Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inventer (przetwornica min2000w) do auta o dużej mocy

x_peres_x 22 Sie 2017 10:54 366 6
  • #1 22 Sie 2017 10:54
    x_peres_x
    Poziom 5  

Witam. Zajmuje się kosmetyka aut (pranie tapicerki, korekta lakieru itd) mobilnie. Klient nie zawsze jest w stanie udostępnić źródło prądu i wtedy używam generatora hondy który emituje duży hałas, jest to uciążliwe dla mnie i mieszkańców równocześnie spalajac dużo paliwa. Znalazłem w sieci invertory o mocy 4000w/4500 rozruchowej. Czy takie urządzenie jest w stanie uciągnąć odkuzacz przy zalaczonym silniku auta dostawczego i dodatkowym aku, powiedzmy że na teraz jest to ok 8-10h użytku tygodniowo.
    Czy są jakieś konkretne modele które polecacie? Ps w kraju w którym mieszkam nie ma przepisu mówiącego że po 2min trzeba auto wylaczyc.
    Pozdrawiam

• #2 22 Sie 2017 18:08
    Artur k.
    Admin grupy audio

4000W przy typowym akumulatorze samochodowym 12V daje ponad 300A prądu, nie znajdziesz akumulatora, który będzie w stanie taki prąd oddać dłużej niż kilka minut. Musiałbyś mieć całą przyczepę akumulatorów...
    Takiej mocy z akumulatora nie weźmiesz, ani z jednego, ani z dwóch, ani nawet z trzech wspomaganych alternatorem.

• #3 22 Sie 2017 18:54
    teskot
    Poziom 24  

Nie demonizujmy i nie generalizujmy. Po pierwsze 4kW to moc maksymalna inwertera, co wcale nie oznacza, że taka moc będzie pobierana non stop. Po drugie jaka pojemność akumulatorów, jaki alternator, jaki silnik (diesel czy benzyna). Nie raz zdarzało mi się jeździć na roboty z takim inwerterem 2kW (alternator 130A, akumulator 72Ah) i używać młotowiertarki, kompresora czy odkurzacza o lutownicy, kątówce i innych drobiazgach nie wspominając. Oczywiście nie jednocześnie.

• #4 22 Sie 2017 19:01
    Artur k.
    Admin grupy audio

teskot napisał:
    Po pierwsze 4kW to moc maksymalna inwertera, co wcale nie oznacza, że taka moc będzie pobierana non stop.

Jeśli ktoś interesuje się inwerterami o takiej mocy, to zakładam że taka jest mu potrzebna, a więc należy zrobić tak, by taką moc dało się uzyskać.

• #5 22 Sie 2017 21:48
    teskot
    Poziom 24  

A może Autor świadomie dobrał urządzenie o większej mocy maksymalnej mając na uwadze np. wysoki prąd rozruchowy używanych sprzętów. Tak czy inaczej dopóki Autor nie odpowie na kluczowe pytania to można tylko gdybać. Z doświadczenia jednak wiem, że zarówno polerki jak i odkurzacze piorące nie pobierają więcej niż 2kW. A taka moc jest jak najbardziej "do ogarnięcia". Tym bardziej, jeśli auto to w miarę współczesny diesel. W takich samochodach przełożenie silnik-alternator jest duże (wystarczające do zapewnienia całkiem niezłego ładowania już na obrotach jałowych), a do tego alternator potrafi mieć nawet 250A.

• #6 23 Sie 2017 19:55
    teskot
    Poziom 24  

No to jeszcze prosimy o informację jaki alternator. Bo w zależności od wyposażenia montowano różne. Jak będzie miał przynajmniej ze 120A to można zaryzykować.

• #7 23 Sie 2017 20:11
    x_peres_x
    Poziom 5  

Tak, mówiłem o 4000w, ale nie będzie w pełni to wykorzystane, np. odkurzacz, który używam ma 1000w, myjka tez podobnie, oczywiście tylko jedno urządzenie będzie używane w danej chwili. Silnik diesla 1.6 tdi. (caddym maxi 2012) ogólnie klienci są chętni by udostępnić mi prąd, ale niekiedy się zdarzyło że musiałem używać generatora. Wiec 90% czasu używam prądu od klienta a te 10% to maksymalnie 3-4h użytku invertera tygodniowo. Dzięki za odpowiedzi.

akumlator, jaki jest teraz zamontowany to 560A, myślę, by dołożyć drugi wraz z przekaźnikiem by ten głowy był odłączany jak silnik nie pracuje oraz w przyszłości jakiś panel słoneczny na dach.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme