Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plombowanie liczników energii elektrycznej

dj szefunio 16 Sie 2017 18:04 936 17
  • #1 16 Sie 2017 18:04
    dj szefunio
    Poziom 5  

Witam. Mam pytanie czy jeśli zakłada się plombę na licznik, pod licznik czy na przyłącze to jest potrzebny protokół?
    Jeśli tak to można prosić o podesłanie wzoru lub linka do pobrania.
    Pozdrawiam

• #2 16 Sie 2017 18:23
    zbich70
    Specjalista elektryk

Cytat:
    Licznik czy podlicznik?

To dwie różne sprawy.
    Licznik służący do rozliczeń z operatorem sieci dystrybucyjnej plombuje personel tegoż operatora.
    Podliczniki służące do wewnętrznych rozliczeń są plombowane albo nie. Zależy jak strony się umówią.

• #3 16 Sie 2017 18:27
    dj szefunio
    Poziom 5  

W sumie bardziej chodzi mi o zaplombowanie podlicznika i ewentualnie miejsce rozdzielenia tej energii.

• #4 16 Sie 2017 18:31
    djlukas
    Poziom 27  

A skąd weźmiesz taką plombę?

• #5 16 Sie 2017 18:40
    dj szefunio
    Poziom 5  

djlukas napisał:
    A skąd weźmiesz taką plombe?

Ze sklepu elektrycznego lub hurtowni elektrotechnicznej

• #6 16 Sie 2017 18:45
    zbich70
    Specjalista elektryk

djlukas napisał:

Może coś z tego asortymentu -> Link

• #7 16 Sie 2017 18:46
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

dj szefunio napisał:
    djlukas napisał:

Ze sklepu elektrycznego lub hurtowni elektrotechnicznej

A po kupieniu tej plomby co narysujesz na niej ?

• #8 16 Sie 2017 18:48
    djlukas
    Poziom 27  

No tak zapomniałem o tym. Nie używałem bardzo dawno plomb. Z jedynymi jakimi mam obecnie do czynienia to te od ZE.

• #9 16 Sie 2017 18:51
    dj szefunio
    Poziom 5  

elpapiotr napisał:

Ma już na sobie oznaczenia.
    Ale mniejsza panowie o to.
    Chodzi mi czy istnieje jakiś dokument, na którym spisuje się potrzebne dane. Dokument, żeby był potwierdzeniem, że zaplombowano według obowiązujących przepisów.

• #10 16 Sie 2017 19:22
    zbich70
    Specjalista elektryk

dj szefunio napisał:
    Chodzi mi czy istnieje jakiś dokument, na którym spisuje się potrzebne dane. Dokument, żeby był potwierdzeniem, że zaplombowano według obowiązujących przepisów.

Odsprzedajesz komuś energiię, to mu ufasz albo nie.
    Jeśli ufasz, to nie plombuj. Jeśli nie ufasz, to nie odsprzedawaj i daj sobie z tym spokój.

Podsprzedaż energii, użyczanie, jest oczywiście możliwe. Ale gdy widzę takie teksty, jak ten temat, to odpowiedź jest tylko jedna - radź sobie sam, ewentualnie zatrudnij papugę.

• Pomocny post
    #11 16 Sie 2017 21:02
    mawerix123
    Poziom 34  

dj szefunio napisał:

Ale jakich przepisów :?:

Protokół możesz wypisać jaki chcesz, uwzględnij w nim datę, numer licznika, aktualny stan licznika, numer plomby, protokół sporządź w dwóch egzemplarzach albo nawet w trzech dla Ciebie, dla sprzedającego energię i dla kupującego, złóż podpis jako monter nie zaszkodzi również podpisu obu stron i finito.

• #12 16 Sie 2017 21:42
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

dj szefunio napisał:
    elpapiotr napisał:

Ma już na sobie oznaczenia.
    Ale mniejsza panowie o to.

Jeśli ma już oznaczenie to nie jest plombą lecz śmieciem. Niemożliwe do podrobienia znaki identyfikacyjne odcisku plombownicy winne zostać opisane w protokole. A jak go spisać to sam wymyśl.

• #13 16 Sie 2017 21:55
    mawerix123
    Poziom 34  

retrofood napisał:
    Jeśli ma już oznaczenie to nie jest plombą lecz śmieciem. Niemożliwe do podrobienia znaki identyfikacyjne odcisku plombownicy winne zostać opisane w protokole.

To by musiało oznaczać że Tauron a wcześniej Enion plombuje nic nie wartym plastikiem.

• #14 16 Sie 2017 22:01
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

mawerix123 napisał:
    retrofood napisał:
    Jeśli ma już oznaczenie to nie jest plombą lecz śmieciem. Niemożliwe do podrobienia znaki identyfikacyjne odcisku plombownicy winne zostać opisane w protokole.

To by musiało oznaczać że Tauron a wcześniej Enion plombuje nic nie wartym plastikiem.

Niby racja. Opisz więc jakich plomb używają.

• #15 16 Sie 2017 22:04
    Rezystor240
    Poziom 30  

mawerix123 napisał:

Jaka firma takie plomby.

Plomba musi byś 'czysta' dopiero po nabiciu zaplombowanego danego licznika czy pod licznika pojawia się numer czy coś innego.

• #16 16 Sie 2017 22:14
    mawerix123
    Poziom 34  

retrofood napisał:
    Opisz więc jakich plomb używają.

Może warto pokazać

Plombowanie liczników energii elektrycznej

Przecież w przypadku autora nie trzeba jakiejś nie wiadomo jakiej plomby ważne żeby miała numer który można spisać i nie dało się jej zdjąć bez uszkodzenia, nawet ówczesne ciężarówki sa plombowane na czas transportu i jakoś się to ma.

Dodano po 3 [minuty]:

Rezystor240 napisał:
    Jaka firma takie plomby

Przynajmniej potrafią zrobić tak przyłącze do domu aby była zachowana selektywnoć zabezpieczeń , Tauron wyrósł już z wyłączników instalacyjnych jako ograniczenie mocy.
    O rozłączaniu PENa nawet nie wspominam jak to się praktykuje w innych rejonach Polski w Tauronie taki idiotyzm nigdy nie był stosowany.

Rezystor240 napisał:
    Plomba musi byś 'czysta' dopiero po nabiciu zaplombowanego danego licznika czy pod licznika pojawia się numer czy coś innego.

Niestety technika idzie do przodu czy się koledze podoba czy nie a OŁÓW jest szkodliwy :D

• #17 16 Sie 2017 22:18
    dj szefunio
    Poziom 5  

mawerix123 napisał:

Przecież w przypadku autora nie trzeba jakiejś nie wiadomo jakiej plomby ważne żeby miała numer który można spisać i nie dało się jej zdjąć bez uszkodzenia, nawet ówczesne ciężarówki sa plombowane na czas transportu i jakoś się to ma.

Dokładnie o to mi chodzi żeby była plomba założona na podliczniku i można była spisać nr tej plomby.

Czyli podsumowując nie istnieje typowy dokument od plombowania?

• #18 16 Sie 2017 22:48
    Darom
    Specjalista elektryk

Zrób tak, jak ci napisał kol. mawerix123 w poscie nr 11. Najlepiej jednak z podpisami obu stron. Nic więcej nie potrzeba.

pzdr
    -DAREK-

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme