (C4), dlatego trzeba ratować dane przez kopię posektorową dysku lub skopiowanie ważnych danych i wykonać skan talerza za pomocą MHDD:
    http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html
    Przedstaw wyniki.
    Aseri15 napisał:
    A.D 2

Procesor ciepły ale nie przegrzewa się, co oczywiste, bo nie widać tzw. "throttlingu" czyli spowalniania pracy przez temperaturę.
    Finalnie - przywróć domyślne zegary pamięci na karcie grafiki w MSI Afterburner, którą nie wiem z jakiego powodu podkręciłeś do tak wysokiej wartości.

• #11 16 Sie 2017 08:05
    TargonTM
    Poziom 9  

Mam do wyboru Thermaltake Litepower 500 model: LT-500AL2NC , ATX Tagan TG 420W Model TG420-U01 lub cooler master 460w rs-460-psap-i3. Który nich będzie najlepszy i dlaczego? Takie sprzedają ludzie w mieście więc mógłbym od razu kupić. Karty graficznej nie podkręcałem.

• #13 16 Sie 2017 08:11
    TargonTM
    Poziom 9  

Każdy z tych zasilaczy lepszy od tego co mam pewnie? Grafiki nie miałem jak podkręcić, to jest nowy system bo wczoraj przeinstalowalem i resetowalem bios. Jeszce taki zasilacz CHIEFTEC GPS-400AA-101A jest.

• #15 16 Sie 2017 08:49
    TargonTM
    Poziom 9  

Mam wolne 100zl na swoje wydatki i tego cooler master mógłbym kupić połowę taniej niż tamte dwa. Dużo od nich odbiega? Zrobić to mhdd czy może HD tune starczy?

• #16 16 Sie 2017 09:37
    safbot1st
    Poziom 43  

Nie wystarczy. Przedstaw wynik skanu talerza to stwierdzimy, czy nadaje się do utylizacji czy czegoś więcej.
    CoolerMaster trochę odbiega ale i tak o niebo lepszy od aktualnej atrapy.
    Dla GTX 570 zalecany jest PSU 550W
    http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page362.htm
    więc bezpieczniej jakbyś wziął 500W i do OC lepiej, ale 460W będzie wystarczający do normalnej pracy.

• #17 16 Sie 2017 09:42
    TargonTM
    Poziom 9  

Ten Tagan to ma 420w więc chyba odpada. W OC raczej nie będę się bawił. Na tym komputerze to i tak gram tylko w tego csa. No ale jak 500w ma być lepsze niż 460 to może zdecyduje się na tego tego Thermaltake. To mhdd mogę na pendrive?

• #19 16 Sie 2017 11:06
    TargonTM
    Poziom 9  

O tak to wygląda: Komputer w trakcie gry się wyłącza. Komputer w trakcie gry się wyłącza. Komputer w trakcie gry się wyłącza. Komputer w trakcie gry się wyłącza.

• #21 16 Sie 2017 11:45
    TargonTM
    Poziom 9  

Dobra to się robi. Czyli prawdopodobnie wina zasilacza? Mam jeszcze stary zasilacz ocz sxs500 tylko niestety wentylator w nim nie kręci.

• #22 16 Sie 2017 11:50
    safbot1st
    Poziom 43  

WIATRAK=WENTYLATOR. Zobacz do tematu w mojej sygnaturze.

TargonTM napisał:
    Czyli prawdopodobnie wina zasilacza?

Ciężko powiedzieć. Być może.
    TargonTM napisał:
    Mam jeszcze stary zasilacz ocz sxs500 tylko niestety wiatrak w nim nie kręci.

Świetna wiadomość. Przełóż wentylator z tego Power Lc6600gp2 i jest szansa na działający zestaw, co się nie będzie wyłączać (jeśli wiesz jak to bezpiecznie wykonać).
    Tylko sprawdź, czy wentylatory mają w miarę podobne parametry.

• #23 16 Sie 2017 11:53
    TargonTM
    Poziom 9  
  • #24 16 Sie 2017 18:33
    310artur
    Poziom 42  

Jeżeli wentylator w OCZ pracuje jak zasilisz z baterii (swoją drogą jakiej? Chyba tylko 9V może go ruszyć) to wyprowadź jego przewody (odepnij/odetnij/odlutuj) z zasilacza i podepnij je do MOLEX czarny przewód do czarnego a czerwony z wentylatora do żółtego w MOLEX. Zasilisz go stale z 12V w łatwy i bezpieczny sposób.

safbot1st napisał:
    Procesor ciepły ale nie przegrzewa się, co oczywiste, bo nie widać tzw. "throttlingu"

Nie widać po 10 minutach a po 30 może będzie już widać. To był zalecany test na tyle krótki żeby sprzęt wytrzymał. Obstawiam uparcie mimo wszystko temperatury acz wymiana zasilacza (tego akurat) może tylko pomóc.

• #25 16 Sie 2017 18:45
    TargonTM
    Poziom 9  

Tak bateria 9v. Zastanawiam się czy nie zanieść zasilacza jutro do serwisu.

• #26 16 Sie 2017 18:47
    310artur
    Poziom 42  

Możesz skoro nie masz miernika nawet. Przynajmniej ci go też sprawdzą. Na pewno taniej niż kupić nowy. A skoro OCZ ma tylko z wentylatorem problem to nie problem ;) .

• #27 17 Sie 2017 02:34
    TargonTM
    Poziom 9  

No właśnie może akurat się uda. Na razie w te molexy nie będę się bawił. Muszę jakoś doprowadzić komputer do użytku i zamierzam do sprzedać.

Dodano po 7 [godziny] 45 [minuty]:

A chłodzenie do CPU Spartan 3 Pro HE1012 albo 1024 by było dobre?

• #28 17 Sie 2017 18:34
    310artur
    Poziom 42  

Z tych dwóch oba będą wystarczająco dobre ale lepiej dopłacić do
    CPU Spartan 3 Pro HE1024
    Do wyboru jak już morale tylko przeglądasz masz jeszcze
    CPU Zalman CNPS5X-Performa
    Tańsze a równie dobre.

• #29 18 Sie 2017 12:12
    TargonTM
    Poziom 9  

Teraz mam jakiś problem. Gra działa ale czasami słyszę w komputerze że coś się wyłącza i za chwilę uruchamia ponownie. Komputer się nie resetuje tylko wyskakuje czarny ekran, nic nie działa ale tak tylko 5 sekund i nagle jest git. Za chwilę znowu mogę grać bo nic się nawet nie resetuje.

• #30 18 Sie 2017 12:23
    adamadi33
    Poziom 43  

Podmień zasilacz na sprawny i najlepiej z standard 80+ wystarczy.
    Ten temat to jakieś kombinacje.
    Napraw zasilacz w serwisie i temat do zamknięcia.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme