Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 03 Sie 2005 17:04
    40769
    Usunięty  
  • #2 03 Sie 2005 18:11
    victrex
    Poziom 21  

Witam,
    w tym wypadku można kupić lub zrobić radiotelefony dobrej marki na dużą odległość.

Pozdrawiam

• #3 03 Sie 2005 19:01
    agaudio
    Poziom 21  

A coś z PMR ,na allegro pełno 460 MHz a cena zalezy od sprzetu.

• #4 03 Sie 2005 20:17
    Batnini
    Poziom 20  

agaudio napisał:
    A coś z PMR ,na allegro pełno 460 MHz a cena zalezy od sprzetu.

Witam!

Jesli juz to na 446 Mhz (PMR446). Na 460Mhz pracuja nielegalne w Polsce FRS/GMRS. Pomijajac aspekt prawny, po prostu wyjscia BTSow Centertela skutecznie utrudnia wszelka rozmowe w tym pasmie.

Druga sprawa. Wszystkie ogolniedostepne radia pracuja analogowo, w FMie. A co za tym idzie prywatnosc rozmowy nie istnieje. Kazda osoba ze skanerem albo innym radiem tego typu bedzie mogla slyszec wasze rozmowy.

Ale skoro widze lubisz majstrowac w sprzecie, mam inna propozycje: cyfrowe telefony bezprzewodowe w normie DECT. Aparaty te maja mozliwosc pracy miedzy sluchawkami, do tego maja full dupleks (mozna mowic i sluchac jednoczesnie), zapewniaja dobra jakosc dzwieku i prywatnosc rozmow (bo rozmowa idzie cyfrowo).

Oczywiscie to moze dzialac tylko wtedy jesli obydwoje mieszkacie stosunkowo wysoko. Ewentualnie mozna sobie pomoc dodajac jakas kierunkowa antene zewnetrzna. W niektorych warunkach bez problemu mozna uzyskac zasiegi rzedu 1-2km.

Tutaj taki jeden Niemiec opisuje swoje modyfikacje tego typu sprzetu:
    http://www.kleiner-onkel.de.vu/

Przy odpowiednim dobraniu i ustawieniu anten powinno dzialac bezproblemowo.

• #5 04 Sie 2005 12:27
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam. Można też coś wymyślić tańszego (ale łatwiej z podsłuchaniem, choć i tak nawet rozmowy telefoniczne można podsłuchiwać, więc to nie są chyba rozmowy na temat projektowania bomb ;) by tsza bardzo kodować) Tak jak kolega wcześniej napisał można PMR ale to pasmo najłatwiej podsłuchać (sa przeciez za male dosc pieniadze dostapne w hipermarketach) co do GMRS/LPD/FRS są nie legalne, ale zawsze jak chcesz (na własną odpowiedzialność) możesz coś takiego użyć (co do stacji Centertela to nie są na wszytkich kanałach, i są też wolne kanały i dostęp do tego jest mały) zasięg 400m bedzie. Jesli się nudzisz również można użyć dolny FM w radiu (robiac male nadajniki radiowe, prawnie max 15mW), jeśli masz baze CB to można to wykorzystać (boki, bez licencji radiowej zabronione :( ).

Pozdrawiam Sadek

• #6 05 Sie 2005 09:46
    40769
    Usunięty  
  • #7 05 Sie 2005 14:26
    damiankop
    Poziom 22  

W taki razie kupcie sobie 2 najtańsze CB bo te 400 m o których piszesz to wyciągniesz nawet jak będziesz miał antenke (mobilową) schowaną w szafie;) Ja z mojego alana z moją połówką to gadamy ja jakieś 35 km w lini prostej a nawet dalsze łączności robiłem(na AM bo o SBB to nie musze wspominać że za 4 czy pięć lat jak znikną plamy na słońcu...)
    Moja odpowiedź=CB

• #8 05 Sie 2005 14:50
    40769
    Usunięty  
  • #9 05 Sie 2005 18:54
    Batnini
    Poziom 20  

lukg20 napisał:
    byle by to było legalne

No ten warunek bedzie ciezki do spelnienia. Jedynie krotkofalowcy maja prawo budowac i legalnie uzywac swoj sprzet. Wszystkie inne pasma bezlicencyjne, takie jak PMR446 albo CB wymagaja homologowanego sprzetu, czyli czesto fabrycznego (a jak nie to trzeba poddac swoja konstrukcje do homologacji w URTiPie).

• #10 05 Sie 2005 22:18
    40769
    Usunięty  
  • #11 05 Sie 2005 22:58
    Sady
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprzet na pasamo i Cb mozna zrobic samemu max 15mW i na PMR tez i nie potrzeba do takiej mocy ani licencji, ani homologacji.

Pozdrawiam Sadek

• #12 06 Sie 2005 08:56
    sp6
    Poziom 23  

Konstruktor tego urządzenia twierdzi że ono działa na odległość 1,6 mili w systemie duosimplex to znaczy że rozmawiasz jak przez telefon .Więcej nie będę się rozpisywał ponieważ myślę że potrafisz odczytać ten schemat .
    Powodzenia a jakby co to na priw.

• #13 06 Sie 2005 16:03
    rudy5
    Poziom 11  

Witam.A masz może więcej danych na temat tego urządzenia?Np.wartość kwarcu czy dane cewek?

• #15 23 Maj 2008 20:55
    albrecht
    Poziom 17  

Kup jakies dwa CB-radia przywiezione np z Niemiec dasz grosze, bedą z pracować zwykle w FM i w piatkach, ale to i lepiej nawet z jakiejs lichej anteny nie będzisz siał na boki.

• #16 23 Maj 2008 23:05
    djkowal
    Poziom 15  

4 x PMR 2 u Ciebie 2 u dziewczyny Nadajesz na kanale na którym ona słucha ona nadaje na kanale na którym ty słuchasz Przerabiasz zestaw słuchawkowy odpowiednio i działa Moze to sie wydaje bez sensu ale sam to sprawdziłem i działało na 600m Koszt jakieś 200 250zł

• #17 23 Maj 2008 23:12
    c2h5oh
    Moderator

Cześć.

Szanowni koledzy. Temat jest z 2005 roku, czyli pytanie z przed 3 lat.
    Autor napisał że ma na całość 50 zł...
    Czy Wy czytacie posty, w których udzielacie odpowiedzi ?

Temat zamykam. Na razie bez regulaminowych konsekwencji.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty