Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

usterka w ładowaniu kosiarce traktorku MTD 13 HP

mich1997 21 Sie 2017 18:01 336 3
  • #1 21 Sie 2017 18:01
    mich1997
    Poziom 5  

Witam mam problem związany z ładowaniem w traktorku marki MTD 13HP
    Napięcie na najwyższych obrotach wynosi 13,35V na wyjściu z diody prostowniczej później ten przewód przechodzi do stacyjki i ze stacyjki następny czerwony z białym paskiem idzie do bezpiecznika z bezpiecznika przewód idzie do jednej ze śrub( do takiej czarnej kostki nie wiem jak to się nazywa ale to urządzenie załącza rozrusznik )
    gdy przyłożę miernik do tego przewodu który łączy się z przewodem do akumulatora napięcie wynosi 12,50V nie zależnie od obrotów silnika .
    Wszystkie styki,połączenia są wyczyszczone jedno mnie nurtuje czy możne to być wina stacyjki ( jej styków w środku )

• #2 21 Sie 2017 23:33
    Staszek49
    Poziom 33  

Z fotek wynika, iż instalacja elektryczna w Twoim traktorku wymaga przeglądu. Wg mnie widoczne są przegrzania styków i korozja. Podczas pracy silnika sprawdź jakie napięcie daje "elektrownia" tj. stałe czy zmienne, oczywiście bez udziału akumulatora. Mając pewność, iż daje napięcie stałe , sprawdź wówczas na klemach podpiętego akumulatora.
    Jednocześnie nie wykluczam, że główną usterką braku należytego ładowania akumulatora może być uszkodzenie cewki ładowania lub diody (tzw. "przebicie").

• #3 22 Sie 2017 18:47
    mich1997
    Poziom 5  

witam
    Dziś zmierzyłem napięcie bez akumulatora które wynosi 5V
    Gdy przyłożyłem miernik do akumulatora napięcie wynosiło 12,7 i po przykręceniu akumulatora do przewodów napiecie powoli wrastało do napiecia 13,1V i się zatrzymało
    Zmierzyłem także prąd który wynosi 2,3A (przy maksymalnych obrotach )

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme